WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Гарантійні та компенсаційні виплати - Курсова робота

Гарантійні та компенсаційні виплати - Курсова робота

медичного огляду осіб віком до 21 року.
За працівниками-донорами зберігається середній заробіток за дні обстеження в закладах охорони здоров'я і здачі крові для переливання.
Цим працівникам безпосередньо після кожного дня здачі крові для переливання надається день відпочинку зі збереженням середнього заробітку. На бажання працівника цей день приєднується до щорічної відпустки.
2.6. Гарантії встановлені для працівників, котрі на виробництві займаються творчою працею, - винахідників, раціоналізаторів
Відповідно до ст. 126 КЗпП за працівниками - авторами винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій - зберігається середній заробіток при звільненні від основної роботи для участі у впровадженні винаходу, корисної моделі, промислового зразка чи раціоналізаторської пропозиції на тому ж підприємстві, в установі, організації.
У разі впровадження винаходу, корисної моделі, промислового зразка або раціоналізаторської пропозиції на іншому підприємстві, в установі, організації за працівниками зберігається посада за місцем постійної роботи, а робота по впровадженню винаходу, корисної моделі, промислового зразка чи раціоналізаторської пропозиції оплачується за погодженнямсторін у розмірі не нижче середнього заробітку за місцем постійної роботи.
26. Чи встановлені законодавством обмеження щодо відрахувань із заробітної плати?
Так, встановлені. І не лише обмеження, але й заборона таких відрахувань з окремих видів виплат. Регулюються ці питання статтями 127, 128 і 129 КЗпП України та іншими актами законодавства.
Відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України.
Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі чи організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу:
1) для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення помилково нарахованих сум; для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати помилково нарахованої суми;
2) при звільненні працівника до закінчення робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невід-роблені дні відпустки.
Але відрахування за ці дні не провадяться, якщо працівник звільняється на підставах: призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу; переведення, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або переходу на виборну посаду; відмови від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством (установою, організацією), а також відмови від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці; змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації або перспрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників; виявлення невідповідності займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи; нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, а також при направленні на навчання та у зв'язку з переходом на пенсію;
3) при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству, установі, організації (ст. 136).
При кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати двадцяти процентів, а у випадках, окремо передбачених законодавством України, - п'ятдесяти процентів заробітної o плати, яка належить до виплати працівникові.
При відрахуваннях із заробітної плати за кількома виконавчими документами за працівником, у всякому разі, повинно бути збережено п'ятдесят процентів заробітку.
Вказані обмеження не поширюються на відрахування із заробітної плати при відбуванні виправних робіт, стягненні аліментів на неповнолітніх дітей.
Не допускаються відрахування з вихідної допомоги, компенсаційних та інших виплат, на які згідно з законодавством не звертається стягнення.
2.7. Гарантії працівникам, направленим
у відрядження в межах України та СНД
Частково це питання висвітлено у відповіді на запитання № 22 цієї глави. Наведемо подробиці.
Законодавством, зокрема, передбачено строк виплати добових відрядженому працівникові у разі його тимчасової непрацездатності за місцем відрядження. Цей строк не може бути більше двох місяців. Якщо ж працівник перебуває при цьому на стаціонарному лікуванні, йому виплачу-ються добові, а витрати на найом жилого приміщення - не виплачуються (п. 14 Інструкції про службові відрядження в межах України та на території держав - учасниць СНД - в редакції наказу Мінфіну України від 31 січня 1996 р. № 16). Факт тимчасової непрацездатності має бути підтверджений відповідними документами. За період хвороби працівникові виплачують також допомогу у зв'язку з його тимчасовою непрацездатністю на загальних підставах.
Якщо працівник, перебуваючи у готелі, користувався додатковими послугами (телевізор, холодильник, праска), то ці послуги теж оплачуються. У п. 11 Інструкції сказано: "Підприємства відшкодовують працівникам, відрядженим у межах України, витрати по найму житлового приміщення за умови подання документів у розмірі фактичних витрат з урахуванням додаткових послуг, що надаються у готелях".
У разі відсутності документів, що підтверджують витрати на найом жилого приміщення, зазначені витрати можуть відшкодовуватись відрядженому в межах України працівникові в розмірах, визначених керівником підприємства, але не більше 2 гривень 60 коп. на добу. Бронювання місця у готелях також відшкодовується - у половинному розмірі (50%) його вартості - згідно з поданими документами.
За кожен день перебування працівника у відрядженні в межах України, враховуючи вихідні, святкові і неробочі дні та час перебування у дорозі, йому мають виплатити добові у розмірі 4 гривні. При цьому день вибуття у відрядження і день прибуття з нього враховуються як два дні. Якщо ж працівника було відряджено на один день або у місцевість, звідки він має можливість щоденно повертатися до місця постійного проживання, добові сплачуються у половинному розмірі від вищенаведеної норми. Питання щодо можливості повернення працівника до домівки, як і інші, з ним пов'язані, вирішує власник чи уповноважений ним орган (пп. 9, 10

 
 

Цікаве

Загрузка...