WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основи державного управління в області адміністративно-політичної діяльності - Курсова робота

Основи державного управління в області адміністративно-політичної діяльності - Курсова робота

впливу, спеціальні засоби і зброя.
Державтоінспекція має право здійснювати адміністративну затримку й особистий огляд громадян, що зробили адміністративне правопорушення, огляд їхніх речей, транспортного засобу і вантажу; складати адміністративні протоколи, накладати адміністративні стягнення на громадян, посадових осіб, що скоїли адміністративне правопорушення; позбавляти водіїв права на керування транспортними засобами і вилучати посвідчення, а також передавати матеріали на осіб, що порушила вимоги законодавства про забезпечення безпеки дорожнього руху, на розгляд інших державнихорганів, адміністративних комісій, трудових чи колективів громадських організацій.
Державний пожежний нагляд
Закон України від 17 грудня 1993 р. "Про пожежну безпеку" визначає загальні правові, економічні і соціальні основи забезпечення пожежної безпеки на території України. До компетенції центральних органів державної виконавчої влади в області пожежної безпеки відносяться проведення єдиної політики в цій області, а також забезпечення співробітництва з органами пожежної безпеки інших держав. Обов'язку по забезпеченню пожежної безпеки покладені на центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів АРК, місцеві органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, що у межах своєї компетенції організують розробку і проведення заходів щодо запобігання пожеж і організації їхнього гасіння, забезпеченню пожежної безпеки населених пунктів і об'єктів.
Особливе місце в організації пожежної охорони і державного пожежного нагляду займає МВС України. Воно забезпечує здійснення державного пожежного нагляду, пожежної охорони населених пунктів і об'єктів, координує діяльність міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з питань удосконалювання пожежної охорони. Рішення МВС України з питань пожежної безпеки, що відносяться до його компетенції, обов'язкові для органів виконавчої влади, а також підприємств, установ, організацій і громадян.
Основним нормативним актом, що регулює діяльність органів пожежної охорони, що встановлює їхньої задачі, функції і права, є Положення про Державній пожежній охороні МВС України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 р. Державна пожежна охорона входить у систему МВС України.
Основними задачами Державної пожежної охорони МВС України є: організація, розробка, проведення організаційних і науково-технічних заходів і нормативне регулювання в області пожежної безпеки; здійснення державного пожежного нагляду; запобігання пожеж і нещасливих випадків на них; гасіння пожеж, порятунок людей і надання допомоги в ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійного лиха; рішення окремих задач мобілізаційної підготовки.
Боротьбу з пожежами ведуть пожежні підрозділи органів внутрішніх справ. Здійснення державного пожежного нагляду покладено на Головне управління державної пожежної охорони МВС України, управління (відділи) Державної пожежної охорони ГУВС в АРК МВС України, ГУВС м. Києва і Київської області, УВС областей, м. Севастополя (територіальні органи), відділи, підлеглі безпосередньо Головному управлінню Державної пожежної охорони МВС України, загони і частини Державної пожежної охорони МВС України (місцеві органи).
Державний пожежний нагляд очолює начальник Головного управління Державної пожежної охорони МВС України, що за посадою є головним державним інспектором України пожежного нагляду, а його заступники - заступниками головного державного інспектора України пожежного нагляду.
Начальники територіальних органів держпожнагляду за посадою є головними державними інспекторами пожежного нагляду відповідно АРК, областей, міст Києва і Севастополя, а їхні заступники - заступниками цих головних державних інспекторів пожежного нагляду.
Начальники відділів (відділень), загонів і частин Державної пожежної охорони МВС України міст, селищ міського типу, районів у містах, районів є головними державними інспекторами пожежного нагляду відповідних міст, селищ міського типу, районів у містах, районів.
Інші посадові особи органів держпожнагляду, що здійснюють контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки, є державними інспекторами пожежного нагляду.
Під час виконання своїх професійних функцій посадові особи держпожнагляду наділені широкими правами, у тім числі: застосовувати штрафні санкції до підприємств, установам і організаціям у випадку порушення ними встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконання розпоряджень (розпоряджень) посадових осіб органів держпожнагляду; притягати до адміністративній відповідальності посадових осіб, інших працівників підприємств, установ, організацій, громадян, винних у порушенні вимог пожежної безпеки, встановлених актами законодавства й інших нормативних актів (стандартами, нормами, правилами, положеннями, інструкціями), невиконанні розпоряджень (розпоряджень), постанов органів держпожнагляду й ін.; проводити перевірки і дізнання за повідомленнями і заявами про злочини, зв'язаних з пожежами і порушенням правил пожежної безпеки.
Відомча пожежна (пожежно-сторожова) охорона створена на об'єктах міністерств і відомств і складається з: служб пожежної безпеки; підрозділів відомчої пожежної охорони (відомчої воєнізованої охорони, на яку покладені функції гасіння і запобігання пожеж); допоміжних служб.
Контроль за виконанням правил пожежної безпеки на об'єктах Міністерства оборони України, Служби безпеки України, цивільної оборони, Держкомкордон і Державного департаменту з питань виконання покарань здійснюється їхніми службами пожежної безпеки.
Права посадових осіб відомчої пожежної охорони аналогічні правам посадових осіб держпожнагляду.
У сільських населених пунктах, де немає підрозділів державної пожежної охорони, створюються сільські пожежні команди. На підприємствах, в установах і організаціях з метою проведення заходів щодо запобігання пожеж і організації їхнього гасіння з числа працівників зазначених організацій можуть створюватися добровільні пожежні дружини (команди).
Внутрішні війська
Внутрішні війська МВС України входять у систему МВС України і призначені для охорони й оборони важливих державних об'єктів, охорони виправно-трудових і лікувально-трудових установ, а також для участі в охороні суспільного порядку і боротьбі зі злочинністю.
Правовою основою діяльності внутрішніх військ є Закон України від 26 березня 1992 р. "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України", інші нормативно-правові акти.
Побудова внутрішніх військ здійснюється на основі централізованого керівництва, єдиноначальності, об'єднання при комплектуванні принципів добровільності і загального військового обов'язку.
Внутрішні війська складаються зі з'єднань, військових частин і підрозділів по охороні важливих державних об'єктів, підрозділів зв'язку, військових установ, навчальних закладів і навчальних частин. Керівництво внутрішніми

 
 

Цікаве

Загрузка...