WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття соціального захисту в Україні, пенсійне забезпечення в Україні, поняття та юридична природа обставин, що викликають злочинність діяння. (контр - Реферат

Поняття соціального захисту в Україні, пенсійне забезпечення в Україні, поняття та юридична природа обставин, що викликають злочинність діяння. (контр - Реферат

специфікою професійної зайнятості (служби) особи. На пенсію за вислугою років право мають військовослужбовці, службовці працівників органів внутрішніх справ, цивільної авіації і льотно-випробувального складу; державні службовці, судді, працівники прокуратури та митних органів, науково-педагогічні працівники, журналісти державних засобів масової інформації та деякі інші працівники зайняті на роботі, де можна втратити професійну працездатність до настання віку, що дає право на отримання пенсії за віком (окремі працівники залізничного транспорту, плавсклад окремих видів морського, річкового флотів і флоту рибної промисловості, працівники лісової промисловості та лісового господарства, освіти і соціального захисту, заслужені майстри спорту та майстри міжнародного класу, та артисти театру інших театрально-видовищних підприємств і колективів).
Як уже зазначалось, другою групою державних пенсій є соціальні пенсії.
Соціальні пенсії вперше введені в законодавство про соціальне забезпечення громадян з 1 січня 1991 р. законом Союзу РСР "Про пенсійне забезпечення громадян в СРСР". Знайшли вони збереження, а в подальшому були вдосконалені, і в законодавстві України (Закон "Про пенсійне забезпечення").
Соціальні пенсій (крім інвалідів з дитинства) отримують певні групи непрацюючих громадян у разі відсутності в них права на трудову пенсію:
інваліди І і ІІ груп, у тому числі інваліди з дитинства, а також інваліди ІІІ групи;
особи, які досягли пенсійного віку (чоловіки - 60 років, жінки - 55 років);
діти у разі втрати годувальника (діти, брати, сестри й онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, при цьому брати, сестри й онуки за умови, якщо вони не мають працездатних батьків);
діти-інваліди віком до 16 років.
Соціальні пенсії призначаються в таких розмірах:
а) 30 відсотків мінімального розміру пенсії за віком, особам які досягли пенсійного віку (чоловіки - 60 років, жінки - 55 років) і не набули права на трудову пенсію без поважних причин;
б) 50 відсотків мінімального розміру пенсії за віком, особам які досягли пенсійного віку (чоловіки - 60 років, жінки - 55 років) і не набули права на трудову пенсію без поважних причин:
інвалідам ІІІ групи;
в) 100 відсотків мінімального розміру пенсії за віком:
інваліди ІІ групи;
дітям-інвалідам віком до 16 років;
дітям (діти, брати, сестри і онуки, які не досягли 18 років, або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, при цьому брати, сестри і онуки за умови, якщо вони не мають працездатних батьків), а також у разі втрати годувальника одному з батьків, або чоловіку (дружині), або діду, бабі, брату чи сестрі, незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) зайняті доглядом за дітьми, братами, сестрами, онуками померлого годувальника, які не досягли 18 років і не працюють;
г) 200 відсотків мінімального розміру пенсії за віком:
інвалідам першої групи;
матерям, яким присвоєно звання "Мати-героїня".
Законодавством передбачається і такий вид пенсії, як додаткова, що виплачується особам, які уклали договори добровільного страхування. Згідно з чинним законодавством, кожна працююча людина повинна бути у системі державного пенсійного страхування. При цьому, незалежно від форми власності підприємства, одержуючи щомісячний дохід, вона робить обов'язкові відрахування до Державного пенсійного фонду. Нині ці відрахування становлять 1% одержаного доходу. Деякі категорії працівників здійснюють відрахування до пенсійного фонду від 1 до 5% одержаного доходу (народні депутати України, державні службовці, журналісти державних засобів масової інформації, судді тощо).
Крім того, підприємство з обігових коштів відраховує в обов'язковому порядку 37% від фонду споживання, з яких 12% розподіляється органам соціального страхування, а 88% знову спрямовуються на державне пенсійне страхування. Держава не в змозі вести облік відрахувань кожного індивіда через технічні труднощі подібного обліку, тому в основу державного пенсійного страхування покладено так звану угоду поколінь. Це означає: сьогоднішні платники внесків фінансують сьогоднішніх пенсіонерів (подібним чином будуються програми із соціального захисту населення розвинених країн світу).
Практика розвитку державного соціального страхування у США, Канаді, Японії, країнах Європи свідчить про те, що держава частково відмовляється від функцій соціального страхування, поступово перекладаючи її на комерційні організації.
Логічною заміною та надійною гарантією забезпеченої старості для громадян є недержавне пенсійне забезпечення, яке здійснюється на добровільній основі та на доповнення до державної пенсійної системи. До такої системи включено:
1) недержавні пенсійні фонди;
2) страхові компанії;
3) пенсійні каси підприємств;
4) пенсійні рахунки банків.
Уже склалися певні правила проведення комерційного пенсійного страхування. За його умовами застрахованому виплачується щомісячна (щорічна) довічна пенсія ,або здійснюється одноразова виплата по досягненні ним пенсійного віку. Страхувальником може вважатися будь-який громадянин України. Строк страхування (строк очікування пенсі) визначається як різниця між пенсійним віком страхувальника і віком на молики укладання угоди страхування (враховується повна кількість прожитих років). Після закінчення строку страхування настає пенсійний період, протягом якого страхувальникові виплачується додаткова довічна пенсія. Розмір додаткової пенсії визначається страхувальником самостійно, з його фінансових можливостей. За подання страхового захисту застрахований сплачує страховій компанії страхову премію, яка залежить від розміру очікуваної додаткової пенсії та визначається згідно з методиками розрахунків страхувачів. Страхова премія може сплачуватися страхувачеві одноразово чи впродовж певного терміну, передбаченого угодою страхування.
На відміну від державного пенсійного, комерційне страхування передбачає створення фонду майбутніх страхових виплат стосовно кожного індивіда. Цим забезпечується пропорційність між внесеними сумами та сумами виплат. Обумовлена страховим полісом додаткова пенсія виплачується після закінчення строку страхування, якщо страхувальник повністю сплатив належністрахові внески. Одержувачем пенсії є страхувальник або його правонаступник.
Отже, комерційне пенсійне забезпечення надає працюючим громадянам і молоді реальну можливість забезпечити з допомогою створення фондів у страхових компаніях і пенсійних фондах бажаний рівень доходів після виходу на пенсію. Воно доповнює державне пенсійне страхування і виступає поряд з ним невід'ємною частиною соціальної забезпеченості населення.
2. Поняття та юридична природа обставин, що викликають злочинність діяння.
Злочином визначається передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння (дія або бездіяльність), що посягає на суспільний лад, політичну і економічну систему, на відносини власності, на особистість, помічні, трудові, майнові та інші права і свободи громадян, а також на інше передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння, яке посилає на правопорядок. Злочином визнається тільки таке правопорушення, якому властива суспільна небезпека, кримінальна протиправність, винність і

 
 

Цікаве

Загрузка...