WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Сторони в цивільному процесі - Реферат

Сторони в цивільному процесі - Реферат

дві позовні вимоги окремо, а для правильного вирішення справи по суті їх спір вирішувати одночасно.
Факультативна співучасть - виникає з обставин процесуального характеру в силу декількох цивільних справ з метою економії коштів і часу. Замість кілька процесів проводиться один процес у зв'язку з чим витрати по справі зменшуються відповідно до ст. 118 позивач має право об'єднати в одну позовну заяву кілька вимог які пов'язані між собою, а суддя постановити ухвалу про об'єднання в одне провадження кількох однорідних позовних вимог одного і того самого позивача до одного і того ж відповідача чи до різних відповідачів або ж за позовами різних позивачів до одного і того відповідача.
Правила застосування співучасті:
1.) співучасть можлива тільки з ініціативи суду тапозивача
2.) підставами співучасті можуть бути: а.) спільне право вимог; б.) спільний обов'язок відповідати по справі; в.) зв'язок між собою декількох позовних вимог, що пред'явлені позивачем для сумісного розгляду; г.) доцільність розгляду однорідних вимог об'єднаних суддею в одне провадження
3.) Обов'язкова активна співучасть виникає з ініціативи позивача та суду. Факультативна співучасть може виникати як з ініціативи позивача так з ініціативи суду.
4.) Кожен із співучасників діє самостійно у процесі що до іншої сторони
5.) Співучасники можуть доручити вести справу одному із співучасників
6.) Якщо інтереси позивачів або відповідачів суперечать між собою, співучасті немає.
Неналежна сторона - це та якою позов пред'явлений не тією особою якій належить право вимоги або не до тієї особи яка повинна відповідати за позовом. В такому випадку сторони можуть визнаватися неналежними і суд може допустити заміну неналежної сторони.
Неналежним позивачем є позивач стосовно якого судом під час розгляду справи встановлено, що він немає права вимоги за пред'явленим позовом.
Неналежний відповідач - це відповідач стосовно якого встановлено, що він неповинен відповідати за пред'явлену до нього позовними вимогами. Визнання сторони неналежною відбувається тільки під час розгляду справи і тільки при її заміні, в іншому випадку сторона яка могла бути визнана неналежною бере участь у справі і має відповідні права та обов'язки. Цивільне процесуальне законодавство передбачає можливість заміни тільки неналежного відповідача . Тому що якщо суд встановить , що позивач немає права вимоги це буде підставою для відмови йому у задоволені позовом .Для визнання відповідача неналежним і проведення його заміни необхідна сукупність таких обставин :
1.) встановленню відсутність у відповідача обов'язку відповідати за позовними вимогами
2.) вияснилося що обов'язок відповідати за даними вимогами покладено на іншу особу .
3.) Можна вказати на особу яка повинна виконати вимоги позивача .
4.) Є клопотання позивача про заміну неналежного відповідача належним .
Є два варіанти дій суду залежно від того чи заявив клопотання позивач про заміну неналежного відповідача чи ні .
1 Якою позивач заявив клопотання тоді дії суду будуть первісного відповідача належним відповідачем або залучає до участі іншу особу як співвідповідача .
Процесуальні дії вчинені первісним відповідачем не є обов'язковими для особи яка вступила в процес , або ж за клопотанням належного відповідача чи співвідповідача справа може розглядатися з початку .
2 Якщо позивач не дає згоду на заміну відповідача суд не може привести заміну неналежного відповідача належним за власною ініціативою але може залучити іншу особу як співвідповідача .
Під час розгляду цивільної справи можлива заміна сторін і третіх осіб іншими особами перехід прав та обов'язків від однієї особи право посередника до іншої правонаступника називається правонаступництвом. Воно допускається у всіх стадіях цивільного процесу. Процесуальне правонаступництво виникає у тому випадку коли має місце правонаступництво у матеріальних правонаступництвах.
Підставами процесуального правонаступництва є:
1.) смерть фізичної особи тільки при правовідносинах в яких допускається правонаступництво якщо вони носять особистий характер правонаступництво не допускається (розірвання шлюбу), стягнення аліментів, поновлення на роботі.
2.) Реорганізація юридичної особи
3.) Уступка вимоги перевод боргу.
Для настання процесуального правонаступництва, правонаступник повинен довести суду своє право на зайняття місця попередника. Доказами правонаступництва можуть бути: свідоцтво про права, установчі документи, відповідні договори.
Особливості правонаступництва:
1.) правонаступник набуває весь обсяг процесуальних прав і обов'язків які мав його попередник.
2.) Для правонаступника є обов'язковими всі процесуальні дії які були вчинені попередником до правонаступника у справі
3.) До правонаступника переходять нездійсненні і нереалізовані права попередника на момент вступу до справи і він може ними вільно розпоряджатися.
Процесуальне правонаступництво схоже до поняття заміни неналежної сторони але вони мають суттєві відмінності.
Використана література:
1. Цивільний Кодекс України.
2. Гражданское право Украины. - X.: Основа, 1996. - С. 244 Гражданское право. Часть 1: Учеб. / Под ред., А.П. Сергеева, Ю.К. Толстого. - М.-. Проспект, 1998. - С. 293 Гражданское право. Часть первая. Учеб. / Под ред. А.Г. Калпина, А.И. Масляева. - М.: Юрид. лит., 1997. - 411 с.
3. Грибанов В.П. Гражданское право Украины. - М., 1997. - 45 с.
4. Кириллова М.Я. Гражданское право. - Москва, 1996. - 261 с. 5. Луць В.В. Стороны в гражданских правоотношениях// Правоведение. - 1999. - № 1. - С. 40.
5. Луць В. В.Цивільне право. - Львів: Вид-во Львівського ун-ту, 1993.- 122 с.
6. Скловский К. Отношения собственника с незаконным владельцем и приобретательная давность // Хозяйство и право. - 2001. 116-119.
7. Цікало В. Держава як суб'єкт цивільно-правових відносин// Право України. - № 14. - С. 95.
8. Цивільне право. - Київ: Beнтypi, 1997. - 518 с.
9. Цивільне право України: Навчальний посібник, за заг. ред. Біркжова І.А., Заіки Ю.О., Київ, 2004. - 216 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...