WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Боротьба з комп’ютерними злочинами – проблема транснаціонального масштабу - Реферат

Боротьба з комп’ютерними злочинами – проблема транснаціонального масштабу - Реферат

злочинцем. Адже співробітник знайомий із тонкощами комп'ютерної системи компанії, що дозволяє йому одержати необмежений доступ з метою пошкодження системи, або з метою незаконного заволодіння інформацією, яка є власністю компанії.
Як приклад можна привести випадок, коли Національна бібліотека медичної літератури (National Library of Medicine - NLM) у США, до якої звертаються сотні тисяч практикуючих лікарів і спеціалістів в області медицини з усього світу для одержання самої свіжої інформації про захворювання, лікування, медикаменти і дозування, піддалася нападу з боку інсайдера. Інсайдер виконав несанкціонований доступ до головної системи захисту інформації, завантаживши сотні файлів, включаючи файли першорядної важливості, що відносилися до категорії "швидка допомога", і файли програмного забезпечення, що забезпечували безперебійну роботу системи. Ці порушення призвели до значних негативних наслідків у роботі цілої системи та збитків у розмірі 25 тис. доларів. Розслідування, проведено ФБР США, встановило особу злочинця, якою виявився Монтгомері Джон Грей (Montgomery Johns Gray), який був програмістом NLM і чий доступ у комп'ютерну систему був анульований компанією після його звільнення. Він вчинив злом через "чорний вхід", який він створив у програмному коді. Йому було пред'явлено ордер на обшук його комп'ютера, і за загрозу суспільній безпеці він був заарештований ФБР.
Хакери (Hackers) також складають велику небезпеку. Іноді вони зламують мережі просто заради гострих відчуттів або заради завоювання авторитету в хакерських колах. Але не рідко, вони зламують системи і з метою фінансової наживи та інших злодіянь. Як правило, хакери - прекрасні знавці інформаційної техніки, які мають неординарні здібності, тому їм не складно маніпулювати комп'ютерними системами на відстані: вони несанкціоновано перекачують тексти і протоколи з World Wide Web на сайти комп'ютера жертви. Злочини, при яких відбувається блокування обслуговування (DDOS атака), - ще один доказ того, що економічний саботаж цілком можливий при використанні належних та доступних програмних інструментів у мережі Internet.
Останнім часом спостерігається зростання політично мотивованих атак на вебсайти і сервери електронної пошти, котрі за прийомами виконання дублюють "хакерство". У таких випадках група або окремі суб'єкти перенавантажують сервери електронної пошти, або стирають вебсайти для передачі політичних повідомлень. Хоч такі види порушень не призводять до пошкодження операційних систем або мережі, проте вони стають причиною збоїв роботи електронної пошти, що призводить до великих грошових витрат та блокування доступу абонентів до вебсайтів, на яких знаходиться цінна інформація. Так у 1996 році, був вчинений несанкціонований доступ до комп'ютерної системи вебсайту Міністерства юстиції США. Зловмисники знищили зміст більш 200 каталогів та розмістили сторінки з зображенням Адольфа Гітлера, свастику, сцени порнографічного характеру, тощо.
Творці вірусних програм (Virus Writers). Ще одним видом комп'ютерної злочинності є протиправне пошкодження комп'ютерної системи або мережі з метою порушення функціонування комп'ютерів або глобальних телекомунікаційних систем за допомогою вірусів. Творці таких програм складають на сьогоднішній день серйозну загрозу для користувачів. Існує дуже багато комп'ютерних вірусів таких як, наприклад, Melissa Macro Virus, Explore.Zip Worm, CIH (Chernobyl) Virus та ін. Не так давно на одній із Українських атомних станцій вірус знищив базу данник енергетичних потужностей АЕС. Аварії не сталося тільки через те, що вірус потрапив лише в систему, що дублює основну. Збитки ж завдані вірусом "I love you" по всьому світі рахують на мільярди доларів [5].
Кримінальні угруповання. Останнім часом спостерігається тенденція росту вчинення комп'ютерних злочинів кримінальними групами, що діють з метою викрадання грошових коштів, частіше всього з банківських установ.
Як приклад можна навести кримінальну справу Володимира Л. Левіна та його численних спільників, котрі незаконно здійснили переказ більш 10 млн. доларів із рахунків трьох постійних клієнтів Сіті-банку на рахунки у банках Каліфорнії, Фінляндії, Німеччини, Нідерландів, Швейцарії та Ізраїлю з червня по жовтень 1994 року. Левін, інженер-програміст з Росії, вчинив більш 40 зломів центральної банківської електронної системи платежів, використовуючи персональний комп'ютер і вкрадені ним паролі та ідентифікаційні номери. Співробітники російської телефонної компанії, що працювали із Сіті-банком, змогли простежити шлях від джерела несанкціонованих грошових переказів до спільника Левіна у Санкт-Петербурзі (Росія). Сам Левін був заарештований у березні 1995 року в Лондоні, а в потім виданий правоохоронним органам США. 24 лютого 1998 року він був засуджений до трьох років тюремного ув'язнення і відшкодування збитку Сіті-банку у розмірі 240 тис. доларів. Четверо спільників Левіна теж були заарештовані, але не були видані США. Сіті-банк зміг відшкодувати із 10 млн. украдених в нього коштів лише 9 млн. 600 тис. доларів [6].
Терористи. Терористичні організації все частіше використовують нові інформаційні технології та Internet з злочинними намірами, поповнення коштів, проведення пропаганди або передачі секретної інформації. Директор ЦРУ США Джордж Тенет, виступаючи з проблем світових загроз, заявив, що терористичні угруповання (Hizbollah, HAMAS, the Abu Nidal organization і Bin Laden's al Qa'ida) використовують комп'ютерні файли, електронну пошту та шифрування (криптографію та стеганографію) для підтримки своєї протиправної діяльності. Хоча терористи ще не застосовували кіберзброю по призначенню, але вони використовують нові інформаційні технології і досягнення комп'ютерного прогресу - це вже сигнал про небезпеку. Кібертероризм, під яким розуміється використання сучасних інформаційних технологій і в першу чергуInternet, коли така зброя застосовується з метою пошкодження важливих державних інфраструктур (таких як енергетична, транспортна, урядова) - у недалекому майбутньому може стати реальною загрозою для національної безпеки нашої держави.
Іноземні розвідувальні служби. Не дивно, що іноземні спецслужби вже давно використовують кібероснащення як один з засобів здійснення своєї шпигунської діяльності, як зручний засіб одержання доступу до державних секретів і конфеденційної інформації іншої держави. На жаль деякі держави вже розробляють доктрину ведення війни електронними засобами, для цього створюються комп'ютерні програми і розробляється відповідне обладнання.
У розглянутих видах кіберзлочинів комп'ютери використовуються як знаряддя і як мета злочину, але комп'ютери знайшли застосування в більш традиційних категоріях злочинів.
Шахрайство в (за допомогою) Internet. Використання Internet з метою шахрайства є, мабуть, сьогодні одним із найпоширеніших видів кіберзлочинів, з яким вже зіштовхнулися як приватні так і державні структури усього світу. Тому дуже важливо, щоб правоохоронні органи вивчили природу цих злочинів і боролися б із зловмисниками їх же зброєю - Internet. Internet - це досконалий інструмент у руках шахраїв завдяки наявності величезної аудиторії користувачів і можливості зберігання анонімності. Маючи певний досвід, будь-хто, знаходячись у своїй власній квартир або офісі, може знайти ефективний засіб обману через Internet, а сама глобальна інформаційна мережа стала благодатним середовищем для розвитку різноманітного роду злочинності. За даними Північноамериканської Асоціації (North American Securities Administrators Association) збитки від шахрайств через Internet у США, складають приблизно 10 млрд. доларів щорічно (1 млн. доларів в годину) [7]. Характерним прикладом таких злочинів може бути випадок, коли 7 квітня 1999 року відвідувачі сайту фінансових новин компанії "Yahoo,Inc", виявили сенсаційне повідомлення. Оголошення, передане по електронній пошті у розділі "Buyout News", повідомляло, що телекомунікаційна компанія "PairGain" в м.Тьюстині, Каліфорнія, переходить у володіння однієї з ізраїльських компаній, також повідомлялося, що

 
 

Цікаве

Загрузка...