WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Проблеми законодавчого забезпечення боротьби з комп'ютерними злочинами - Реферат

Проблеми законодавчого забезпечення боротьби з комп'ютерними злочинами - Реферат

караються штрафом у розмірі від 200 до 300 мінімальних заробітних плат з конфіскацією технічних засобів реалізації несанкціонованого доступу.
Стаття 2.
Несанкціонований доступ до програмних засобів в АС.
Несанкціонований доступ до програмних засобів в АС, які у ній зберігаються чи обробляються, з порушенням встановлених правил тачи механізмів доступу, якщо це не призвело до ознайомлення нена-лежних користувачів з особливостями побудови та використання програмного забезпечення, карається штрафом у розмірі від 100 до 300 мінімальних заробітних плат з конфіскацією технічних засобів реалізації несанкціонованого доступу.
Несанкціонований доступ до програмних засобів в АС, які у ній зберігаються чи обробляються, з порушенням встановлених правил тачи механізмів доступу, якщо це призвело до ознайомлення неналежних користувачів з особливостями побудови та використання програмного забезпечення, карається штрафом у розмірі від 200 до 400 мінімальних заробітних плат з конфіскацією технічних засобів реалізації несанкціонованого доступу.
Стаття 3.
Порушення цілісності інформації в АС.
Порушення цілісності інформації в АС, яка у ній зберігається, обробляється чи передається, якщо ця дія призвела до матеріальних чи інших збитків, карається штрафом у розмірі від 200 до 300 мінімальних заробітних плат.
Це ж діяння, якщо воно здійснено з порушенням встановлених правилтачи механізмів доступу або повторно, карається штрафом у розмірі від 300 до 500 мінімальних заробітних плат з конфіскацією технічних засобів реалізації несанкціонованого доступу.
Дії, передбачені частинами 1 і 2 цієї статті, якщо вони призвели до тяжких наслідків, караються позбавленням волі до 3 років з конфіскацією технічних засобів порушення цілісності інформації та реалізації несанкціонованого доступу.
Дії, передбачені частиною 1 цієї статті, якщо вони скоєні посадовою особою, відповідальною за забезпечення встановлених правил тачи механізмів доступу, яка має санкціонований доступ, караються позбавленням волі до 3 років.
За це ж діяння, якщо воно призвело до тяжких наслідків, караються позбавленням волі до 5 років.
Примітка.
Під порушенням цілісності розуміється модифікація чи знищення інформації в АС.
Стаття 4.
Змінювання чи знищення програмних засобів в АС.
Змінювання чи знищення програмних засобів в АС, яке може здійснюватися у процесі їх роботи, зберігання чи передавання, якщо ці дії призвели до матеріальних чи інших збитків (втрат), караються штрафом у розмірі від 300 до 500 мінімальних заробітних плат.
Це ж діяння, якщо воно здійснено з порушенням встановлених правил тачи механізмів доступу або повторно, карається штрафом у розмірі до 500 мінімальних заробітних плат або позбавленням волі до 1 року з конфіскацією технічних засобів змінювання чи знищення програмних засобів та реалізації несанкціонованого доступу.
Дії, передбачені частинами 1 та 2 цієї статті, якщо вони призвели до пошкодження систем технічного захисту інформації в АС чи до інших тяжких наслідків, караються позбавленням волі до 5 років з конфіскацією технічних засобів змінювання чи знищення програмних засобів та реалізації несанкціонованого доступу.
Дії, передбачені частиною 1 цієї статті, якщо вони здійснені посадовою особою, відповідальною за забезпечення встановлених правил тачи механізмів доступу, чи/яка має санкціонований доступ, караються позбавленням волі до 5 років.
Це ж діяння, якщо воно призвело до тяжких наслідків, карається позбавленням волі до 7 років.
Стаття 5.
Несанкціоноване використання інформації і програмних засобів.
Несанкціоноване використання інформації, яка в АС зберігається, обробляється чи передається, з порушенням встановлених правил тачи механізмів доступу, якщо це призвело до нанесення матеріальних або інших збитків, карається штрафом у розмірі до 500 мінімальних заробітних плат або позбавленням волі до 3 років з конфіскацією технічних засобів реалізації несанкціонованого доступу.
Несанкціоноване використання програмних засобів, які в АС обробляються чи можуть оброблятися, зберігаються, передаються з порушенням встановлених правил тачи механізмів доступу, якщо це призвело до нанесення матеріальних або інших збитків, карається штрафом у розмірі до 500 мінімальних заробітних плат або позбавленням волі до 5 років з конфіскацією технічних засобів реалізації несанкціонованого доступу.
Стаття 6.
Порушення функціонування АС.
Порушення функціонування АС, якщо це призвело до нанесення матеріальних або інших збитків, карається штрафом у розмірі до 500 мінімальних заробітних плат або позбавленням волі до 2 років.
Це ж діяння, якщо воно здійснено з порушенням встановлених правил тачи механізмів доступу, якщо це призвело до нанесення матеріальних або інших збитків, караються штрафом у розмірі до 500 мінімальних заробітних плат або позбавленням волі до 3 років з конфіскацією технічних засобів реалізації несанкціонованого доступу.
Дії, передбачені частинами 1 і 2 цієї статті, якщо вони призвели до інших тяжких наслідків, караються позбавленням волі до 8 років з конфіскацією технічних засобів реалізації несанкціонованого доступу.
Дія чи бездіяльність особи, відповідальної за функціонування системи безпеки інформації в АС, яка призвела чи могла призвести до порушення функціонування АС, карається штрафом у розмірі до 500 мінімальних заробітних плат або позбавленням волі до 3 років.
Примітка.
Порушення функціонування АС може бути наслідком повного чи часткового фізичного знищення основного або допоміжного обладнання АС; повного або часткового виведення з ладу різних елементів АС; порушення логіки роботи програмних засобів, створення умов, які блокують роботу АС.
Запропонований блок статей дозволяє практично повністю охопити всі об'єкти злочинних спрямувань та ввести достатній ступінь їх деталізації.
Список використаної літератури:
1. Кримінальний кодекс України: Офіційний текст із змінами і доповненнями за станом на 1 лютого 1996 року.- К.: Видання українського державного центру правової інформації Міністерства юстиції України, 1996.- 224с.
2. Закон України "Про захист інформації в автоматизованих системах" // ВВР.- №31.- 1994.- 286с.
3. Кримінальний кодекс України: Проект підготовлений робочою групою КМ України.- 1997.- 138с.
4. Баранов А.А. Уголовная ответственность за компьютерные преступления // Безопасность информации.- 1996.- №2.- С.4-9.

 
 

Цікаве

Загрузка...