WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основи державного управління в області адміністративно-політичної діяльності - Курсова робота

Основи державного управління в області адміністративно-політичної діяльності - Курсова робота

практичному здійсненні боротьби зі злочинністю: убивствами, крадіжками, пограбуваннями, розбійними нападами, проституцією, поширенням СНІД, правопорушеннями, пов'язаними з іноземними громадянами. Це пошук злочинців і безвісти зниклих осіб, а також передбачені чинним законодавством невідкладні слідчі дії. Підрозділи кримінальної міліції безпосередньо відповідають за стан боротьби з рецидивною й організованою злочинністю, а також ведуть роботу щодо попередження злочинів.
Міліцію громадської безпеки складають служби охоронигромадського порядку (патрульно-постової служби міліції, приймальники-розподільники для затриманих за бродяжництво, медичні витверезники, приймальники-розподільники для неповнолітніх, охорони, утримання і конвоювання затриманих та взятих під варту осіб, спецприймальники, підрозділи міліції швидкого реагування "Беркут"), паспортної, реєстраційної та міграційної роботи, дозвільної системи, дільничних інспекторів міліції, забезпечення карантинних і ветеринарно-санітарних заходів при проведенні боротьби з епізоотією.
До транспортної міліції належать відповідні підрозділи, які забезпечують охорону громадського порядку і боротьбу зі злочинністю на залізничному, водному та повітряному транспорті.
Державна автомобільна інспекція являє собою сукупність підрозділів дорожньо-патрульної служби, дорожнього нагляду, пропаганди та агітації з безпеки руху, реєстраційно-екзаменаційної роботи, технічного нагляду, розшуку транспортних засобів, що регулюють рух транспорту і пішоходів на вулицях і дорогах, виявляють і припиняють порушення правил дорожнього руху, здійснюють контроль за технічним станом експлуатованих автомототранспортних засобів, а також за змістом автомобільних доріг, вулиць, ведуть облік дорожньо-транспортних випадків, здійснюють пошук викрадених автомашин, приймають державні іспити на одержання права керування транспортними засобами, видають посвідчення на право керування ними, здійснюють державну реєстрацію й облік транспортних засобів, видають реєстраційні документи і державні номерні знаки й ін.
Міліція охорони складається з підрозділів які забезпечують на договірних засадах охорону усіх видів власності, об'єктів майна та вантажів, фізичних осіб, грошових коштів (управління, відділи охорони при територіальних органах внутрішніх справ, які мають у своєму складі окремі дивізіони, роти, взводи, спеціальні підрозділи міліції охорони "Титан").
До спеціальної міліції належать підрозділи внутрішніх справ на закритих об'єктах (наприклад, підприємства з особливим режимом функціонування). Вона здійснює функції забезпечення суспільного порядку на об'єктах і територіях, що мають важливе народногосподарське чи значення потерпілих унаслідок стихійних лих, катастроф, а також забезпечує охорону суспільного порядку під час проведення масових заходів як на місцевому рівні, так і в загальнодержавному масштабі й ін.
Державний нагляд за безпекою дорожнього руху
Безпека дорожнього руху - це урегульований правовими нормами процес руху, експлуатації транспортних засобів, що виключає можливість заподіяння фізичної чи майнової шкоди. Ці норми містяться в Законі України від 30 червня 1993 р. "Про дорожній рух" (з наступними змінами і доповненнями), правилах, положеннях і інструкціях, наставляннях і правилах дорожнього руху.
Органи влади і керування різних рівнів розробляють, затверджують і реалізують програми забезпечення безпеки дорожнього руху. Безпосереднє забезпечення державного нагляду за безпекою дорожнього руху покладено на Державну автомобільну інспекцію МВС України (Державтоінспекція). Основним нормативним актом, що регулює її діяльність, є Положення про Державній автомобільній інспекції Міністерства внутрішніх справ України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р.
Державтоінспекція - складова частина системи МВС України. У її склад входять управління Державтоінспекції МВС України, управління (відділи) Державтоінспекції головних управлінь МВС України в АРК, м. Києві і Київській області, управління МВС України в областях, м. Севастополеві, відділи (відділення) Державтоінспекції районних і міських органів внутрішніх справ.
Управління Державтоінспекції підкоряється МВС України, а її територіальні структурні підрозділи - безпосередньо відповідним органам внутрішніх справ. Начальник управління Державтоінспекції МВС України призначається Міністром внутрішніх справ України.
Система забезпечення безпеки дорожнього руху з боку Державтоінспекції передбачає широкий комплекс заходів - від розробки проектів законів і відомчих нормативних актів про дорожній рух до узагальнення практики застосування законодавства з питань забезпечення безпеки дорожнього руху і його удосконалювання. Важливою функцією Державтоінспекції є контроль за дотриманням всіма учасниками дорожнього руху вимог Закону України "Про дорожній рух", правил, норм і стандартів з питань забезпечення безпеки дорожнього руху, що регламентують вимоги у відношенні прав і обов'язків учасників дорожнього руху.
Для здійснення своїх функцій підрозділу Державтоінспекції мають права, передбаченими законами України "Про міліцію", "Про дорожній рух", "Про оперативно-розшукову діяльність", іншими нормативно-правовими актами, що регулюють їхню діяльність. Так, співробітники Державтоінспекції під час виконання службових обов'язків мають право: перевіряти виконання власниками (власниками) транспортних засобів вимог правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху й охорони навколишнього середовища, а у випадку їхнього невиконання притягати винних облич до відповідальності; здійснювати необхідні заходи щодо пошуку злочинців і викрадених транспортних засобів; проводити дізнання по фактах дорожньо-транспортних випадків.
Державтоінспекції надане право: обмежувати, забороняти і вносити оперативні зміни в організацію руху на окремих ділянках автомобільних доріг і вулиць у випадках затримки злочинців, проводити масові і протокольні заходи й в інших екстремальних ситуаціях; зупиняти транспортні засоби у випадку порушення вимог правил, норм і стандартів безпеки дорожнього руху, перевіряти у водіїв документи, дорожні (маршрутні) аркуші; забороняти подальший рух і відстороняти від керування транспортними засобами обличчя, що знаходяться в стані сп'яніння, чи тих, котрі не мають прав на керування даним видом транспортного чи засобу грубо порушують правила дорожнього руху і т.п..
Співробітники Державтоінспекції мають право: проводити огляд осіб, що підозрюються в здійсненні адміністративного чи правопорушення злочину, для визначення наявності в їхньому організмі алкоголю, наркотичних засобів, психотропних чи токсичних речовин або направляти чи доставляти зазначених осіб у медичні установи.
У випадках і в порядку, передбачених законодавством, співробітники Державтоінспекції мають право застосовувати до правопорушників заходу фізичного

 
 

Цікаве

Загрузка...