WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Провадження у справах про адміністративні правопорушення - Курсова робота

Провадження у справах про адміністративні правопорушення - Курсова робота

виготовленими схованками використовуваних для переміщення через митний контроль з утаюванням таких предметів, проводитися незалежно від часу здійснення або виявлення порушення митних правил.
Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанов про накладення адміністративних стягнень здійснюється органом (посадовою особою), що виніс постанову.
На даній стадії провадження у справах про адміністративні правопорушення виникає багато складних питань, зв'язаних не тільки "власне" з виконанням постанов, але і звирішенням інших питань, що визначають своєчасність, правильність і повноту виконання постанов органів адміністративної юрисдикції. На основі аналізу практики і діючих норм можна представити наступний перелік питань, що доводиться вирішувати органам адміністративної юрисдикції при виконанні постанов у справах про адміністративні правопорушення:
1. Відстрочка виконання постанови;
2. Скорочення терміну позбавлення спеціального права, наданого громадянину;
3. Заміна невідбутих виправних робіт на штраф чи адміністративний арешт;
4. Заміна зобов'язаної особи;
5. Припинення виконавчого провадження;
6. Поворот виконання постанови;
7. Залучення до відповідальності посадових осіб, винних у невиправленні чи неналежному виконанні постанов у справах про адміністративні правопорушення;
8. Залучення до відповідальності посадових осіб, винних у втраті виконавчого документа.
Названий перелік питань, що підлягають вирішенню при виконанні постанов про накладення адміністративних стягнень, є зразковим. У нього можна включити питання, пов'язані з уточненням яких-небудь неточностей у постановах, з усуненням описок і помилок при виготовленні тексту і копій постанов, з усуненням арифметичних помилок у визначенні відповідного стягненню майнового збитку, заподіяного адміністративним правопорушником, з визначенням черговості виконання постанови в частині застосування майнових стягнень, з визначенням долі речових доказів чи предметів конфіскації (або предметів, що підлягають вилученню).
На практиці іноді виникають питання, пов'язані з зарахуванням у термін відбування адміністративного арешту часу утримання під вартою (наприклад, при застосуванні цього стягнення в зв'язку з припиненням кримінальної справи). Подібне питання виникає і при застосуванні адміністративного стягнення у виді виправних робіт. Нарешті, не виключаються випадки звільнення від відбування стягнення у виді адміністративного арешту чи виправних робіт при наявності обставин, що перешкоджають відбуванню цих видів стягнень. Крім того, можлива постановка питання про заміну суворого адміністративного стягнення на більш м'яке.
Нелогічні ситуації виникають іноді навіть при дотриманні встановленого законом порядку перегляду постанов (за протестами прокурорів): через те, що легалізований порядок ускладнений зайвими формальностями, нерідко змінюються і скасовуються цілком законні, обґрунтовані і справедливі постанови. А формальності обставляються багатьма документами: спочатку орган виконання повинний внести представлення прокурору, зміст цього документа дублюється в протесті прокурора; протест надходить в орган, що виніс постанову; при винесенні нової постанови значною мірою повторюється зміст представлення органа виконання постанови (наприклад, у випадках заміни адміністративного арешту на більш м'яке стягнення).
Наділення органів адміністративної юрисдикції правом перегляду винесених ними постанов про накладення адміністративних стягнень по представленню органів виконання виключило б у багатьох випадках непогодженість у діях правоохоронних органів і сприяло б забезпеченню реального виконання таких постанов.
Питання, зв'язані з виконанням постанов у справах про адміністративні правопорушення, виникають на різних стадіях виконавчого провадження: до вступу постанови в законну силу; після вступу постанови в законну силу; у процесі виконання постанови; по закінченні виконання постанови (наприклад, при повороті виконання постанови).
Різними бувають і приводи для розгляду питань, зв'язаних з виконанням постанови: заява зацікавлених осіб (притягнутих до адміністративної відповідальності, потерпілих чи їхніх законних представників); медичні висновки про протипоказання для відбування стягнення; представлення органів виконання; клопотання трудових колективів чи громадських організацій; заяви адвокатів; протести прокурорів; видання акта про амністію і т.п.
4. Адміністративні провадження в діяльності органів внутрішніх справ.
Адміністративні провадження в діяльності органів внутрішніх справ займають важливе місце, оскільки вони в процесі здійснення управлінської, адміністративної діяльності розглядають пропозиції, заяви і скарги громадян і приймають по них рішення. При цьому працівники органів внутрішніх справ зобов'язані керуватися правилами провадження за пропозиціями, заявам і скаргам громадян, строго і неухильно зберігати порядок і терміни їхнього розгляду, уважно відноситися до звертань громадян.
У сфері діяльності органів внутрішніх справ широко використовується метод заохочення. За зразкове виконання обов'язків і досягнуті високі результати в службі, подвиги і ретельність по службі до працівників застосовується заохочення. Органами внутрішніх справ заохочуються також громадяни, що зробили допомогу міліції у виконанні покладених на неї обов'язків. Заохочення здійснюється в порядку, встановленому правилами провадження у справах про заохочення. Представлення до державних нагород України в органах внутрішніх справ здійснюється відповідно до Положення про державні нагороди України. Порядок застосування до співробітників заохочення визначений Положенням про службу в органах внутрішніх справ України.
Поряд із заохоченням в органах внутрішніх справ застосовується дисциплінарна відповідальність, на винних накладаються дисциплінарні стягнення. Застосування стягнень здійснюється за правилами дисциплінарного провадження. Порядок накладення стягненні на співробітників регламентується вищевказаним Положенням про службу в органах внутрішніх справ. Так, відповідно до правил Положення перед накладенням стягнення від особи, що притягається до відповідальності повинне бути витребуване письмове пояснення. При необхідності провадиться перевірка зазначених у ньому відомостей з винесенням висновку за результатами перевірки. Дисциплінарне стягнення повинне бути накладене до збігу 10 доби з того дня, коли начальнику стало відомо про скоєну провину, а у випадках проведення службової перевірки, порушення кримінальної справи чи справи про адміністративне правопорушення - не пізніше одного місяця, відповідно, із дня закінчення перевірки, розгляду компетентним органом чи посадовою особою кримінальної справи чи справи про адміністративне правопорушення і винесення по них остаточного рішення, не вважаючи часу хвороби винного чи перебування його у відпустці.
За кожен випадок порушення

 
 

Цікаве

Загрузка...