WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Заклади та організації з надання соціально-правової допомоги неповнолітнім - Реферат

Заклади та організації з надання соціально-правової допомоги неповнолітнім - Реферат

творчості, учнівські та студентські клуби, дитячо-юнацькі спортивні школи, школи мистецтв, студії, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, бібліотеки, оздоровчі та інші заклади;
- міжшкільний навчально-виробничий комбінат - навчальний заклад для забезпечення потреб учнів загальноосвітніх навчальних закладів у профорієнтаційній, допрофесійній, професійній підготовці;
- професійно-технічний навчальний заклад - навчальний заклад для забезпечення потреб громадян у професійно-технічній і повній загальній середній освіті;
Вищий навчальний заклад - освітній, освітньо-науковий заклад, який заснований і діє відповідно до законодавства про освіту, реалізує відповідно до наданої ліцензії освітньо-професійні програми вищої освіти за певними освітніми та освітньо-кваліфікаційними рівнями, забезпечує навчання, виховання та професійну підготовку осібвідповідно до їх покликання, інтересів, здібностей та нормативних вимог у галузі вищої освіти, а також здійснює наукову та науково-технічну діяльність.
Закладами культури вважаються театри, філармонії, організації телебачення та радіомовлення, кіно- і відеопрокату, видавництва, музії, бібліотеки, заклади культури клубного типу, цирки, парки культури та відпочинку, позашкільні заклади естетичного виховання і дозвілля дітей та юнацтва.
Комітет /служба/ у справах неповнолітніх - орган державної виконавчої влади, на який покладається розробка і здійснення безпосередньо та через відповідні державні органи, суспільні інститути, громадські організації заходів соціального захисту дітей, запобігання правопорушень серед неповнолітніх та контроль за виконанням цих заходів.
Кримінальна міліція у справах неповнолітніх - складова частина кримінальної міліції органів внутрішніх справ, яка забезпечує організацію роботи щодо боротьби із правопорушеннями серед неповнолітніх, проводить оперативно-розшукові та профілактичні заходи.
Органи опіки та піклування - районні державні адміністрації, районів міст Києва та Севастополя, виконавчі комітети міських чи районних у містах, сільських, селищних рад: органи освіти, у справах сім'ї та молоді, служби у справах неповнолітніх, органи соціального захисту населення, охорони здоров'я. 29 січня 2006 року набрав чинності спільний наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту та Міністерства освіти і науки України від 21 грудня 2005 року "Про затвердження Порядку передачі документації щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від органів управління освітою службам у справах неповнолітніх".
Центр з усиновлення дітей при Міністерстві освіти і науки України здійснює повноваження з ведення обліку осіб, які бажають усиновити дитину, обліку дітей, які можуть бути усиновлені, реалізацію порядку усиновлення дітей.
Міжнародний благодійний фонд "Карітас України" - девізом є "людина в потребі". Основні проекти фонду:
- благодійна їдальня;
- речова допомога;
- медико-соціальний центр "Опіка на дому";
- дитячий притулок "Пресвята родина" (опіка над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування);
- оздоровчі літні табори;
- благодійні акції (Свято св. Миколая, "Сирітський портфель" і т.д.);
- анімаційні проекти (діяльність гуртків, студій, клубів).
Правоохоронні органи - система державних органів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дорозслідувальну перевірку, розслідування кримінальних справ після їх порушення. Це - СБУ, міліція, прокуратура [40,4].
Приймальники-розподільники для неповнолітніх - установи органів внутрішніх справ, які забезпечують тимчасове утримання підлітків, що вчинили суспільно небезпечні дії та правопорушення у віці від 11 до 18 років.
Притулки для неповнолітніх створюються службами у справах неповнолітніх відповідно до соціальних потреб кожного регіону для тимчасового розміщення у них неповнолітніх віком від 3 до 18 років, які потребують соціального захисту держави. Притулок для неповнолітніх - організація тимчасового проживання, виховання, утримання безпритульних дітей, дітей, позбавлених батьківського піклування, які зазнали жорстокості, насильства або з інших причин потребують соціального захисту.
Професійні училища соціальної реабілітації - спеціальні навчально-виховні заклади Міністерства освіти і науки для підлітків, що потребують особливих умов виховання, до яких направляються за рішенням суду неповнолітні віком від 14 років за вчинення умисних суспільно-небезпечних дій, передбачених Кримінальним кодексом України до виповнення віку, з якого настає кримінальна відповідальність, або злочинів, з приводу яких кримінальну справу закрито у зв'язку зі застосуванням примусових заходів виховного характеру.
Слідчі підрозділи прокуратури у справах неповнолітніх - складова частина попереднього слідства органів прокуратури, що забезпечують розслідування кримінальних справ про злочини, які скоїли неповнолітні.
Спеціальні підліткові установи - навчально-виховні та лікувально-виховні заклади для неповнолітніх правопорушників, які потребують особливих умов виховання, лікування та соціальної реабілітації. Суди у справах неповнолітніх - складова частина державної судової системи, органи, що захищають права неповнолітніх, розглядають справи про вчинені ними злочини та інші правопорушення, застосовують передбачені законом кримінальні покарання, заходи адміністративного стягнення, виховні заходи примусового характеру.
Установи виправно-трудові - спеціальні установи, на які покладено виконання призначеного за вироком суду покарання позбавленням волі. Це - виправно-трудові колонії, в'язниці, виховно-трудові колонії.
Виховно-трудова колонія - установа Міністерства внутрішніх справ, в яких відбувають покарання неповнолітніх віком від 14 років, засуджені до позбавлення волі.
Центри медико-соціальної реабілітації неповнолітніх створюються у державній системі охорони здоров'я, до яких направляються підлітки для лікування і психічної корекції від алкоголізму, наркоманії, токсикоманії, а також підлітки, які потребують особливих умов виховання і які за станом

 
 

Цікаве

Загрузка...