WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Коментар до статті 203 Кримінального кодексу України - Реферат

Коментар до статті 203 Кримінального кодексу України - Реферат


Реферат на тему:
Коментар до статті 203 Кримінального кодексу України
Стаття 203?
Порушення законодавства, що регулює виробництво, експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, експорт, імпорт обладнання чи сировини для їх виробництва
Порушення законодавства, що регулює виробництво, експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, експорт, імпорт обладнання чи сировини для їх виробництва, якщо ці дії вчинено у великих розмірах, - карається обмеженням волі на строк до п'яти років.
Примітка. Під великим розміром слід розуміти вартість дисків для лазерних систем зчитування, обладнання чи сировини для їх виробництва, що у три тисячі разів і більше перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Законом України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування" від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ[1] (далі - Закон від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ) Кримінальний кодекс України (далі - КК) 2001 р. доповнений новою статтею 203?, яка передбачає відповідальність за порушення законодавства, що регулює виробництво, експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, експорт, імпорт обладнання чи сировини для їх виробництва, якщо ці дії вчинено у великих розмірах (див. примітку 1).
Згідно з приміткою до ст. 203?, під великим розміром слід розуміти вартість дисків для лазерних систем зчитування, обладнання чи сировини для їх виробництва, що у три тисячі разів і більше перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
1. Предмет альтернативно визначений у диспозиції ст. 203?: 1) диски для лазерних систем зчитування; 2) обладнання для виробництва дисків для лазерних систем зчитування; 3) сировини для виробництва дисків для лазерних систем зчитування.
Диск для лазерних систем зчитування - будь-який оптичний диск для лазерних систем зчитування із записом або з можливістю запису на ньому інформації, що відображає об'єкти авторського права чи суміжних прав, або без запису такої інформації (див. абз. 3 ст. 1 Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ).
Обладнання для виробництва дисків для лазерних систем зчитування - це основні вузли для спеціалізованого обладнання по виробництву дисків для лазерних систем зчитування, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України (див. п. "б" ч. 1 ст. 5 Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ). Сировина для виробництва дисків для лазерних систем зчитування - оптичний полікарбонат для виробництва дисків для лазерних систем зчитування (див. п. "б" ч. 1 ст. 5 Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ) (див. примітку 2).
2. Із об'єктивної сторони злочин характеризується вчиненням будь-якого із діянь, альтернативно зазначених у диспозиції ст. 203?:
· порушення законодавства, що регулює: а) виробництво; б) експорт; в) імпорт дисків для лазерних систем зчитування;
· порушення законодавства, що регулює: а) експорт; б) імпорт обладнання для виробництва дисків для лазерних систем зчитування;
· порушення законодавства, що регулює: а) експорт; б) імпорт сировини для виробництва дисків для лазерних систем зчитування.
Під виробництвом дисків розуміється діяльність, пов'язана з застосуванням технологічного процесу по переробці сировини в оптичні носії інформації у формі диску для лазерних систем зчитування, під час якого одночасно з виготовленням диску здійснюється запис на нього інформації, яка є об'єктом авторського права та/або суміжних прав, або без запису, а також реалізацією дисків власного виробництва (див. абз. 2 ст. 1 названого Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ). Виробництво дисків для лазерних систем зчитування здійснюється суб'єктами господарювання лише за наявності у них ліцензії на провадження такої діяльності та за умови дотримання ліцензійних умов.
Суб'єкт господарювання, який має намір провадити господарську діяльність по виробництву, експорту, імпорту дисків для лазерних систем зчитування, експорту, імпорту обладнання чи сировини для їх виробництва, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до відповідного органу ліцензування із заявою про видачу ліцензії. У заяві про видачу ліцензії повинні міститися такі дані:
1) відомості про суб'єкта господарювання - заявника:
· найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код - для юридичної особи;
· прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів - для фізичної особи;
2) вид господарської діяльності вказаний згідно з ст. 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 1 червня 2000 р. № 1775-ІІІ[2] (повністю або частково), на провадження якого заявник має намір одержати ліцензію.
У разі наявності у заявника філій, інших відокремлених підрозділів, які провадитимуть господарську діяльність на підставі отриманої ліцензії, у заяві зазначається їх місцезнаходження. До заяви про видачу ліцензії додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копія довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Органу ліцензування забороняється вимагати від суб'єктів господарювання інші документи, не вказані у цьому Законі, крім документів, передбачених частиною п'ятою цієї статті. Заява про видачу ліцензії та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття документів органом ліцензування та підписом відповідальної особи.
Заява про видачу ліцензії залишається без розгляду, якщо: а) заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень; б) документи оформленні з порушенням вимог цієї статті.
Про залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду заявник повідомляється в письмовій формі із зазначенням підстав залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду у строки, передбачені для видачі ліцензії.
Після усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу ліцензії, яка розглядається в порядку, встановленому цим Законом (див. ст. 10 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 1 червня 2000 р. № 1775-ІІІ).
Ч. 3 ст. 3 Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ передбачається низка додаткових умов для отримання ліцензії на виробництво дисків для лазерних систем зчитування, зокрема, надання органу ліцензування документально підтверджених даних про: 1) власне або орендоване виробниче обладнання (найменування та кількість ліній); 2) власні або орендовані виробничі та складські приміщення. Ліцензія на виробництво дисків для лазерних систем зчитування видається на строк трироки.
Вимоги до діяльності по виробництву дисків для лазерних систем зчитування (ліцензійні умови) зазначаються в ч. 4 Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ. Відповідно з ними, виробник, що отримав ліцензію на виробництво дисків для лазерних систем зчитування, зобов'язаний: а) виробляти диски лише на ліцензованому обладнанні та в ліцензованих приміщеннях; б) проставляти на кожному виготовленому диску для лазерних систем зчитування із записом інформації - спеціальний ідентифікаційний код, а на кожному виготовленому диску для лазерних систем зчитування без запису інформації - код матриці, з якої його було виготовлено; в) технологічно забезпечити нанесення на диски для лазерних систем зчитування спеціального ідентифікаційного коду ліцензованим обладнанням; г) повідомляти орган ліцензування про будь-які зміни, що сталися відносно відомостей, зазначених у ліцензії та в додатку до ліцензії, протягом трьох робочих днів від дня настання таких змін; д) виробляти диски для лазерних систем зчитування, які містять об'єкти авторського права та/або суміжних прав, лише за наявності дозволу осіб, яким належить авторське право чи суміжні права; е) вести облік обсягів виробництва дисків для лазерних систем зчитування, а також придбання, зберігання, використання сировини для їх виробництва; є) зберігати облікові документи про виробництво дисків для лазерних систем зчитування протягом строку,

 
 

Цікаве

Загрузка...