WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Місце державного апарату в реалізації функцій держави - Реферат

Місце державного апарату в реалізації функцій держави - Реферат

середовища неможливо сьогодні уявити сучасний світ. Людина в результаті своєї господарської діяльності порушує природні зв'язки, руйнує навколишнє середовище, і цим мимоволі створює для себе несприятливі, а іноді навіть згубні, умови життя. Охорона природи - справа всього суспільства, але тільки держава, яка володіє необхідними засобами та можливостями концентрації зусиль всіх організацій і громадян, може реально забезпечити захист навколишнього середовища.
У сучасному світі проблеми охорони та раціонального використання природних багатств набули великого економічного, соціального та політичного значення. Вони торкаються інтересів всіх народів та держав. Чим розумніше використовувати багатства, тим більших успіхів досягнуть промисловість, сільське господарство тощо.
3.4 Зовнішні функції
Оборона держави
Ця функція є найважливішим напрямком діяльності держави, тому що вона націлена на захист мирної праці, суверенітету та територіальної цілісності держави. Практичне виконання функції оборони держави покладається також на різні особливі державні збройні організації. Вони призначені для забезпечення суверенітету, захисту території, кордону, населення від зовнішніх посягань та забезпечення громадського порядку й безпеки громадян. Характер завдань, які виконують збройні державні організації, обумовлює особливості їх формування, діяльності, управління та забезпечення. До особливих збройних державних організацій відносяться:
1. Служби зовнішньої розвідки. Вони здійснюють збір інформації на випадок проведення воєнних дій.
2. Служба безпеки. Вона призначена для захисту державної безпеки та конституційного ладу від зовнішніх посягань.
3. Поліція (міліція) є основою і гарантом громадського порядку. Міліція покликана служити всьому суспільству, забезпечувати порядок, спокій і безпеку громадян.
4. Збройні сили України здійснюють охорону державних інтересів та територіальної цілісності держави.
В сучасних умовах розвиток держави визначається процесом інтеграції господарського, політичного та культурного життя. Функція співробітництва та взаємодопомоги виражає інтереси всіх держав. На цій основі створюються різні організації, діяльність яких направлена на покращення економічного, політичного та культурного життя суспільства. Як приклад таких організацій є ООН, ЮНЕСКО, НАТО, Європейський Союз тощо.
Кожна держава пов'язана з іншими державами різними відносинами: політичними, економічними й культурними. Ці відносини необхідно встановлювати, розвивати та регулювати.
Економічні відносини: держава є членом світового співтовариства й відповідно залучається до системи світового господарства. Економічний розвиток, природні ресурси визначають місце держави на світовому ринку. Жодна держава не може існувати без економічних зв'язків з іншими державами. Зовнішня торгівля, кредити й позики, інвестиції, спільні проекти - це найбільш розповсюджені складові зовнішньоекономічної діяльності держави.
Боротьба з міжнародною злочинністю
Жодна країна не може без допомоги інших країн подолати проблему міжнародної злочинності. Безперечно є необхідність спільних дій країн у боротьбі з міжнародною злочинністю. Конкретними діями держав в цій сфері є створення міжнародних організацій по боротьбі зі злочинами. Однією з таких організацій є ІНТЕРПОЛ. Країни спільно планують свою діяльність щодо попередження та запобігання міжнародних злочинів, проводять спільні заходи, здійснюють обмін інформацією. Це дозволяє більш ефективно боротися з торгівлею й контрабандою наркотиків, тероризмом та ін.
Висновок
Отже, розглянувши питання місця державного апарату в реалізації функцій держави, можна зробити такі висновки:
1. Державний апарат відіграє основну роль в реалізації функцій держави.
2. Безпосереднім виконанням державних задач займаються державні органи, які наділені відповідними повноваженнями.
3. Для ефективної діяльності державних органів, видається і своєчасно поновлюється нормативно-правова база.
4. Результатом діяльності державних органів (апарату держави) є створення певних матеріальних або соціальних благ для суспільства України.
Розглянувши функції державного апарату можна дійти висновку, що функція завжди первинна по відношенню до виконуючої її державної організації. Функція - це ідея, необхідність діяльності, її напрямок, а державна організація - це та матеріальна сила, яка втілює цю ідею, матеріалізує її. Функція держави - це дуже широкий напрямок діяльності і вона не може бути реалізована якою-небудь однією державною організацією. Кожна з державних організацій має свої особливі функції, які відрізняються по масштабу від державних функцій. Функції держави, власно кажучи, виконуються сукупністю державних організацій та установ.
А також розглянувши види державних організацій зазначимо, що існує два види державних організацій. До першого відносяться державні організації, які здійснюють владну, організаційно-регулятивну діяльність. Другий вид представляють державні організації, головним призначенням яких є безпосередня практична діяльність щодо виконання функцій держави. Вони створюються органами держави та керуються ними. В залежності від того, в якій сфері державної діяльності (охоронній, екологічній, культурно-виховній тощо) діють державні організації, вони поділяються на види.
Провідне місце в реалізації функцій держави займає виконавча влада. Адже тільки виконавча влада має всі можливості для реалізації державних задач. Виконавча влада має економічну, фінансову, нормативно-правову базу, а також має право застосовувати адміністративний примус і переконання дляреалізації державних функцій.
Список використаної літератури:
1) Конституція України (від 28 червня 1996р.)
2) Закон України "Про внесення змін до Конституції України"(від 8.12.2004р.) № 2222-IV
3) Чиркин В.Е. "Основи порівняльного державознавства". Вид.будинок
"Артикул", 1997. - 351 с.
4) Опришко В.Ф. Державно-правова реформа в Україні: основні напрями // Право України. - 1998. - № 1. - С. 3-11.
5) Гальчинський А., Литвиненко О.,Паламарчук. В. Проблемні питання політичної реформи // Урядовий кур'єр. - 2003. - 23 трав. - С. 4.
6) Еллинек Г. Общее учение о государстве. - СПб., 1908.
7) Шаповал В. Сучасні характеристики місцевого самоврядування / Право України. - 2002. - № 3. - С. 48-54.
8) Андрійко О. Ф. Державний контроль: теорія і практика. Наукова доповідь. - К., 1999. - С. 5; Андрійко О.Ф. Контроль в демократическом государстве: проблемы и тенденции. - К., 1994. - С. 12.
9) Ківалов С., Орзіх М. Парламентський контроль в умовах державно-правової реформи в Україні // Юридичний вісник. - 1999. - № 4. - С. 66-71.
10) Авер'янов В. Президент і уряд: новий розподіл повноважень // Юридичний вісник України. - 2003. - 9-16 трав. - С. 1, 8.
11) Андрійко О. Виконавча влада має бути контрольованою // Юридичний вісник України. - 2003. - 24-30 трав. - С. 8.
12) Тацій В. Методологія конституційної реформи // Урядовий кур'єр. - 2003. - 9 берез. - № 66.

 
 

Цікаве

Загрузка...