WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття, суть і види строків позовної давності за цивільним правом України - Курсова робота

Поняття, суть і види строків позовної давності за цивільним правом України - Курсова робота

обстоятельством охватывается как стихийные бедствия (землетрясения, наводнения, снежные заносы и т. п.), так и общественные явления (беспорядки, гражданские войны, забастовки и т. п.), які порушують нормальну роботу транспорту, зв'язки , судів або інших органів і тим самим перешкоджають своєчасному пред'явленню позову. Щоб те або інша подія могла кваліфікуватися як непереборна сила , воно повинне характеризуватися, насамперед , надзвичайністю, тобтое. бути незвичайн, що випадають із нормального ходу розвитку й, як правило, непередбаченим заздалегідь явищем. Крімтого, воно повинне бути об'єктивно невідворотним за допомогою готівки за даних умов технічних і інших засобів . Остання обставина свідчить про відносність поняття "непереборна сила ", оскільки те, що не можна запобігти при одних умовах місця й часу , може бути відвернене при інших умовах.
Тому оцінка тих або інших подій як непереборної сили повинна опиратися на конкретні життєві обставини.
Знаходження позивача або відповідача в Збройних Силах, переведених на воєнний стан, саме по собі не виключає пред'явлення позову, але робить це вкрай важко, у силу чого також ураховується законом у якості щоприпиняє позовну давність обставини. Однак давній строк не припиняється у зв'язку із простим закликом громадянина на службу в Збройні Сили або на військові збори.
Мораторій як підстава призупинення позовної давності відрізняється від непереборної сили тим, що створює не фактичні, а юридичні перешкоди для пред'явлення позову. У цьому випадку компетентний державний орган в особі Уряду РФ відсувається строк виконання зобов'язань, і тим самим "заморожує" на певен період існуючі права вимоги на примусове виконання зобов'язань боржниками. Мораторій може ставитися до всіх зобов'язань (загальний мораторій) або поширюється лише на окремі їхні види (приватний мораторій). Оголошення мораторію, який на практиці застосовується досить рідко, викликається, як правило, надзвичайними обставинами - військовим діями, економічними реформами й т.п..
До мораторію близько примикає призупинення чинності закону або іншого правового акту, що регулює відповідне відношення . Рішення про цьому може бути прийняте компетентним державним органом, який , не скасовуючи нормативний акт у принципі , блокує його дія на період існування певних , як правило, надзвичайних обставин.
Наведені вище обставини припиняють позовну давність лише в тому випадку, якщо вони мали місце, тобто виникли або продовжували існувати, в останні шість місяців строку давнини , а стосовно до скороченим строкам - протягом усього строку давнини, якщо цей строк рівний або менш шести місяців. Тут передбачається , що, якщо відповідні події виникли й припинилися раніше, те в кредитора досить часу для пред'явлення позову. По цій же причині строк , що залишився після припинення дії обставин, що припиняють позовну давність, подовжується до шести місяців або повної тривалості скороченого давнього строку , якщо він не перевищував шести місяців.[10]
Закон передбачає й інші підстави для призупинення давнини по окремих вимогах. Так, якщо судом залишений без розгляду позов, пред'явлений у кримінальній справі, то, що почалося до пред'явлення позову плин строку позовної давності триває від дня набуття законної сили вироку, яким позов залишений без розгляду , що передбачене ст. 204 ГК РФ. Це означає, що період знаходження цивільного позову в кримінальній справі виключається зі строку позовний давнини .
2.3 Переривання позивної давності.
Перерва позовної давності означає, що раз за якимись причинами виникає необхідність подати позов заново, також заново починається плин строку давнини , а час, що минув до перерви, у новий строк не зараховується. У цьому є відмінність перерви від призупинення строку давнини . Якщо призупинення позовної давності викликається, як правило, незалежними від волі зацікавлених осіб подіями триваючого характеру, те перерва позовної давності закон зв'язує з вольовими діями позивача або відповідача.
Позовні заяви, як відомо, пред'являються двома способами: безпосереднім поданням відповідних документів у канцелярію суду, а також поштою . В останньому випадку Момент пред'явлення позову варто визначати відповідно до п. 2 ст. 194 ГК РФ, де встановлене, що письмові заяви, здані в організацію зв'язки до двадцяти чотирьох годин останнього дня строку , уважаються зробленими в строк . Тому вдень пред'явлення позову слід уважати дату поштового штемпеля відділення зв'язки , через яке відправляється позовна заява в суд.
Коли позовна заява з безпосередньо в суд, датою пред'явлення позову, на мій погляд, слід уважати день, у який позовне заява надійшла в суд.
Немаловажне значення для правильної оцінки моменту перерви плину строку позовної давності має та обставина , що законодавець зв'язує с такою перервою не будь-яке пред'явлення позову, а лише те, яке зроблено в установленому порядку . Тому у випадку обґрунтованого повернення позовного заяви арбітражним судом із причин, установленим законом (ч. год. 1 ст. 108 АПК РФ), датою пред'явлення позову слід уважати день вторинного обігу з позовною заявою в суд (ч. год. 4 ст. 108 АПК РФ), оскільки плин строку позовної давності не може бути перерване пред'явленням позову без дотримання встановленого законом порядку.[11]
У відповідності зі ст. 203 ЦК України плин позовної давності переривається: 1) пред'явлення позову у встановленому законом порядку , 2) здійсненням обов'язковою особою дій, що свідчать про визнання боргу .
Перше із цих обставин охоплює собою лише такий обіг в суд, арбітражний і третейський суд, яке зроблено в повній відповідності з вимогами матеріального й процесуального законодавства. Це, в частковості , означає обов'язкове дотримання позивачем правил про підвідомчості суперечки , прийняття їм необхідних мір до його досудового урегулюванню , пред'явлення позову дієздатною особою і т.д. Позов, пред'явлений з порушенням кожного із цих і інших установлених законом вимог, не приймається судом до виробництва (ст. 135 ЦПК РФ) або залишається судом без розгляду (ст. 222 ЦПК РФ), а звідси варто , позовна давність не переривається. Але іноді, позов, пред'явлений по всім правилам, виявляється не розглянутим по суті, наприклад, через появи обставин, що припиняють виробництво в справі (ст. 215,216 ЦПК РФ). Так, суд зобов'язано призупинити виробництво в справі в випадку смерті громадянина, якщо спірні правовідносини допускає правонаступництво, перебування відповідача в діючій частині Збройних Сил і т. буд. д. У всіх випадках призупинення виробництва в справі позовна давність переривається в момент пред'явлення позову й починає текти заново.
Визнання боргу як обставина , що перериває позовну давність, може виражатися в будь-яких діях боржника, що підтверджують наявність боргу

 
 

Цікаве

Загрузка...