WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості службової етики, службовий і мовний етикет, Правила поведінки працівників міліції в службовій діяльності. - Реферат

Особливості службової етики, службовий і мовний етикет, Правила поведінки працівників міліції в службовій діяльності. - Реферат

якостями.
Особливою темою норм службового етикету є ділове спілкування старшого за військовим званням, командира із підлеглим, молодшим. Цьому присвячене окреме положення Про військову ввічливість і поведінку військовослужбовців Статуту внутрішньої служби збройних сил України. При цьому потрібно враховувати, що, крім організаційного моменту, службовий етикет відбиває також шанобливе ставлення до старших за званням, повагу до їхніх заслуг і професійних здібностей. Так, співробітникам ОВС забороняється тримати руки в кишенях одягу, а також сидіти уприсутності командира (начальника) або старшого за військовим званням без його дозволу.
Існують правила, які забороняють певні дії управлінців:
- не можна впливати на підлеглих нищівною критикою;
- не слід шукати винних, краще шукати причини і шляхи подолання наслідків;
- не принижувати гідності працівника, а краще проаналізувати його дії;
- не пред'являти претензій до працівника у присутності інших співпрацівників, краще висловити їх наодинці;
- якщо треба висловити негативну оцінку, то мову слід вести лише про результати діяльності, а не про особистість працівника;
- не обмежувати самостійність і свободу людей, потрібно їм довіряти і сприяти їх ініціативі, бажанню генерувати ідеї та ін.
Загальні правила поведінки у громадських місцях
Виконання службових завдань потребує часто від правоохоронця пересування містом за допомогою громадського транспорту. Тому необхідно пам'ятати декілька вимог до поведінки в транспорті.
Дайте змогу спочатку вийти всім бажаючим з автобуса або тролейбуса і лише після цього можете заходити.
Спочатку виходять чоловіки (щоб допомогти вийти жінкам, літнім людям та інвалідам).
Виходити прийнято через передні двері; право входу через передні двері мають вагітні жінки, люди похилого віку, діти, інваліди.
При вході в транспорт чоловік повинен пропустити жінку вперед і допомогти їй піднятися сходами.
Ввійшовши в вагон, не зупиняйтеся в дверях, а проходьте вперед, звільняючи місце іншим пасажирам. Стояти і проходити мимо інших потрібно так, щоб не заважати їм та не штовхати їх.
Не можна розвалюватися на сидінні і займати його повністю, якщо воно розраховане на двох. Пакети і сумки можна ставити на сидіння тільки в тому випадку, якщо ніхто не стоїть і є вільні місця.
Сидячими місцями слід поступатися людям похилого віку, жінкам з дітьми (сідає жінка і тримає на колінах дитину). Але ніколи жінка не поступається місцем чоловікові (щоб не образити його), за винятком тих випадків, коли чоловік має явні ознаки інвалідності.
У вагоні не приводять в порядок свою зовнішність; не чистять нігті; не їдять; не кидають на підлогу сміття і використані талони і звичайно ж не їдять насіння.
Читаючи газету її не розгортають, а читають в складеному вигляді. Не слід заглядати в газету або книгу сусіда. Тим більше, не розглядають пасажирів.
Гучний сміх і розмови заважають іншим. В транспорті не говорять про сімейні та службові справи, не прислухаються до чужих розмов.
Якщо ваш супутник оплатив проїзд собі і вам, то слід подякувати йому за це і не сперечатися через це. Якщо той, хто сплатив проїзд відмовляється прийняти гроші, то розмову на цю тему слід припинити. У випадку, коли жінка сама хоче купити собі білет, чоловік з нею не сперечається.
Кондуктор і контролер мають право вимагати від усіх пасажирів виконання правил користування громадським транспортом. В свою чергу, кондуктор повинен пам'ятати, що він повинен обслуговувати пасажирів і всі свої вимоги зобов'язаний висувати в спокійній і ввічливій формі.
Чоловік повинен допомагаючи жінці долати всілякі перешкоди:
- підходячи до дверей, чоловік має трішки випередити жінку, щоб відкрити їй двері;
- в приміщення жінка входить завжди перша, за виключенням ресторанів, кафе, барів, казино та неосвітлених приміщень;
- молодший завжди пропускає в дверях старшого, господар - гостя, гість - господиню;
- старший за віком може запропонувати молодшому першому пройти в двері.
Основним правилом поведінки на вулиці має бути взаємна передбачливість - поводити себе потрібно таким чином, щоб не заважати іншим. Правоохоронець на вулиці дуже часто стикається з тим, що до нього звертаються із запитанням, просять допомоги.
Якщо до Вас звернулися за допомогою (інформаційна довідка), не відмахуйтеся, не грубіть, а спокійно і чітко поясніть, якщо знаєте самі, як людині пройти чи проїхати.
Вихована людина завжди допоможе інваліду або літній людині, поступиться дорогою дитині, жінці.
Неприпустимим на вулиці для міліціонера є прийняття їжі на ходу. Краще зайти в кафе або підійти до кіоску, де менше людей.
Йдучи вулицею правоохоронець не повинен курити.
Якщо Ви з колегами йдете тротуаром, то рекомендується іти по двоє, один за одним, залишаючи місце іншим перехожим.
Потрібно триматися правої сторони тротуару, звільняючи ліву зустрічним пішоходам.
Якщо Вам необхідно обігнати людину, яка іде попереду, то зробіть це зліва, при цьому постарайтеся не зачепити її.
Штовхнувши когось на вулиці, потрібно вибачитися.
Зустрівши знайомого, старшого за віком або положенням, вихована людина не зупиняє його, а прилаштовується до нього на ходу (якщо, звичайно, ваш знайомий не заперечує).
Якщо Ви ідете з жінкою, то пам'ятайте, що чоловік в цивільному одязі іде ліворуч від неї, а чоловік, одягнений у форму правоохоронця, праворуч.
Не тримайте руки в кишенях. Руки завжди мають бути вільними. Неприємно виглядає людина у формі, якщо вона несе важкий або громіздкий предмет. Не турбується про свій авторитет співробітник міліції, який намагається взяти без черги покупку в магазині, обід у їдальні, білет у кіно тощо.
Якщо Ви призначили зустріч на вулиці, то слід прийти, особливо в погану погоду, з точністю до хвилини. На роботу, збори, лекцію, в театр, в кіно, на побачення приходять вчасно. Це правило стосується всіх, як чоловіків, так і жінок. Тільки погано вихована людина може примушувати іншу людину чекати.
Зустрівши знайомого і заговоривши з ним, не стійте посередині тротуару, краще відійдіть в бік.
Неввічливим є безцеремонне роздивляння перехожих, сміятись над їхнім зовнішнім виглядом.
Дзеркало у вітрині не використовують для того, щоб приводити себе в порядок.
На вулиці не співають, непристойно голосно розмовляти, сваритися.
В кіно приходять у буденному одязі, а в театр і на концерт - в святковому. Жінка в залі може не знімати головний убір, за умови, що він не заважає іншим. В театр і на концерт приходять завчасно, щоб встигнути зняти верхній одяг в гардеробі і привести себе в порядок. Чоловік допомагає жінці зняти верхній одяг і

 
 

Цікаве

Загрузка...