WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів, контрабанда, порушення, відповідальність - Реферат

Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів, контрабанда, порушення, відповідальність - Реферат

митних органів у цій сфері, крім реалізації правових норм, є також виявлення підготовки та здійснення порушень законодавства України і міжнародних угод, які підписала Україна.
Адміністративно-правова форма правоохоронної діяльності митних органів виявляється у виявленні ознак або фактів адміністративних порушень і порушень кримінального, митного, валютного, податкового та інших видів законодавства, шляхом здійснення митного оформлення, митного і валютного контролю, підтримання контактів з іншими державними органами.
Адміністративно-процесуальна форма правоохоронної діяльності митних органів полягає в здійсненні адміністративно-процесуальних дій, які мають на меті перевірку виявлених фактів відхилення від адміністративно-правових норм і митних правил, а також виявлення причетних до цих порушень осіб і визначення міри відповідальності цих осіб за скоєні порушення, прийняття заходів для попередження або зменшення збитків, нанесених державі в результаті протиправних дій.
Адміністративно-процесуальні дії реалізуються у формах складання протоколів про виявлення порушення адміністративних норм або митних правил, заведення справ про адміністративні порушення, про порушення митних правил, розгляду цих порушень та застосування відповідних стягнень.
Кримінально-процесуальна форма правоохоронної діяльності Митних органів як органів дізнання проявляється в їх діях, спрямованих на порушення кримінальних справ за фактами або ознаками кримінальних злочинів, боротьба з якими віднесена до компетенції митних органів, наприклад контрабанда товарів, порушення митних правил. До таких дій належать провадження дізнання по справах правопорушень, участь у слідчих діях за дорученням певних органів попереднього слідства.
Важливою формою правоохоронної діяльності митних органів є забезпечення власної безпеки, що може включати заходи внутрішнього адміністративного контролю, оперативно-пошукові заходи та заходи фізичної, військової, технічної охорони митних об'єктів, співробітників митних органів та членів їх сімей.
Оперативно-пошукова робота митних органів є однією з форм їх діяльності, яка поєднує елементи кримінальної (правоохоронної) та спеціальної (розвідувальної, пошукової) діяльності. Ця форма діяльності покликана забезпечити підвищення ефективності митного контролю, виявлення ознак і фактів підготовки до скоєння злочинів і порушень митних правил, виявлення причетних до цих правопорушень осіб, з'ясування причин та умов, що сприяють здійсненню таких правопорушень, а також попередити нанесення збитків державі.
З даного погляду доцільно розглянути окремі форми правоохоронної діяльності митних органів.
2. Контрабанда та боротьба з нею митних органів
Контрабанда - це незаконне переміщення через митний кордон України, поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю валютних цінностей у великих розмірах, історичних та культурних цінностей, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), вибухових пристроїв, військового озброєння та майна, матеріалів та обладнання до зброї масового знищення (ураження), а також контрабанда стратегічно важливих сировинних товарів (матеріалів), щодо яких встановлено відповідні правила вивезення за межі України, та ті самі дії, вчинені організованою групою.
Злочином є незакінчена контрабанда, тобто дії особи, пов'язані з підготовкою до контрабанди.
Великим розміром контрабанди валютних цінностей вважається розмір їх вартості, який удвічі перевищує граничну суму, Ш° дозволена законодавством для ввезення в Україну або вивезення за її кордон валютних цінностей.
Порушниками митних правил (контрабандистами) можуть вважатися як громадяни України, так і іноземні громадяни та особи без громадянства, які досягли 16-річного віку, або ж посадові особи, які вчинили контрабанду з використанням свого службового становища за наявності ознак контрабанди, визначених Кримінальним кодексом України.
Відповідальність за вчинення контрабанди як за скоєний злочин визначається теж Кримінальним кодексом України. При встановленні факту контрабанди регіональні митниці, митниці Державної митної служби України як органи, на які покладено функції дізнання у справах про контрабанду, проводять його відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України.
Кримінальні справи про контрабанду порушує начальник митного органу (як органу дізнання) шляхом винесення відповідної постанови, особисто проводить дізнання, або доручає його провадження окремому дізнавачу або групі дізнавачів, здійснює контроль за процесом і результатами дізнання, дає відповідні письмові вказівки або доручення, в т. ч. іншим органам дізнання в кримінальних справах.
Начальник митного органу, в межах своєї компетенції, забезпечує виконання доручень прокурора і слідчого у справах про контрабанду.
Якщо не були отримані необхідні підстави для порушення кримінальної справи про контрабанду, начальник митного органу своєю постановою відмовляє в порушенні кримінальної справи, про що повідомляє заінтересованих осіб. У постанові повинні бути обґрунтовані причини цієї відмови.
Якщо в заяві, повідомленні або інших матеріалах йдеться не про контрабанду, а про порушення особою митних правил, то після відмови в порушенні кримінальної справи до цієї особи вживаються адміністративні заходи, передбачені Митним кодексом, іншими законодавчими актами.
Доказами в кримінальній справі про контрабанду є фактичні Дані, зібрані в результаті процесуальної діяльності. Процесуальними джерелами доказів у кримінальній справі про контрабанду є показання свідків, підозрюваного, висновки експертизи, речові Докази, протоколи слідчих дій та інші документи.
Дізнання у справах про контрабанду закінчується складанням постанови про передання справи слідчому для провадження попереднього слідства. Ця постанова повинна бути затверджена прокурором.
З метою виявлення, попередження та розкриття контрабанди, виявлення та взяття під контроль осіб, причетних до її вчинення, здійснюється система гласних і таємних пошукових заходів, тобто оперативно-пошукова діяльність. Цю діяльність здійснюють митні органи відповідно до чинного законодавства та міжнародних угод з питань митногоспівробітництва, укладених Україною з іншими країнами.
Безпосередньо оперативно-пошукові заходи здійснює Управління організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Державної митної служби України та підпорядковані йому підрозділи в регіональних митницях. Інші підрозділи митних органів до проведення оперативно-розшукової роботи не допускаються.
3. Особливі, контрольні поставки через митний кордон контрабандних наркотичних засобів та інших подібних речовин
В останні роки, особливо після розпаду Радянського Союзу, неухильно поглиблюються масштаби світової злочинної системи транспортування наркотиків. Відомо, що за часів Радянського Союзу його територія практично не була транзитною для контрабанди наркотичних речовин, хоча поодинокі випадки мали місце і тоді, особливо в останні роки існування СРСР. Після проголошення незалежності колишніми союзними республіками по їх території пролягли додаткові шляхи транзитних перевезень наркотиків та інших подібних речовин. А населення, особливо молодь, нових незалеж-них держав виявились об'єктом підвищеної уваги наркоторговців. Протистояння світовим наркотичним кланам стало повсякденною гострою і болючою проблемою для нових пострадянських держав.
З метою припинення

 
 

Цікаве

Загрузка...