WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Оформлення справи на зареєстровану первинну партійну організацію “Республіканської партії України - Реферат

Оформлення справи на зареєстровану первинну партійну організацію “Республіканської партії України - Реферат

назвою "Державний реєстр об'єднань громадян". Остання складається із таких розділів: дата надходження документа, назва об'єднання громадян, місцезнаходження статутних органів, дата прийому статуту, основна мета діяльності об'єднання, відомості про склад керівник статутних органів, дата реєстрації, відомості про зміни в статутних документах, сума реєстраційного збору.
Якщо об'єднання громадян є помітною партією, точніше її міським або обласним осередком, то воно підлягає внесенню у Реєстр обласних, сільських районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії.
У разі реєстрації первинних осередків політичних партій, які легалізовано шляхом письмового повідомлення про утворення, їх вносять у Книгу обліку первинних осередків політичних партій легалізованих утворення.
Після проведення реєстрації, зареєстрованому об'єднанню громадян присвоюється відповідний номер і воно вноситься до Реєстру об'єднань громадян.
На усі зареєстровані первинні осередки політичних партій, громадські організації та інші об'єднання громадян заводиться справа, котра містить наступні документи. Справа на первинний осередок політичної партії складається з: правового висновку; заяви на легалізацію; статуту партії; протоколу установчих зборів; копії свідоцтва про реєстрацію МЮУ; повідомлення про легалізацію; копія повідомлення про легалізацію.
Аналогічно формується справа на громадські організації, хоча є деяка відмінність у переліку документів, з яких формують справу для первинних осередків політичних партій, до справи на громадські організації додаються: квитанція про сплату реєстраційного збору; відомості про засновників, про склад керівного органу та про осередки; протоколи установчих зборів осередків; повідомлення про реєстрацію в обласне управління юстиції, в обласне управління статистики та у ЗМІ та копія свідоцтва про реєстрацію.
Однак, як уже зазначалося, об'єднання громадян можуть легалізуватись і шляхом повідомлення про заснування у РУЮ. В такому випадку подаються такі документи: заява, підписана не менш як 3-ма засновниками; відомості про склад керівних органів та протокол установчих зборів. Сама процедура реєстрації залишається незмінною.
Підсумком реєстрації є видача свідоцтва РУЮ про реєстрацію встановленого зразка засновникові об'єднання громадян.
Відмова від реєстрації та припинення діяльності об'єднання громадян.
У реєстрації об'єднання громадян може бути відмовлено, якщо його назва, статутний або інші документи, подані для реєстрації, суперечать вимогам законодавства України. Наприклад: легалізація об'єднань громадян, що мають одну і ту ж назву, не допускається.
Якщо статутні документи об'єднання громадян або інші документи, подані для реєстрації об'єднання суперечать законодавству України, управління юстиції приймає рішення про відмову в реєстрації, яке в 10-денний термін надсилається заявникові.
Також не підлягають легалізації, а уже діючі об'єднання громадян підлягають ліквідації, якщо їх метою є: насильницька зміна конституційного ладу та територіальної цілісності держави, пропаганда війни, насильства, жорстокості, розпалювання національної та релігійної ворожнечі, створення незаконних воєнізованих формувань, обмеження загальновизнаних прав людини. Крім того забороняється створення і діяльність політичних партій, керівні органи або структурні осередки яких знаходяться за межами України, в органах виконавчої та судової влади, в Збройних Силах, на державних підприємствах, в установах і організаціях, державних навчальних закладах.
Про відмову у реєстрації об'єднання громадян управління юстиції повідомляє у ЗМІ.
Об'єднання громадян може припинити свою діяльність шляхом його реорганізації або ліквідації (у формі саморозпуску, примусового розпуску).
Реорганізація здійснюється відповідно до статуту об'єднання громадян, як і ліквідація.
Об'єднання громадян може ліквідуватись і за наявності таких підстав: коли останні продовжують протиправну діяльність, і після накладення стягнень, та у разі зменшення членів політичної партії.
Про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян УЮ протягом 15-ти днів після набрання рішення суду законної сили повідомляє у ЗМІ.
У разі припинення діяльності об'єднання громадян УЮ приймає рішення про скасування в Реєстрі об'єднання громадян запису про нього.
Контроль за діяльністю об'єднань громадян
Державний контроль за діяльністю об'єднань громадян здійснюється державними органами:
- органами, що проводять легалізацію;
- органами прокуратури;
- фінансовими органами.
Перші здійснюють контроль за додержанням легалізованими об'єднаннями громадян положень статуту. Представники цих органів мають право бути присутніми на заходах, що проводяться об'єднаннями громадян, вимагати потрібні документи, одержувати пояснення.
Органи прокуратури здійснюють нагляд за виконанням та одержанням законності об'єднаннями громадян.
Контроль за джерелами та розмірами надходжень сплатою податків об'єднаннями громадян здійснюють відповідно фінансові органи та органи державної податкової інспекції.
Контроль за дотриманням об'єднаннями громадян положень власних статутів здійснюється шляхом проведення перевірок статутної діяльності цих об'єднань.
До початку перевірки вивчають документи об'єднання, які зберігаються в управління юстиції, звертають особливу увагу на статут (положення), складають план перевірки, попереджають за декілька днів керівників об'єднання про заплановану перевірку. Перевірці підлягають - статут, свідоцтво про реєстрацію, їх оформлення, наявність рахунків в установах банків, печатки, штампів, місцевих осередків, первинних організацій, джерела надходження та використання коштів. Перевіряють чи вносились зміни та доповнення до статуту, чи своєчасно направлено відповідні документи про внесення зміни до статуту, порядок прийому та виключення з членів об'єднання, згідно статуту.
Після закінчення перевірки, її наслідки доводять до відома керівника об'єднання громадян, оформляють довідку і готують рекомендації щодо усунення недоліків у разі їх виявлення.
Якщо в ході перевірки були виявлені правопорушення, які не тягнуть за собою обов'язкового застосування штрафу, тимчасової заборони діяльності чи її окремих видів, примусовий розпуск, управляння юстиції виносить попередження.
В разі грубого і систематичного вчинення правопорушень об'єднанням громадян управління юстиції звертається до суду для накладання на об'єднання штрафу.
Складання звітів щодо зареєстрованих громадських організацій професійних спілок та благодійних організацій.
Вказані звіти зводяться у єдину таблицю, де перераховуються всі зареєстровані та легалізовані громадські організації, в тому числі ті, що зареєстровані й легалізовані зазвітний рік, як обласним, так і районним управлінням юстиції.
Зареєстровано Обласним
управлінням юстиції Районним (міським)
управлінням юстиції
Всього в тому числі
за 200 р. Всього в тому числі за 200 р.
громадських

 
 

Цікаве

Загрузка...