WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Досвід США по застосуванню процедур банкрутства - Реферат

Досвід США по застосуванню процедур банкрутства - Реферат

сили без попереднього затвердження судом звіту з надання інформації у письмовому вигляді.
6.3 Зміст плану відповідно до глави 11
"План реорганізації відповідно до глави 11" є окремим документом і не входить до складу "звіту із надання інформації".
6.3.1 Обов'язкові положення
Обов'язкові положення плану включають:
" Визначення черговості та заінтересованості;
" Визначення, які черги не одержать повної сплати боргу;
" Визначення процедури для тих черг кредиторів, вимоги яких не будуть задоволені у повному обсязі;
" Заходи щодо забезпечення однакового ставлення до вимог у межах тієї чи іншої черги;
" Забезпечення заходів для виконання плану.
6.3.2 Дозвільні положення
Дозвільні положення плану включають таке:
" План може передбачати повне або часткове погашення будь-якої черги вимог, забезпечених чи незабезпечених, або майнової частки;
" він може передбачати прийняття чи відхилення зобов'язань щодо поточних контрактів або діючих договорів оренди, якщо такі зобов'язання не були прийняті чи відхилені раніше;
" він може передбачати погашення будь-якої вимоги;
" план може передбачати продаж всього або більшої частини майна з конкурсної маси.
6.4 Задоволення вимог
Черговість задоволення вимог і майнових часток вказується у плані в такому порядку пріоритетів:
" Адміністративні;
" Забезпечені;
" Пріоритетні незабезпечені, наприклад податки;
" Загальні незабезпечені;
" Акціонерний капітал.
Вимоги або майнові частки, в основному подібні, слід розглядати як такі, що входять до однієї черги.
В той же час дозволяються окремі класифікації для кожного забезпеченого кредитора. Забезпечені вимоги з однаковою пріоритетністю застави, але різної черговості слід класифікувати окремо. Якщо забезпечений кредитор має недостатнє забезпечення і відмовляється від можливості вважатися повністю забезпеченим, недостатньо забезпечена частка його вимог опиниться в черзі загальних незабезпечених вимог.
6.5 Затвердження плану у відповідності до глави 11
6.5.1 Перевірка щодо прийнятності для різних черг кредиторів
План вважається прийнятим чи відхиленим для певної черги вимог, якщо такий план приймають або відхиляють кредитори, які мають як мінімум 2/3 суми та понад 1/2 кількості визнаних вимог у такій черзі.
Розрахунок грунтується на кількості вимог, якими здійснювалося голосування.
Суд, після сповіщення та слухань, звичайно відхиляє вимоги, власники яких проголосували із запізненням або недобросовісно.
6.5.1.2 Вимоги, задоволені повністю згідно з умовами, погодженими до подачі клопотання
Власники цих вимог остаточно вважаються такими, що прийняли план.
6.5.1.3 Вимоги, відсутні у реєстрі
Власники цих вимог остаточно вважаються такими, що відхилили план.
6.6 Внесення змін до плану до його затвердження
Зміни до плану, що пропонується, можуть вноситися лише особою, яка подає план, і лише за умов, що такі зміни відповідають Закону про банкрутство.
6.7 Схвалення плану відповідно до глави 11
Особа, яка подає план, зобов'язана забезпечити, щоб план був придатний для виконання і щоб він відповідав вимогам Закону про банкрутство. А це означає:
" План має бути добросовісно складений;
" План має передбачати обгрунтованість і можливість здійснення платежів;
" План має включати інформацію щодо директорів та інших близьких до підприємства осіб;
" Згідно із планом кожний представник тієї чи іншої черги повинен одержати принаймні стільки же, скільки він одержав би у разі ліквідації;
" План має надавати можливість вибору, щоб кожний недостатньо забезпечений кредитор міг, на свій розсуд, згідно із Законом вважатися особою, що має забезпечену вимогу. У випадку прийняття такого рішення забезпечений кредитор одержить майно, вартість якого на день вступу плану в дію буде не меншою за вартість частки власника вимоги у частині майна, що слугує забезпеченням цієї вимоги. Можливість вибору не застосовується, якщо застава забезпеченого кредитора ліквідується;
" Всі черги повинні або прийняти план, або одержати повне задоволення вимог;
" Усі адміністративні витрати мають бути повністю сплачені;
" План має бути справедливим і рівноправним;
" План не повинен дискримінувати учасників у межах однієї черги, якщо для цього немає підстав з огляду на доцільність ведення справ підприємства;
" Вимоги кожної попередньої черги мають повністю задовольнятися до того, як почнуть задовольнятися вимоги наступних черг;
" У разі, коли вимоги кредиторів однієї черги (класу) не підлягають задоволенню в повному обсязі, має бути хоча б один інший клас кредиторів, не пов'язаних з боржником, що схвалили би план;
" Акціонери можуть зберегти свою частку акцій за згодою попередніх черг кредиторів або якщо попередні черги кредиторів одержали сплату по вимогах у повному обсязі.
6.8 Обов'язкові наслідки затвердженого плану та передача майна з конкурсної маси боржнику
Суд може затвердити план, незважаючи на заперечення кредитора, якщо він виявить, що хоча б одна черга, що не одержує сплати у повному обсязі вимог, проголосувала за запропонований план.
Після затвердження судом з питань банкрутства затверджений план зобов'язує боржника та його кредиторів дотримуватися плану як нової угоди.
Затвердження плану означає, що все майно, звільнене від застави, передається боржнику, крім випадків, коли затверджений план спеціально зберігає заставу на користь кредитора.
Після затвердження плану боржник перестає бути "боржником у володінні" й повертається до статусу боржника.
Затверджений план є обов'язковим для всіх кредиторів, незважаючи на те, передбачає він погашення їхніх вимог чи ні.
Дія вимог щодо звітності перед судом і перед службою державної довіреної особи США припиняється. Затвердження плану припиняє також дію прав акціонерів, окрім випадків, коли планом передбачено інше.
6.9 Питання, що виникають після затвердження плану
Затверджений план може зберігати за боржником право заперечувати вимоги і відхиляти певні зобов'язання щодо оренди та поточним контрактам після затвердженняплану. Боржник починає розподіл призначених для сплати коштів, як це передбачається умовами затвердженого плану.
7 Остаточне рішення о припиненні провадження у справі
Боржник може звернутися до суду з проханням про припинення справи після початку розподілу сплат. Остаточним рішенням провадження у справі про банкрутство припиняється, і також припиняється дія юрисдикції суду над кредитором. Будь-які подальші спори щодо умов затвердженого плану вирішуються не в суді з питань банкрутства, а у загальних судах.
8 Висновки
Конгрес США дійшов висновку, що в нашому суспільстві, де широко використовується кредит, дуже важливим є наявність виходу з важкої ситуації пригніченого боржника з тим, щоби він мав змогу одержати нові можливості для діяльності як реорганізований боржник.
Водночас Конгрес визнав, що продовження існування боржника в якості життєздатного підприємства, замість його ліквідації, є економічно доцільним, оскільки зберігаються робочі місця й не припиняється виробництво товарів і послуг.
Таким чином, закони про банкрутство у США передбачають збалансованість інтересів боржників, кредиторів і суспільства в цілому.

 
 

Цікаве

Загрузка...