WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Право інтелектуальної власності - Курсова робота

Право інтелектуальної власності - Курсова робота

суті з достатньою повнотою і ясністю. Якщо роботодавець протягом чотирьох місяців із дати одержання цього повідомлення не подасть заявку в Відомство (Госпатент Україны), то право на одержання патента переходить авторові.
Корисна модель оформляється свідоцтвом, промисловий зразок - патентом. Термін дії патента на винахід становить 20 років з дати подачі заявки до Відомства. Термін дії патенту на корисну модель складає п'ять років із дати подачі заявки у Відомство і продовжується Відомством по клопотанню власника патенту, але не більш ніж на три роки. Термін дії патенту на промисловий зразок складає 10 років із дати подачі заявки у Відомство і продовжується Відомством по клопотанню власника патенту, але не більш ніж на п'ять років.
Право авторства є невідчужуваним особистим правом і охороняється безстроково.
Основним особистим (немайновим) правом автора об'єкта промислової власності є право автора признаватися творцем даного об'єкта, що припускає заборону всім іншим особам іменуватися авторами цього об'єкта. Інше особисте право автора складається в праві одержання патенту на об'єкт промислової власності, а також можливості передачі цього права іншим особам.
Майнові права автора виражаються в можливості одержання прибутку від використання винаходу, корисної моделі або промислового зразка, у праві одержання винагороди за передачу патенту і продаж ліцензій і тощо.
Приналежне патентовласнику виключне право на використання об'єкта промислової власності складається в тому, що ніхто не може без згоди особи, якійі належить патент, використовувати зазначений об'єкт. Патентовласник вправі передати отриманий патент або видати ліцензію на використання.
Як патент, так і право на його одержання переходять у спадщину. Переходять у спадщину і права авторів об'єктів промислової власності.
5. Право на інші результати творчої діяльності, використовувані у виробництві
До числа інших прав на результати творчої діяльності як різновиду права інтелектуальної власності відносяться права на раціоналізаторську пропозицію, знаки для товарів і послуг, фірмове найменування, охорону селекційних досягнень, топології інтегральних мікросхем, інтересів володарів "ноу-хау" і т.п.
Право на раціоналізаторську пропозицію являє собою сукупність правових норм, що регулюють відношсини з приводу створення й офіційного визнання технічного рішення раціоналізаторською пропозицією, його використання істимулювання авторів.
Раціоналізаторською пропозицією признається технічне рішення, що є новим і корисним для підприємства (установи, організації), якому воно подано, іпередбачаюче зміну конструкції виробів, технології виробництва і застосовуваної техніки або зміна складу матеріалу.
Новизна раціоналізаторської пропозиції, на відміну від новизни винаходу, звичайно обмежується рамками відповідного підприємства, установи, організації, куди і подається раціоналізаторська пропозиція.
Автор пропозиції, визнаного раціоналізаторським, має право на визнання за ним авторства, право на винагороду, а також пільги відповідно до законодавства. Автору прийнятої до впровадження раціоналізаторської пропозиції видається свідоцтво, що засвідчує його авторство (ст. 520 ЦК).
Право одержати свідоцтво на раціоналізаторську пропозицію і винагороду за його використання переходить у спадщину (ст.522 ЦК).
Відносини в сфері створення і використання знаків для товарів і послуг регулюються Законом України від 15 грудня 1993 року "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг".
Знак - це логотип, по якому товари і послуги одних осіб відрізняються від однорідних товарів і послуг інших осіб.
Об'єктом знака можуть бути словесні, образотворчі, об'ємні й інші позначення і їхні комбінації, виконані в будь-якому кольорі або колірному сполученні.
Право власності на знак для товарів і послуг засвідчується свідоцтвом. Термін дії свідоцтва складає 10 років із дати подачі заявки у Відомство і продовжується Відомством по клопотанню власника свідоцтва, поданому протягом останнього року дії свідоцтва, щораз на 10 років.
Обсяг наданої правової охорони визначається приведеним у свідоцтві зображенням знака і переліком товарів і послуг.
Висновок
Багато значних діячів софтферної промисловості явно з'їхали з глузду на проблемах інтелектуальної власності, мета їхнього життя звелася до того, щоб змусити суспільство визнати і захистити права якого-небудь сироти, що пірати грабують серед біла дня. Яскравий приклад того - Росія, а останнім часом і Україна: народ, уряд, парламент, одностайно приймають проблеми сироти ближче до серця, ніж свої власні.
Інтелектуальна власність - це те, що закон вважає такою. Закони повинні працювати на благо суспільства. Немає закону, немає і злочину, незалежно від того, що сирота з цього приводу думає. Вважає суспільство потрібним - захистить його, а не вважає - ну, як вийде.
Я дивлюся на проблему об'єктивніше. Прогрес технологій, за яким не встигає законодавство, дав можливість деяким видам бізнесу - спочатку кіношникам і аж до виробників персональних програм - при деякій удачі цілком законно одержувати фантастичну, цілком безглузду норму прибутку. Їм, зрозуміло, це подобається, але інші - причому не тільки за кордоном, але й у своїй батьківщині - "скаженим" прибуткам аж ніяк не симпатизують.
СПИСОК ЛИТЕРАТУРЫ
1. Вешневский Л.М. и др. Формула приоритета : Возникновение и развитие авторского и патентного права. : Наука. 1990.
2. Гаврилов Э.П. Авторское право. - М.,1988.
3. Гаврилов Э.П. Авторское право. Издательские договоры. Авторский гонорар. - М., Юрид.лит.,1988.
4. Емельянов В.П. Гражданское право Украины. - Киев : Изд. "Консум". 1996. С. 136 -149.
5. Маркова М.Г. Основы гражданского права. - С-П., 1996. С. 80 - 87.
6. Сергеев А.П. Авторское право России. - С-П.: Государственный университет, 1994.
7. Сергеев А.П. Патентное право. - М.: БЕК, 1994.
8. Цивільне право: підручник для студентів юрид. вузів та факультетів, ч. 1. - К.: Вентурі, 1997.- 544с.
9. Цивільний Кодекс Української РСР (Цивільний Кодекс України)
10. Закон України " Про авторське право і суміжні права" від 23.12.1993р.
11. Закон України "Про влвсність" від 07.02.1991р.
12. Закон України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" від 15.12.1993р.
13. Закон України "Про охорону прав на сорти рослин" від 24.04.1993р.
14. Конституція України від 28.06.1996р.

 
 

Цікаве

Загрузка...