WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Гарантійні та компенсаційні виплати - Курсова робота

Гарантійні та компенсаційні виплати - Курсова робота

120).
Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк в іншу місцевість для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи. Термін відрядження визначається керівниками та їх заступниками, але не може перевищувати одного місяця. Строк відрядження працівників, які направляються для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, не повинен перевищувати періоду будівництва об'єктів.
За відрядженим працівником зберігається місце роботи (посади) і середній заробіток або посадовий оклад з урахуванням доплат і надбавок за час відрядження, в тому числі і за час перебування у дорозі.
Працівникам відшкодовуються витрати по найму жилого приміщення та вартість проїзду до місця відрядження і назад до місцяпостійної роботи, а також виплачуються добові за встановленими нормами. Роботодавець має право самостійно встановлювати замість добових окладів працівникам, направленим для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівникам, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проходить в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, виплати у розмірах, передбачених колективним договором або угодою сторін.
Компенсація за зношування інструментів виплачується працівникам, які використовують свої інструменти для виконання трудових обов'язків. Розмір і порядок виплати цієї компенсації в централізованому порядку не визначені. Винятком із цього правила є компенсація за використання особистих легкових автомобілів для службових поїздок.
Розмір компенсації за зношування інструментів встановлюється за угодою сторін у трудовому договорі або в колективному договорі пропорційно ступеня амортизації цих інструментів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про гарантії та компенсації при переїзді на роботу в іншу місцевість" від 2 березня 1998 р. № 255 працівникові виплачуються:
вартість проїзду працівника і членів його сім'ї у порядку і розмірах, передбачених для службових відряджень. Вказані виплати не проводяться, якщо роботодавець надає для цього відповідні засоби пересування;
витрати на перевезення майна залізничним, водним і автомобільним транспортом вагою до 500 кг на самого працівника і до 150 кг на кожного члена сім'ї, який переїжджає;
добові працівнику за кожний день перебування у дорозі;
одноразова допомога самому працівникові у розмірі місячного посадового окладу чи тарифної ставки за новим місцем роботи і кожному члену сім'ї, який переїжджає в розмірі 25 відсотків допомоги самого працівника;
заробітна плата за дні підготовки до переїзду і влаштування на новому місці проживання, але не більше шести днів.
За угодою сторін зазначені компенсації можуть виплачуватися в підвищеному розмірі.
2. Особливості коменсаційних виплат на різних видах робіт
2.1. Гарантії для працівників на час виконання державних
або громадських обов'язків
У ст. 119 КЗпП говориться, що на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки здійснюються у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", надаються гарантії та пільги від-повідно до цих законів.
У Законі України "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів" від 4 лютого 1994 р. (ст. 25) зазначається: на час сесії Ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших випадках депутат місцевої Ради звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків. Компенсація заробітної плати депутату за час виконання ним депутатських повноважень здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 р. (п. З ст. 8) встановлено: за військовослужбовцями строкової служби, які до призову працювали на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності і господарювання, зберігається при звільненні з військової служби право на працевлаштування їх в тримісячний строк на те ж підприємство, в установу чи організацію або їх правонаступників на посаду не нижчу за ту, яку вони займали до призову на військову службу, їм надається матеріальна допомога в розмірі місячної заробітної плати за рахунок коштів державного бюджету. Вони користуються за інших рівних умов переважним правом на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці протягом двох років з дня звільнення з військової служби.
Відповідно до інших актів законодавства за всіма працівниками зберігається їх середній заробіток за місцем роботи у випадках: участі в судових засіданнях (народні засідателі, експерти, свідки); участі їх як делегатів у роботі з'їздів, конференцій та в інших заходах; участі в роботі урядових та інших комісій, змаганнях тощо. Крім збереження середнього заробітку, працівники, що виконують державні або громадські функції, мають право на відшкодування витрат на переїзд і найом жилого примі-щення, а за певних умов їм виплачуються й добові.
2.2. Сутність гарантій трудових прав громадян, які призиваються на строкову військову службу і здійснюють військових обов'язок
Законом України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" встановлено ряд гарантій трудових прав громадян, які призиваються на строкову військову службу і здійснюють військовий обов'язок.
Ці гарантії діють починаючи з періоду підготовки громадянина до призову на військову службу. Згідно із ст. 13 Закону за громадянами, які проходять підготовку до військової служби в оборонно-спортивних, оздоровчих таборах, навчальних організаціях Товариства сприяння обороні України з відривом від виробництва, на весь час виконання цих обов'язків, включаючи час проїзду в обидві сторони, зберігаються місце роботи, займана посада і середній заробіток.
Витрати по найму житла на період навчання зазначених осіб, вартість проїзду до місця навчання (зборів) і назад та середній заробіток за цей період оплачуються військовими комісаріатами, які направили цих громадян для підготовки до військової служби.
Відповідно до ст. 26 цього Закону за військовослужбовцями строкової служби і курсантами військових навчальних закладів, які звільняються (відчислюються) з військової служби (навчальних закладів) за станом здоров'я або сімейними обставинами, зберігається право на попереднє місце роботи (посаду) протягом трьох місяців з дня призову чи зарахування на військову

 
 

Цікаве

Загрузка...