WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Досвід США по застосуванню процедур банкрутства - Реферат

Досвід США по застосуванню процедур банкрутства - Реферат

клопотання про порушення справи про банкрутство.
3.5 Адекватний захист
Забезпечений кредитор може просити про призначення слухань в суді у справах про банкрутство після сповіщення боржника та всіх інших кредиторів з метою, щоби суд заборонив або ж обумовив використання застави у тій мірі, в якій це необхідно для захисту майнових інтересів кредитора.
"Адекватний захист" - це інструмент, який використовується забезпеченими кредиторами для захисту їхньої застави від зменшення вартості, що виникає у результаті автоматичної заборони чи продовження використання застави боржником.
Адекватний захист може набрати форми періодичних платежів з боку боржника, або боржник може надати кредитору додаткову чи альтернативну заставу.
4. Прийняття чи відхилення зобов'язань щодо поточних контрактів та діючих договорів оренди
Термін "поточні контракти" не визначений у Законі про банкрутство, проте суд звичайно вважає за такі контракти, які повинні виконуватися протягом певного часу обома сторонами після подачі клопотання. Після звернення із клопотанням контракт, який виконується, або діючий договір оренди знаходяться у стані невизначеності доти, поки суд не затвердить їх прийняття чи відхилення. При цьому доцільність діяльності підприємства є вирішальним фактором.
4.1. Продаж більшої частини активів боржника
До схвалення плану реорганізації боржник може продати більшу частину своїх активів після сповіщення кредиторів і проведення слухань у суду у справах про банкрутство, коли суд вирішить, що боржник надав достатні докази "обгрунтованості та доцільності" такого продажу для діяльності підприємства.
Фактори, що допомагають встановити обгрунтованість і доцільність, включають:
" Вартість активів пропорційно до вартості всього майна;
" Період часу, що пройшов після звернення із клопотанням;
" Вірогідність запропонування та затвердження плану реорганізації у разі схвалення продажу;
" Вплив продажу на подальші плани реорганізації;
" Надходження від продажу у порівнянні з ринковою вартістю;
" Зменшується чи збільшується вартість активів.
4.2. Продаж незалежно від застави
Дуже важливим інструментом "боржника у володінні" є здатність розпоряджатися майном із конкурсної маси вільно і незалежно від застав, які можуть виникати на майно у зв'язку із запереченнями забезпеченого кредитора, який заінтересований у заставі майна.
Рішення суду щодо продажу буде передбачати, щоб застава на користь забезпеченого кредитора покривала виручку від продажу. Пізніше суд винесе рішення щодо того, чи має право кредитор отримати кошти від продажу.
4.2.1. Право ухилення
"Боржник у володінні" має право ухилятися від шахрайської передачі цінностей та преференційних платежів на користь кредиторів. *
4.3. Призначення довіреної особи або спостерігача
У США таке призначення відбувається рідко у зв'язку із застосуванням глави 11. У деяких випадках Закон передбачає можливість призначення довіреної особи або спостерігача, який несе відповідальність та здійснює управління підприємством боржника.
У такому випадку суд у справах банкрутства має провести слухання, в ході яких повинні бути наведені відповідні причини, а саме:
" шахрайство, нечесність, некомпетентність, безгосподарність у великих масштабах, або
" таке призначення щонайкраще забезпечить інтереси кредиторів.
Причина, з якої це положення використовується досить рідко, полягає в тому, що дуже важко подолати презумпцію того, що боржник повинен залишатися у володінні та контролювати свої активи і фінансові справи.
* Див. про це детально у даному виданні: стаття Гліба Глінки, стор.
Повідомлення і судові слухання необхідні в усіх випадках, коли кредитор добивається призначення довіреної особи. На кредиторові лежить дуже важке завдання: продемонструвати ясні й переконливі докази неналежної поведінки чи того, що таке призначення піде на користь інтересам кредиторів, щоби суд у справах банкрутства призначив довірену особу.
У разі призначення довірена особа одержить усі необхідні повноваження для управління підприємством, розслідування причин тих чи інших дій, ведення переговорів та затвердження плану санації у відповідності із главою 11.
Якщо суд не призначить довірену особу, він, замість цього, може призначити спостерігача, з огляду на корисність такого кроку для підприємства і кредиторів, з метою розслідування поведінки та стану справ боржника щодо можливого шахрайства, некомпетентності або неналежної поведінки.
Якщо суд у справах банкрутства підозрює злочинну діяльність, він може передати цю справу до служби Прокурора США для кримінального переслідування згідно з кримінальним законодавством США.
4.4 Роль державної довіреної особи США
Державна довірена особа США є чиновником федерального уряду, який спостерігає за ходом провадження у справі (ведення справи) відповідно до глави 11 та контролює застосування її норм:
" Спостерігає, як здійснюється діяльність підприємства "боржником у володінні";
" Вивчає щомісячні операційні звіти;
" Збирає щоквартальні сплати;
" Розглядає заяви щодо виплати гонорарів експертам;
" Сертифікує комітет кредиторів;
" Перевіряє під присягою голову та (або) головного фінансового і (або) виконавчого директора боржника;
" Встановлює певні вимоги, наприклад вимоги щодо звітності;
" Приймає участь у слуханнях у суді.
Якщо боржник не виконує вимоги законодавства, державна довірена особа США може просити суд припинити провадження у справі відповідно до глави 11 або перевести справу у процедуру ліквідації відповідно до глави 7.
5. Комітет кредиторів
При розгляді значних справ "комітет кредиторів" відіграє важливу роль у реорганізації боржника. Комітет, як правило, складається з семи осіб - найбільш великих незабезпечених кредиторів. Комітет консультується з боржником щодо питань провадження у справі. Комітет має право провадити розслідування та звертатися до суду, якщо боржник перешкоджає. Комітет приймає участь разом із "боржником у володінні" у складанні плану реорганізації.
6. План реорганізації
6.1 Хто може представляти план
"Боржник у володінні" може представити план у будь-який час, навіть на час подачі заяви про порушення справи про банкрутство. Боржник має виключне право подавати план на протязі перших 120 днів. Цей строк може бути продовжений судом, якщо наведені боржником мотиви слугуватимуть підставою для такого рішення. Після закінчення 120-денного періоду з'являється можливість подавати інші різноманітніплани на розгляд кредиторів для ухвалення судом.
6.2 Звіти з надання інформації
Той, хто подає план, спочатку повинен подати окремий письмовий звіт, в якому міститься інформація для вивчення кредиторами та затвердження судом. Звіт із зібраною інформацією має включати вичерпні дані про стан справ боржника, щоб сторони, які голосують за схвалення плану, могли одержати реальне уявлення щодо цього плану. Такий звіт із надання інформації повинен містити дані про минулу та майбутню діяльність боржника, а також фінансову інформацію та прогнози. Суд зобов'язаний провести слухання для затвердження звіту. Після затвердження звіт разом із запропонованим планом реорганізації пред'являється кредиторам та акціонерам. Прийняття чи відхилення плану не може набрати юридичної

 
 

Цікаве

Загрузка...