WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні - Реферат

Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні - Реферат

діяльності України та іноземними суб'єктами господарської діяльності; операції з придбання, продажу та обміну валюти на валютних аукціонах, валютних біржах і на міжбанківському валютному ринку;
o роботи на контрактній основі фізичних осіб України з іноземними суб'єктами господарської діяльності як на території України, так і за її межами;
o роботи іноземних фізичних осіб на контрактній основі із суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності як на території України, так і за її межами;
o інші види зовнішньоекономічної діяльності, не заборонені прямо або у виключній формі законами України.
Суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в Україні є такі:
o фізичні особи - підприємці;
o юридичні особи;
o об'єднання фізичних осіб - підприємців і юридичних осіб;
o структурні одиниці іноземних суб'єктів господарської діяльності;
o спільні підприємства;
oінші передбачені законом.
Для здійснення зовнішньоекономічної діяльності фізичні особи, які мають доміцилій на території України, повинні бути зареєстровані як підприємці згідно із Законом України "Про підприємництво".
Фізичні особи, які не мають доміцилію на території України, повинні бути суб'єктами господарської діяльності згідно із законом доміцилію або законом їх громадянства.
Юридичні особи мають бути суб'єктами господарської діяльності України або іноземними суб'єктами господарської діяльності відповідно до своїх засновницьких документів.
Стороною зовнішньоекономічного договору обов'язково має бути іноземний контрагент. Угода повинна містити так звані базові умови, тобто розподіл обов'язків між сторонами, положення про платежі в іноземній валюті, застереження захисні (умови, спрямовані на зменшення можливих витрат контрагентів) та арбітражне.
Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності здійснюють право на діяльність після державної реєстрації їх як учасників такої діяльності.
Державним органам забороняється втручатись у зовнішньоекономічну діяльність у випадках, не передбачених законодавством України. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності України мають право відкривати представництва на території інших держав згідно з їх законами. Іноземні суб'єкти господарювання, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право відкривати в ній представництва. Сторони зовнішньоекономічного договору мають бути здатними до його укладення.
Зовнішньоекономічні угоди укладаються відповідно до законодавства України, міжнародних угод, міжнародних звичаїв, рекомендацій міжнародних органів та організацій, якщо це не заборонено прямо або у виключній формі законодавством України.
Зовнішньоекономічна угода складається в письмовій формі, якщо інше не встановлено законом або міжнародним договором України. Якщо така угода укладається фізичною особою, то достатньо лише її підпису. Від імені інших суб'єктів контракт підписують дві особи.
Для укладення зовнішньоекономічного договору не потрібний дозвіл органів влади та вищої організації, крім випадків, спеціально обумовлених законодавством. Можуть укладатись будь-які зовнішньоекономічні контракти, окрім прямо і у виключній формі заборонені законодавством України.
Зовнішньоекономічна угода може бути визнана недійсною у судовому або арбітражному порядку, якщо вона суперечить законам України та її міжнародним договорам. Передбачено, законодавство якої саме країни застосовується до визначення прав та обов'язків сторін.
Окрім Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" існують ще й такі нормативно-правові акти:
o Цивільний кодекс України;
o Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.91;
o Закон України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" від 23.09.94;
o Закон України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"" від 07.05.96;
o Закон України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" від 15.09.95;
Декрет Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.93; Указ Президента України "Про індикативні ціни на товари при здійсненні суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України експортно-імпортних операцій" від 18.11.94; Указ Президента України "Про застосування Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів" від 04.10.94; Указ Президента України "Про заходи щодо впорядкування розрахунків за договорами, які укладають суб'єкти підприємницької діяльності України" від 04.11.94;
Указ Президента України "Про регулювання бартерних (товарообмінних) операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності" від 27.01.95;
Указ Президента України "Про додаткові заходи щодо регулювання бартерних (товарообмінних) операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності" від 26.07.95;
Постанова Кабінету Міністрів і Національного банку України "Про типові платіжні умови зовнішньоекономічних договорів (контрактів) і типові форми захисних застережень до зовнішньоекономічних договорів (контрактів), які передбачають розрахунки в іноземній валюті" від 21.06.95;
Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів). Затверджене наказом МЗЕЗторгу України від 05.10.95 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 09.10.95 за № 367/903).
Порядок реєстрації та обліку зовнішньоекономічних договорів. Затверджений наказом Міністерства економіки України від 22JJ6.2000 № 136 (зареєстровано у Міністерстві юстиції Украї-.07.2000 за № 420/4641).
Органи державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності
У ст. 9 і 10 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" зафіксовано компетенцію органів державного управління у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
До компетенції Верховної Ради України входить:
o прийняття, зміна та скасування законів, що стосуються зовнішньоекономічної діяльності;
o затвердження основних напрямків зовнішньоекономічної політики України;
o розгляд, затвердження та зміна структури органів державного регулювання

 
 

Цікаве

Загрузка...