WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основи державного управління в області адміністративно-політичної діяльності - Курсова робота

Основи державного управління в області адміністративно-політичної діяльності - Курсова робота

посадовими особами виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, затвердженої наказом Мін'юсту України від 25 серпня 1994 р.
За кордоном виконання нотаріальних дій покладено на консульські установи України. Їхнього повноваження по здійсненню нотаріальних дій закріплені в Законі України "Про нотаріат".
Управління державними нотаріальними конторами полягає у визначенні мережі і дислокаціїнотаріальних контор, організації їхньої роботи і здійсненні заходів щодо її удосконалювання, підбору і розміщенню працівників державних нотаріальних контор, підвищенню їхньої кваліфікації. Відкриває і ліквідує державні нотаріальні контори Мін'юст України, а затверджують їхні штати відповідні керування юстиції. Органи юстиції також роблять визначений організуючий вплив на діяльність приватних нотаріусів - видають і анулюють реєстраційні посвідчення, сприяють виділенню їм приміщень, наданню пільг по стягненню орендної плати.
Мін'юст України розробляє і видає правові акти, рекомендації і роз'яснення з питань організаційного і методичного забезпечення діяльності нотаріусів. Так, Мін'юстом України затверджені обов'язкові для всіх нотаріусів Правила ведення нотаріального діловодства, Інструкція про порядок здійснення нотаріальних дій нотаріусами України і ряд інших відомчих актів, що регулюють їхню діяльність.
Органи юстиції забезпечують належний рівень професійної підготовки обличчя, що займаються нотаріальною діяльністю. На посаду нотаріуса призначаються громадяни України, що мають вище юридичне утворення і пройшли стажування протягом шести місяців у державній нотаріальній чи конторі в нотаріуса, що займається приватною нотаріальною практикою, здали кваліфікаційні іспити й одержали свідчення про право заняття нотаріальною діяльністю.
При Головному управлінні юстиції в АРК, управлінні юстиції обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій діє кваліфікаційна комісія нотаріату, Положення про яку затверджено наказом Мін'юсту України від 28 грудня 1993 р. Положення закріплює порядок роботи кваліфікаційної комісії нотаріату і її повноваження, головним з який є прийняття за результатами іспитів рішення про чи можливість неможливості допуску осіб до нотаріальної діяльності.
Контроль за діяльністю кваліфікаційних комісій нотаріату здійснює Вища кваліфікаційна комісія нотаріату при Мін'юсту України, Положення про яку затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1994 р. Склад комісії (чотири нотаріуси, три представники від Мін'юсту України і два представники від Української нотаріальної палати) затверджується наказом Мін'юсту України. Комісія розглядає скарги на рішення кваліфікаційних комісій нотаріату про відмовлення в допуску осіб до нотаріальної діяльності; вирішує питання про можливість здачі повторного кваліфікаційного іспиту комісії особами, що подали скаргу; розробляє і затверджує програму і порядок здачі кваліфікаційних іспитів особами, що виявили намір займатися нотаріальною діяльністю.
Призначення на посаду державного нотаріуса і звільнення з посади здійснюється Головним управлінні юстиції в АРК, обласними, Київським і Севастопольським міськими управліннями юстиції. Ці управління також здійснюють реєстрацію приватної нотаріальної діяльності і припиняють її в зазначених Положенням про порядок реєстрації приватної нотаріальної діяльності випадках. Підставою для призначення на посаду державного чи нотаріуса реєстрації приватної нотаріальної діяльності є посвідчення, що видається Мін'юстом України відповідно до Положення про порядок видачі посвідчення про право на заняття нотаріальною діяльністю.
При здійсненні своїх повноважень нотаріуси й інші посадові особи, що здійснюють нотаріальні дії, є незалежними і керуються у своїй діяльності тільки законодавством України, а на території АРК, крім того, - законодавством АРК, нормативними актами обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.
5) УПРАВЛІННЯ ВНУТРІШНІМИ СПРАВАМИ
Органи внутрішніх справ (ОВС) є одним із елементів системи правоохоронних органів України. Діяльність органів внутрішніх справ є досить різнобічною і здійснюється водночас на трьох рівнях - центральному, регіональному та місцевому. Їхня діяльність спрямована на забезпечення громадського порядку на всій території держави. До основних функцій ОВС відносяться такі:
- гарантування особистості безпеки громадян, захист їх прав, свобод і законних інтересів; забезпечення охорони громадського порядку; попередження, припинення злочинів та інших правопорушень; своєчасне виявлення, й розкриття й розслідування злочинів та осіб, що скоїли; забезпечення дорожнього руху; захист власності від злочинних посягань; виконання кримінальних покарань і адміністративних стягнень; гарантування пожежної безпеки.
- Функції забезпечення мають внутрішній характер і спрямовані на забезпечення ефективної діяльності органів внутрішніх справ. До них відносять матеріально-технічне постачання, фінансове забезпечення, забезпечення здорових умов праці співробітників зазначених органів тощо.
- Функції загального керівництва мають на меті забезпечення ефективності в управлінні органами системи МВС України в процесі забезпечення громадського порядку та боротьби зі злочинністю в державі.
Систему управління внутрішніх справ України утворять: МВС України, у складі якого функціонують головні управління, управління і служби (керівництво, штаб, кримінальна міліція, міліція громадської безпеки, транспортна міліція, державна автомобільна інспекція, міліція охорони, судова міліція, спеціальна міліція, Головне слідче управління, відділ організації дізнання в органах внутрішніх справ, Управління Державної пожежної охорони, Головне управління внутрішніх військ і ін.); Головне управління МВС України в АРК; управління МВС України в області, містах Києві і Севастополеві; районний відділ управління МВС України в області; міське управління МВС України в області; районний відділ міського управління.
Організаційна структура центрального апарата МВС України відповідає юридично закріпленим основним напрямкам діяльності міністерства. У всіх органах внутрішніх справ існують такі види структурних підрозділів:
1) галузеві (підрозділи міліції, слідчі апарати, пожежна охорона, внутрішні війська);
2) функціональні (кадрів, фінансово-економічні, господарські, медичні), що виконують функції забезпечення;
3) загального керівництва (штаби, чергові частини, інформаційно-аналітичні центри, апарат міністра), що виконують функції загального керівництва.
Формами діяльності органів системи ОВС України є: профілактична, оперативно-розшукова, кримінально-процесуальна, виконавча, охоронна (на договірних засадах) та організаційно -правова діяльність
Певні особливості щодо управління і функціонування має система ОВС на транспорті, яка побудована з урахуванням специфіки забезпечення охорони громадського порядку і

 
 

Цікаве

Загрузка...