WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості службової етики, службовий і мовний етикет, Правила поведінки працівників міліції в службовій діяльності. - Реферат

Особливості службової етики, службовий і мовний етикет, Правила поведінки працівників міліції в службовій діяльності. - Реферат

діяльності працівників ОВС є те, що більшість із них мають справи з матеріалами, які не підлягають розголосу. Тому без службової необхідності і без санкції безпосереднього начальника не слід цікавитися, чим у даний час займається той чи інший працівник, і, головне, не допускати втручання усвою службову діяльність.
Працівник ОВС - це, в першу чергу. людина з високою культурою спілкування. Культура спілкування - це вміння встановлювати зворотний зв'язок, відгукнутися на думки, почуття, турботи й проблеми іншої людини (це стосується всіх рівнів спілкування). Форми спілкування змінні, сутність спілкування - незмінна. Велику роль відіграє у професійній діяльності працівників ОВС культура мови - від вміння чітко сформулювати власну думку як у мовленні, так і на папері до граматичної та синтаксичної грамотності.
Специфіка службової діяльності працівників ОВС вимагає особливої лаконічності, зокрема - чіткості у розмові. По телефону прийнято говорити коротко, тільки по справі. Потрібно привітатися і представитися своєму співрозмовнику. Звертаючись по телефону, ніколи не запитуйте - "хто?". Це ознака низької культури. Просто попросіть до телефону того, хто Вам потрібен.
Розмову по телефону потрібно вести у нормальному темпі, особливо чітко вимовляючи прізвища, назви, цифри. Відповідаючи на телефонний дзвінок, назвіть своє звання, прізвище й обов'язково дайте зрозумілу, вичерпну довідку. Якщо ж Ви не можете відповісти на поставлене питання, назвіть абоненту прізвище і телефон співробітника, який може надати необхідну консультацію. У випадку його відсутності повідомте, коли він буде.
Відповідно, якщо працівника, якому телефонують, немає на місці, потрібно повідомити, коли він з'явиться; покликати того, хто його заміщує, або дати номер телефону заступника. Якщо буде прохання щось передати, потрібно записати зміст прохання і покласти на стіл тому, кому це адресоване. Не розібравши по телефону чийогось прізвища чи адреси, не перебивайте громадянина. Краще після прийняття всього повідомлення попросити: "Уточніть, будь ласка…" або "Чи правильно я записав ці прізвища?"
Навіть якщо Ви дуже зайняті, все одно, піднявши слухавку, вислухайте співрозмовника, з'ясуйте, що саме його цікавить, і попросіть подзвонити через певний проміжок часу або запишіть телефон, за яким Ви могли б подзвонити йому, коли звільнитеся. У кінці розмови не забудьте подякувати співрозмовника за інформацію.
Існує правило, за яким тривалість розмови визначає той, хто телефонує, або старший. Якщо ж працівник, якого викликали, дуже поспішає, він може тактовно вибачитися, попросити закінчити розмову. У цьому випадку, той хто викликав, повинен зрозуміти і погодитися.
Необхідно з повагою та увагою відноситись до старших за званням, віком або суспільним положенням. Якщо в службове приміщення входить старший за званням або посадою, необхідно встати й привітати його згідно вимогам Уставу, сідати потрібно тільки після отримання на це дозволу. За правилами службового етикету, при знайомстві в установі будь-який чоловік, який би високий пост він не обіймав, встає, коли до кабінету заходить жінка, і чекає стоячи, доки вона не представиться. При цьому жінка називає своє прізвище, посаду і мету відвідання установи.
Нагадаємо, що костюм - це найбільш елегантний предмет чоловічого і жіночого одягу. Його форма диктує зміст. Костюм - це символ соціального статусу й успіху. Він декларує порядок, здатність підпорядковуватися строгій, обмеженій формі ділового костюму; він є ідеальним тестом на соціальну зрілість людини. Так само, форма одягу працівника ОВС повинна відповідати затвердженим зразкам і описам, бути ретельно припасована й утримуватися у бездоганному стані (п.п. 1.3 Загальні положення Наказу № 535). Одяг має бути встановленого зразка, чистим, старанно підігнаним та відпрасованим, з правильно підібраними пагонами (правила оформлення пагонів див. Наказ № 535). Носити вицвілий та не відпрасований одяг із деформованими та забрудненими пагонами не дозволяється. Підкреслимо повну персональну відповідальність власника костюму за його стан та зовнішній вигляд, а також за відповідність костюму розміру одягу його володаря.
Щоб не викликати роздратування і незадоволення колег, співробітників, не можна:
- приходити на зустрічі із запізненням або забувати вибачитися;
- перебивати чужі телефонні розмови;
- голосно розмовляти біля чужого робочого столу;
- порушувати межу чужого особистісного простору й залишатися у ньому;
- брати на якійсь час чужі робочі приналежності й не повертати їх;
- забувати сказати секретарю, колегам, де Вас можна знайти;
- кричати колегам через увесь кабінет;
- не передзвонювати, коли від Вас чекають дзвінка;
- бути не в змозі швидко відповідати на прості запитання;
- переводити ділову розмову у русло обговорення Ваших особистих проблем.
Форма службових взаємовідносин при розмові і у офіційному листуванні
Спілкування є однією з центральних проблем, крізь призму якої вивчаються питання сприймання й розуміння людьми одне одного, лідерство й керівництво, згуртованість і конфліктність, міжособистісні взаємини та ін. Спілкування допомагає глибше розглянути процес міжособистісної взаємодії та міжособистісних взаємовідносин.
У службових відносинах доречною формою спілкування є звертання до всіх на "Ви": у діловій сфері навіть близьким людям у присутності інших бажано звертатися один до одного на "Ви". Неприпустимим є "тикання" керівника до підлеглих.
У службових розмовах і при офіційному листуванні старших по службовому положенню з молодшими, рівних між собою і молодших зі старшими рекомендуються наступні форми вираження:
Старший по відношенню до молодшого Рівний по відношенню до
рівного Молодший по відношенню
до старшого
Наказує, приписує Повідомляє, сповіщає Доповідає
Вимагає,
пропонує Просить розпорядження,
сприяння, допомоги Просить клопотання,
дозволу
Викликає до себе Просить, запрошує Просить прибути
(для догляду), просить
дозволу з'явитися
Дозволяє, затверджує
(документ або
пропозицію) Погоджується,
не заперечує Виконує з подальшою
доповіддю
Відправляє, надсилає
(документи,
матеріали) Направляє
(документи, матеріали) Подає
документи, матеріали
Основною нормою, якої слід дотримуватися у службових взаємовідносинах, є збереження гідності людини незалежно від того, яке місце вона посідає в ієрархічній структурі даних взаємовідносин.
Спілкуючись, люди часом травмують одне одного. Морально-психологічний стан у колективі багато в чому залежить від керівника, визначається його особистою поведінкою і моральними

 
 

Цікаве

Загрузка...