WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Міжнародні економічні організації — суб’єкти міжнародного права (пошукова робота) - Реферат

Міжнародні економічні організації — суб’єкти міжнародного права (пошукова робота) - Реферат

на основі особливих угод між ними і МАГАТЕ.
З метою контролю за використанням ядерного палива МАГАТЕ збирає інформацію про стан світових ринків і виробництво урану. Агентство має власні лабораторії в Австрії та Монако.
Штаб-квартира МАГАТЕ розташована у Відні (Австрія). Членами Агентства є понад 130 держав світу.
20. Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР)
International Bank of Reconstruction and Development (IBRD)
Банк є міждержавною валютно-фінансовою і кредитною організацією. Створений у 1944 р. (за деякими даними - у 1945 р.) як акціонерне товариство. Надає середньо- та довгострокові кредити державам-членам. Розпочав операції у 1946 р. Нині його членами є близько 180 держав світу. Членами Банку можуть бути держави, які належать до Міжнародного валютного фонду (МВФ). Цей Банк, а також три пов'язані (асоційовані) з ним організації - Міжнародна асоціація розвитку (МАР), Міжнародна фінансова корпорація (МФК) та Багатостороннє агентство з інвестиційних гарантій (БАІГ) - утворюють так званий Світовий банк (World Bank). Поняття "Міжнародний банк реконструкції і розвитку" та "Світовий банк" часто вживаються як синоніми.
Штаб-квартира МБРР розташована у Вашингтоні - столиці США. Всесвітній банк проводить гнучку кредитну політику, здійснюючи довгострокове банківське кредитування інвестиційних проектів у приватному секторі колишніх соціалістичних країн і держав, що розвиваються. Банк є спеціалізованою агенцією ООН.
21. Міжнародний валютний фонд (МВФ) International Monetary Fund (IMF)
Це спеціалізована агенція ООН. Створена в 1944 р. для упорядкування валютно-фінансових відносин між країнами, підтримки валютних курсів та надання кредитної допомоги у вирівнюванні платіжних балансів.
Діє як акціонерне товариство. Капітал МВФ становлять внески держав-членів відповідно до їх квот. Останні, у свою чергу, ураховують питому вагу країн у світовій економіці та торгівлі. Процедури голосування враховують розміри квот держав-членів.
Цей фонд надає коротко- і середньострокові кредити для покриття дефіциту платіжного балансу та з метою підтримки економічної
і структурної перебудови господарського механізму країн-членів. При цьому кредитні операції здійснюються лише з офіційними державними органами.
Фінансування виконується на порційній основі. Ці порції називаються траншами. Одержання кожного з них жорстко пов'язується з виконанням державою-позичальницею взятих на себе зобов'язань.
Штаб-квартира МВФ розташована у Вашингтоні (США).
22. Міжнародний союз електрозв'язку (МСЕ)
International Telecommunication Union (ITU)
Ця організація була заснована в Парижі у 1865 р. як Міжнародний телеграфний союз.
У 1934 р. було укладено Міжнародну конвенцію електрозв'язку і назву організації змінено на Міжнародний союз електрозв'язку. Статус спеціалізованої агенції 00Н організація отримала в 1947 р.
Статут МСЕ діє з 1 червня 1994 р. Головна мета діяльності МСЕ - підтримувати і розширювати міжнародне співробітництво з метою поліпшення та раціонального використання електрозв'язку, сприяти технічній допомозі країнам, що розвиваються, у сфері електрозв'язку, розвитку технічних засобів та їх оптимальній експлуатації для підвищення ефективності служб електрозв'язку, заохочення до співробітництва з іншими міжнародними організаціями. Отже, МСЕ у світовому масштабі сприяє розвитку та координації радіо-, телеграфної та телефонної служб, у тому числі космічної телекомунікації; відповідає за розподіл і реєстрацію діапазонів радіохвиль.
Конференція держав-членів МСЕ скликається раз на 4 роки. Вона визначає основні принципи роботи, затверджує бюджет організації, переглядає міжнародні конвенції з електрозв'язку, укладає договори з міжнародними організаціями та розглядає адміністративно-управлінські питання.
Керівним органом у проміжках між конференціями є Адміністративна рада. Складається із 43 членів МСЕ. Штаб-квартира розташована в Женеві (Швейцарія).
Для розв'язання регіональних проблем скликаються відповідні конференції.
Організаційна структура МСЕ така:
o Повноважна конференція;
o Адміністративна рада;
o Всесвітня конференція з міжнародних служб електрозв'язку;
o Сектор радіозв'язку, всесвітні та регіональні конференції, наради і наукові комісії з радіозв'язку, директор, бюро, комітет реєстрації частот, група радників з питань радіозв'язку;
o Сектор стандартизації електрозв'язку, всесвітні конференції зі стандартизації електрозв'язку, наукові комісії, директор, бюро, група радників з питань стандартизації електрозв'язку;
o Сектор розвитку електрозв'язку, всесвітні та регіональні конференції з розвитку електрозв'язку, наукові комісії, директор, бюро, група радників з питань розвитку електрозв'язку;
o Генеральний секретаріат, Рада з глобальних проблем телекому-нікацій.
Генеральний секретаріат раз на 4 роки організовує всесвітні виставки з електрозв'язку (ТЕЛЕКОМ) і бере участь у регіональних виставках.
23. Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (МФСР) International Fund of Agricultural Development (IFAD)
Цей фонд має статус спеціалізованої економічної агенції 00Н. Створений у 1977 р. Пропозицію про його заснування було висунуто в 1974 р. під час роботи в Римі Всесвітньої продовольчої конференції. Рішення про створення Фонду прийняла 29 сесія Генеральної Асамблеї ООН. У діяльності фонду беруть участь понад 140 країн.
Мета МФСР- мобілізувати додаткові кошти на розвиток сільського господарства в економічно відсталих країнах світу. Проекти і програми фонду спрямовуються на задоволення інтересів бідних верств населення. Кошти МФСР надаються на пільгових засадах і мають використовуватися для збільшення обсягів виробництва продовольства, зайнятості та додаткових надходжень для бідних і безземельних фермерів, а також удосконалення систем харчування і розподілу продовольства.
Вищий орган МФСР - Рада керівників - складається з представників усіх держав-членів. Рада керівників обирає членів Виконавчої ради. Загальна кількість - 18 осіб. Термін повноважень - З роки.
Виконавчі служби МФСР очолює президент, який є водночас головою Виконавчої ради.
Штаб-квартира розташована в Римі (Італія).
24. Міжнародний центр торгівлі
Конференції ООН з торгівлі та розвитку і Світової організації торгівлі (МЦТ) International Trade Centre UNCTAD/WTO (ITC)
Міжнародний центр торгівлі ЮНКТАД/СОТ посідає чільне місце в системі 00Н з технічного співробітництва з країнами, що розвиваються, у сфері сприяння торгівлі. Центр було створено в 1964 р. під егідою Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ). У 1968 р. МЦТ розпочали спільно керувати ГАТТ і 00Н. Від імені 00Н діє ЮНКТАД. Центр вважається виконавчою агенцією Програми розвитку 00Н (United Nations Development Programme - UNDP) і відповідає за впровадження проектів Програми розвитку ООН у країнах, що розвиваються, та державах, що переходять до ринкової економіки.
Діяльність МЦТ охоплює проекти, спрямовані на розширення експорту та імпорту в таких головних напрямках:
1. Продуктовий і ринковий розвиток (Product and market development).
2. Розвиток послуг для підтримки торгівлі (Development of trade support services).
3. Торговельна інформація (Trade information).
4. Розвиток людських ресурсів (Human resource development).
5. Керівництво

 
 

Цікаве

Загрузка...