WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові основи соціального захисту в Україні - Контрольна робота

Правові основи соціального захисту в Україні - Контрольна робота

відсотків.
Державна соціальна допомога призначається на шість місяців і визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом.
Інші види соціального захисту різних категорій населення
Розміри допомог відповідно до Закону України
"Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та
дітям-інвалідам" станом на 01.09.2004 р.
1.Інваліду І групи - 150 грн. (100 грн. допомога + 50 грн. надбавка на догляд).
2.Інваліду ІІ групи - 70 грн.
3. Інваліду ІІІ групи - 50 грн.
4. Дітям-інвалідам віком до 6 років - 70 грн. + 30 грн. надбавка на догляд.
5.Дітям-інвалідам вікомвід 6 до 16 років - 70 грн. + 50 грн. надбавка на догляд.
Розмір допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям станом на 01.09.2004 р. становить різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не більш ніж 75% від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
Щомісячна грошова допомога малозабезпеченій сім'ї, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним, станом на 01.09.2004 р. - 38,67 грн. (10% встановленого прожиткового мінімуму для працездатної особи).
Розмір житлової субсидії становить різниця між розміром плати за житлово-комунальні посдлуги, скраплений газ, тверде та пічне побутове рідке паливо і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового платежу.
Право на державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме:
- жінки з числа військовослужбовців Збройних Сил, Прикордонних військ, Служби безпеки України, військ цивільної оборони, інших військових формувань та з числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (100% грошового забезпечення);
- жінки, звільнені з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації незалежно від форми власності за умови, що вагітна жінка була звільнена з роботи не раніше, ніж за шість місяців до набуття права на одержання допомоги (100 % середньомісячного доходу);
- жінки, зареєстровані в державній службі зайнятості, як безробітні (100% мінімального розміру допомоги по безробіттю);
аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів I - IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів (у розмірі місячної стипендії);
- непрацюючі жінки (25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом для працездатної особи );
Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами призначається якщо звернення за нею надійшло не пізніше, ніж через шість місяців з дня закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами і виплачується жінкам на весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів, або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів .
Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич), яка не застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, яка фактично здійснює догляд за дитиною.
Допомога призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше, ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку вагітністю та пологами.
Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері, одинокі усиновителі (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька проведено в установленому порядку за вказівкою матері; вдови та вдівці з дітьми, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Якщо одинока мати (вдова, вдівець) уклала шлюб, за нею зберігається право на одержання допомоги на дітей, які народилися до шлюбу, за умови якщо ці діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).
Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, яка є батьком її дітей, допомоги на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Допомога малозабезпеченим сім'ям надається, якщо усім'ї з поважних і незалежних від неї причин середньомісячний сукупний доход є нижчим від прожиткового мінімуму сім'ї.
До складу сім'ї враховуються особи, що проживають разом і (або) об'єднані законними правами та обов'язками щодо утримання, а саме: чоловік, дружина; рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб, а також діти, які навчаються у вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації та професійно - технічних навчальних закладах з денною формою навчання до досягнення 23 років і не мають своїх власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одиноким інвалідом I групи і здійснює догляд за ним.
Субсидії призначаються за умови, якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує 20 (або15) відсотків середньомісячного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку).
Норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. м на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. м на всіх зареєстрованих.
Субсидія призначається уповноваженому власнику житла, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
Середньомісячний сукупний доход визначається за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням субсидії.
Для громадян, які займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю, кустарно-ремісничими промислами чи приватною практикою, середньомісячний доход визначається на підставі даних районних державних податкових адміністрацій за два попередній квартал, що передує місяцю звернення за призначенням субсидії.
Субсидії призначаються за умови пред'явлення розрахункових книжок, квитанцій, або аналогічних документів про фактичну оплату житлово-комунальних послуг за попередній період.
Список використаної літератури:
1. Конституція України - прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року.
2. Закон України "Про межу малозабезпеченості // Відомості Верховної Ради України. - 1994. - №42.
3. Андрійчук А. П. Соціальний захист громадян та його законодавче забезпечення// Соціальний захист. 2003. № 3
4. Сташків Б. І. Загальність і доступність соціального забезпечення// Соціальний захист. 1997. №5
5. Щодо реформування системи соціального захисту населення // Огляд преси. Соціальний захист. - 1999р. - №2.
6. Юрлова Н. М., Смоленська В. П. Пенсійне забезпечення - важливий елемент соціальної політики (Досвід країн Європейського Союзу)// Соціальний захист. 2002. №5
7. Яценко В. Пенсійна реформа зачіпає кожного // Соціальний захист. - 2003 р. - №4.

 
 

Цікаве

Загрузка...