WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів, контрабанда, порушення, відповідальність - Реферат

Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів, контрабанда, порушення, відповідальність - Реферат

незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та виявлення осіб, які беруть участь у наркообігу, митні органи України (за участю інших правоохоронних органів, якщо це потрібно) за домовленістю з митними та іншими органами іноземних країн або ж на підставі міжнародних угод України можуть використовувати метод контрольованої поставки, тобто допускають під своїм контролем ввезення в Україну, вивезення з України або транзит через її територію наркотичних засобів, психотропних та інших подібних речовин або контрабандних товарів. Рішення про здійснення такої контрольованої поставки наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів приймає голова Державної митної служби України або його перший заступник. Порядок організації і проведення такої контрольованої поставки визначається законодавчими актами - Митним кодексом України, нормативними документами Державної митної служби України, МВС України, Служби безпеки України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України. Цей порядок погоджується з Генеральною прокуратурою України та Міністерством юстиції України.
Проведення негласного супроводження контрабандних товарів митними органами погоджується з іншими правоохоронними органами України і, в разі необхідності, за їх участю або без такої. Рішення про переміщення товарів під негласним контролем приймає голова Державної митної служби України, його перший заступник, начальник Управління організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Державної митної служби України. У виключних випадках таке рішення може приймати начальник регіональної митниці.
Якщо під негласним контролем переміщуються товари, вилучені з цивільного обігу, то про прийняття рішення щодо проведення негласного контролю негайно сповіщається відповідному прокуророві.
4. Поняття та загальна характеристика порушень митних правил
Порушення митних правил - це протиправна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на встановлений законодавством і міжнародними угодами України порядок:
1) переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів;
2) здійснення митного оформлення і митного контролю за ними;
3) обкладання митом, податками та митними зборами товарів і транспортних засобів.
Кожне з перелічених посягань (окремо або в сукупності) може мати ознаку правопорушення - об'єктивну сторону, яка полягає в здійсненні протиправної, шкідливої для держави або суспільства небезпечної дії або ж бездіяльності.
Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, якщо вчинене не тягне за собою кримінальної відповідальності. Шкідливе або суспільне небезпечне порушення митних правил може полягати в здійсненні певних дій або в пасивній поведінці - відмові від тих чи інших дій, які учасник зовнішньоекономічної діяльності зобов'язаний був здійснити.
Прикладом протиправних порушень митних правил, скоєних шляхом активних дій, можуть бути:
1) факти перешкоджання доступу посадовій особі митного органу України на територію або в приміщення для проведення митного контролю;
2) приховування від митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України;
3) переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України з підробленими документами.
Прикладом протиправної бездіяльності учасника ЗЕД, яка визначається як порушення митних правил, є:
* неповідомлення ним митного органу при ввезенні товарів і транспортних засобів про перетин митного кордону України;
* неповідомлення або недостовірне повідомлення про наміри вивезти товари і транспортні засоби за межі митної території України;
* інше.
Різниця між адміністративним правопорушенням і злочином полягає у ступені суспільної небезпеки кожного з них. Ця відмінність не тільки кількісна, але й якісна.
Суб'єктами порушень митних правил і відповідальності за ці порушення можуть бути як громадяни України, так й іноземні юридичні та фізичні особи, та особи без громадянства, які досягли 16-річного віку, а також посадові особи підприємств, організацій України та іноземних держав:
1) юридичні особи-учасники ЗЕД - підприємства, заклади, організації, фірми і т. п.;
2) фізичні особи-учасники ЗЕД - особи, що здійснюють під-приємницьку діяльність без оформлення юридичної особи;
3) посадові особи державних, у тому числі митних органів як України, так і іноземних держав, а також посадові особи різних підприємств та організацій.
5. Відповідальність за порушення митних правил
Якщо за контрабанду та інші кримінальні злочини відповідальність визначається Кримінальним кодексом України, то за порушення громадянами митних правил ця відповідальність встановлюється Митним кодексом України.
Керівники підприємств, установ, організацій та інші посадові особи несуть відповідальність за порушення митних правил, якщо на момент вчинення правопорушення в їх службові обов'язки входила функція забезпечення виконання ними вимог, встановлених чинним законодавством, у тому числі і Митним кодексом та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють митну справу.
Притягнення до відповідальності за порушення митних правил не звільняє зазначених осіб від обов'язків сплати мита та інших митних платежів.
Військовослужбовці і призвані на збори військовозобов'язані, а також особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та інші, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів або спеціальних положень про дисципліну, несуть відповідальність за порушення митних правил на загальних підставах.
А) Обставини, що виключають провадження у справі порушення митних правил.
Справа проти порушника митних правил не порушується,а в разі її порушення підлягає припиненню, у випадках:
1) відсутності події і складу порушення митних правил;
2) недосягнення особою на момент вчинення порушення митних правил 16-річного віку;
3) неосудності особи, яка вчинила порушення митних правил;
4) порушення митних правил особою в стані граничної необхідності або необхідної оборони;
5) вчинення порушення митних правил внаслідок дії непереборної сили;
6) скасування акту, яким встановлено відповідальність за порушення митних правил;
7) наявності щодо особи, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил, постанови про накладання стягнення за це ж порушення митних правил іншим митним органом або судом;
8) наявності щодо особи, яка притягається до відповідальності за порушення митних правил, не скасованої у встановленому порядку постанови про припинення справи про це правопорушення, винесеної іншим митним органом;
9) порушення кримінальної справи стосовно того ж факту;
10) смерті особи, щодо якої було розпочато провадження у справі про порушення митних правил.
Б) Обставини, що пом'якшують відповідальність за пору, шення митних правил.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність за порушення митних правил, визнаються:
1) щире розкаяння винного;
2) активне сприяння вирішенню справи;
3) відвернення винним шкідливих наслідків правопорушення;
4) добровільне відшкодування збитків або усунення заподіяної шкоди;
5) вчинення правопорушення внаслідок збігу тяжких особистих або сімейних обставин;
6) вчинення правопорушення неповнолітнім, вагітною жінкою або жінкою, яка має дитину віком до одного року.
Посадовими особами митного органу під час розгляду справи про порушення митних правил можуть бути визнані такими, що пом'якшують відповідальність, також інші обставини.

 
 

Цікаве

Загрузка...