WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання охорони праці - Курсова робота

Правове регулювання охорони праці - Курсова робота

інваліда.
Гарантією створення робочого місця є не лише його відповідність встановленим вимогам й атестація робочого місця спеціальною комісією, а й реальне працевлаштування інваліда на таке місце.
Підбір робочого місця здійснюється переважно на підприємстві в установі, організації де настала інвалідність. За інваліди в наслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, які проходять профспілку реабілітацію в тому числі професійну підготовку і перепідготовку згідно з індивідуальною програмою реабілітації, зберігається середній заробіток за попереднім місцем роботи із врахуванням пенсії по інвалідності протягом року, передбаченого програмою.
Законодавство України встановлює ряд пільг і гарантій спрямованих на захист трудових інтересів працівників. На прохання інвалідів роботодавець зобов'язаний встановити неповний робочий час. Для інвалідів встановлено щорічні основні відпустки подовженої тривалості залежно від групи інвалідності, додаткові обов'язкові відпустки без збереження заробітної плати, встановлюються пільги щодо отримання основних відпусток. Для цієї категорії осіб можуть бути передбачені й ряд інших соціальних пільг.
РОЗДІЛ ІІІ. РОЗСЛІДУВАННЯ ТА ОБЛІК НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ І ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
На роботодавця покладається обов'язок по розслідуванню та обліку нещасних випадків і професійних захворювань, вивченню причин, що спричинили наступне негативних наслідків виробничого травматизму. Порядок їх здійснення регулюється "Положенням про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. № 1094.
Розслідування та облік проводиться з приводу виникнення нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що призвели до будь-якого із нещасних наслідків:
- втрати особою. Працездатності на один день чи більше;
- до необхідності переведення особи на іншу (меншу) роботу строком не менше ніж на один робочий день;
- смерті особи.
Розрізняють нещасні випадки, розслідувані в загальному порядку, та нещасні випадки що підлягають спеціальному розслідуванню, до них відносяться: нещасні випадки зі смертельним наслідком: групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками незалежно від тяжкості ушкодження їх здоров'я; випадки смерті, на виробництві та випадки зменшення працівника під час виконання нещасних випадків поширюється і на аварії в результаті яких вони сталися.
Існує два види аварій, що підлягають розслідуванню та обліку. До І категорії відносять аварії внаслідок яких: загинуло б чи травмовано 10 і більше осіб стався викид отруйних, радіоактивних, біологічно-небезпечних речовин у навколишньому середовищі більше ніж у 10 разів; зруйновано будівлі, споруди, чи основні конструкції об'єкта, що створило загрозу для життя і здоров'я значної кількості працівників підприємства чи населення.
До ІІ категорії відносяться аварії внаслідок яких: загинуло до 5 чи травмовано від 4 до 10 осіб; зруйновано будівлі, споруди чи основні конструкції об'єкта, що створює загрозу для життя і здоров'я працівників цеху, дільниці і чисельністю працюючих 100 і більше чоловік.
Розслідуванню та обліку підлягають і професійні захворювання, захворювання працівника вважається професійним, якщо така хвороба передбачена у "переліку професійних захворювань, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України". Трудове законодавство розрізняє гострі та хронічні професійні захворювання. До гострих професійних захворювань і отруєнь належать випадки, що сталися після одноразового (протягом не більше однієї робочої зміни) впливу небезпечних факторів, шкідливих речовин.
Порядок розслідування та обліку захворювань є різними - гостре професійне захворювання розслідується як нещасний випадок, для розслідування хронічного професійного захворювання встановлено самостійний порядок. Розслідуванню підлягають не лише нещасні випадки, та професій захворювання що трапились при виконанні працівником трудових обов'язків. А й в інших випадках, передбачених у законодавстві.
Процедура розслідування і обліку нещасного випадку передбачає:
- повідомлення відповідних суб'єктів про нещасний випадок, що трапився і надання необхідної допомоги потерпілим та вжиття необхідних заходів щодо попередження виникнення інших нещасних випадів;
- створення комісії з розслідування нещасних випадків;
- проведення розслідування нещасних випадків;
- оформлення результатів розслідування та облік нещасних випадків.
Працівник, з якими трапився нещасний випадок або свідок нещасного випадку терміново повідомляє безпосередньо керівника робіт або іншу уповноважену особу про нещасний випадок, що трапився.
У свою чергу посадова особа зобов'язана терміново організувати надання медичної допомоги потерпілому, а при необхідності доставити його до лікувального закладу та зберегти до прибуття комісії з їх розслідування обстановку на робочому місці і вжити всіх заходів з метою запобігти виникненню подібних випадків у ситуації, що склалася. Вона також повідомляє роботодавця та відповідну профспілкову організацію про нещасний випадок що стався. Повідомлення про нещасний випадок може надходити від лікувально-профілактичної установи у разі звернення до неї потерпілого з посиланням на те, що такий випадок трапився на виробництві.
Якщо трапилась аварія, то роботодавець або особа що керує виробництвом під час зміни зобов'язані ввести в дію план ліквідації аварії, вжити першочергових заходів щодо рятування потерпілих і надати їм медичної допомоги, запобігання подальшому поширенню аварії, встановлення меж небезпечної зони та обмеження доступу до неї людей.
Одержавши повідомлення про нещасний випадок роботодавець повідомляє про нього відповідний робочий орган виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Про груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним наслідком, випадок смертіроботодавець повідомляє відповідні державні органи державного нагляду за охороною праці та прокуратури, орган до сфери управління якого належить це підприємство та у разі його відсутності -в відповідній державній держадміністрації або виконавчому органу місцевого самоврядування), профспілкову організацію, членом якої є потерпілий.
Наступним етапом проведення розслідування нещасних випадків є формування і призначення комісії з питань розслідування нещасного випадку. За загальним правилом її призначає роботодавець. Залежно від виду нещасних випадків ця комісія може призначатися структурними органами державного нагляду за охороною праці чи Кабінету Міністрів України.
До складу комісії, що проводить розслідування нещасних випадків у загальному порядку входять представники служби охорони праці підприємства. До її складу включаються представники санепідстанції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві професійних захворювань у разі виявлення гострого професійного захворювання.
Розслідування нещасного випадку проводиться протягом трьох днів.

 
 

Цікаве

Загрузка...