WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян - Реферат

Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян - Реферат

уважно вислухайте й спробуйте дати вичерпну відповідь. Якщо Ваша відповідь виявиться незрозумілою, не дратуйтеся і, не підвищуючи голосу, повторіть її, роз'ясніть смисл сказаного Вами. Врахуйте, що запальність не робить Ваше пояснення більш зрозумілим.
Якщо Ви не можете відповісти на дане питання, то поясніть, куди можна звернутися для його вирішення.
Не соромтеся робити людям добро, проявити свою вихованість, гарні манери.
При потребі переведіть через дорогу літню людину, сліпого. Зупиніть рух автотранспорту, щоб дати можливість малюкам із дитячого садкаперейти вулицю.
Людина, яка впала на вулиці, не обов'язково є п'яницею. Можливо вона хвора і потребує Вашої невідкладної допомоги. Здійсніть її: викличте машину швидкої допомоги, зупиніть автомашину, що проїжджає повз Вас, для транспортування хворого до лікарні, де йому буде надана невідкладна медична допомога. Вміти виказати першу медичну допомогу постраждалому - обов'язок працівника міліції.
У випадку, якщо буде необхідність зробити громадянину зауваження або притягнути його до адміністративної відповідальності за порушення встановлених правил, не потрібно без особливої на те потреби користуватися міліцейським свистком і підзивати його до себе пальцем або жезлом. Підійдіть до громадянина самі, назвіть своє звання і прізвище, віддайте воїнську честь і в коректній формі, не вступаючи в суперечку, роз'ясніть, в чому полягає порушення і яка відповідальність за нього встановлена.
У випадку необхідності, в залежності від конкретної ситуації, запропонуйте громадянину пред'явити паспорт, посвідчення водія або інші документи.
Перевіряючи документи, пам'ятайте, що будь-який громадянин, якого зупиняє працівник міліції за те чи інше порушення, відчуває, як правило, своєрідне почуття, що здатне корінним чином міняти його поведінку. Ввічлива людина може раптом стати грубою, привітлива - агресивною, врівноважена - нетерплячою, спокійна - дратівливою, і, нарешті, сором'язлива - рішучою. Для того, щоб уникнути неприємних інцидентів, працівник міліції має завжди залишатися спокійним, ввічливим, уважним, готовим до рішучих дій.
Якщо той, кого перевіряють, веде себе грубо, не підвищуйте голосу. Доведіть до його відома, що за ображання службової особи він може бути притягнутий до відповідальності. Уважно вислухайте пояснення громадянина, і якщо в його діях присутні пом'якшувальні вину обставини, обов'язково врахуйте їх, приймаючи рішення. Недбало гортати документи, впускати їх на землю, розглядати під дощем у жодному випадку не дозволяється. Різкість та іронія у розмові з людиною, яку перевіряють, неприпустимі.
Закінчивши перевірку, складіть всі пред'явлені Вам довідки так, як вони були складені раніше, не роблячи нових загинань, і, якщо у затриманні громадянина, який піддавався перевірці, немає необхідності, поверніть його документи, вибачтесь, попрощайтеся.
Будьте витримані з громадянином, котрий знаходиться у нетверезому стані, навіть якщо він веде себе неправильно. На початку голосно, щоби чули оточуючі, вимагайте від такого громадянина зупинити порушення порядку. Якщо це не допоможе, роз'ясніть, яку відповідальність тягне за собою його поведінка, і після цього приймайте рішучі міри щодо запобігання порушення громадського порядку або доставляння порушника до чергової частини підрозділу.
Ніколи не відповідайте грубістю, особливо при затриманні злочинців і осіб, підозрюваних у скоєнні злочину. Використовуючи найменшу помилку у поведінці співробітника міліції, вони намагаються підбурювати до групових хуліганських дій осіб, схильних до порушення громадського порядку, щоби за їх допомогою зникнути. Слідкуйте за тим, щоб своєю поведінкою не спровокувати небажане розгортання подій.
При порушення водієм автомобіля правил вуличного руху зупиніть його, підійшовши, привітайтеся, назвіть своє звання, прізвище і запропонуйте пред'явити документи на право керування транспортом. Якщо порушення є незначним, а документи не викликають зауважень, поясніть причину зупинки і ввічливо зробіть водію зауваження. Якщо ж порушення було серйозним, таким, що представляє загрозу для здоров'я і життя людей, застосуйте до водія належні міри впливу (попередження, штраф, складення протоколу, доставляння у підрозділ внутрішніх справ). Однак, перш ніж застосувати адміністративне покарання, переконайтеся у його правомірності і відповідності його тяжкості порушення.
Завжди намагайтеся вчиняти так, щоби Ваші дії були правомірними, зрозумілими для оточуючих і обов'язково виражені в тактовній формі.
Може трапитися, що співробітнику міліції доведеться виконувати службові обов'язки недалеко від цвинтаря або приймати участь у поховальній процесії. При цьому потрібно пам'ятати наступне: військова честь віддається автомашині з тілом небіжчика, що проїжджає повз Вас, і при опусканні труни в могилу. Самі процесії військова честь не віддається.
Входячи на територію цвинтаря (у формі або у цивільному одязі), бажано зняти головний убір, щоби цим засвідчити свою повагу до померлих. Але якщо Ви, виконуючи службові обов'язки, входите на територію цвинтаря групою, то головні убори не знімаються.
Відвідання закладів
Під час виконання працівником міліції службових обов'язків може виникнути необхідність відвідати той чи інший заклад. У цьому випадку належить наперед домовитися про час зустрічі з людьми, які Вас цікавлять.
Прийшовши до закладу, зніміть пальто і головний убір. Отримавши запрошення увійти до кабінету, не затримуйтеся. Привітайтеся, представтеся, якщо потрібно, пред'явіть посвідчення особистості. Коротко і чітко викладіть мету Вашого візиту. Не беріть на себе ініціативу першим подавати руку. Якщо Вас запрошують присісти, не відмовляйтеся.
Може скластися так, що особа. Яка Вас запросила, продовжує з кимсь бесіду або розмовляє по телефону, проявляйте витримку, не вступайте в розмову без запрошення прийняти в ній участь.
Під час бесіди будьте уважними. Не перебивайте свого співрозмовника і не змушуйте його повторювати одне й те саме кілька разів. На поставлене питання дайте коротку вичерпну відповідь.
У кабінеті бажано не палити, навіть якщо це Вам дозволяють.
В якому б напрямку не розвивалася бесіда, не втрачайте самоконтролю, будьте стримані, ввічливі.
Встаньте, якщо встав Ваш співрозмовник. Проявляйте інтерес до всього, про що з Вами говорять, і не поглядайте на годинник, висловлюючи бажання швидше закінчити зустріч.
Прощаючись, подякуйте за те, що Вам приділили увагу. Виходячи, Ви маєте йти попереду співрозмовника, якщо він проводжає Вас до дверей.
Прощаючись, іще раз подякуйте за прийом.
В процесі виконання службових обов'язків працівник міліції опиняється в різних ситуаціях спілкування, що вимагають від нього рішучих дій, професійних знань, навичок

 
 

Цікаве

Загрузка...