WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основи державного управління в області адміністративно-політичної діяльності - Курсова робота

Основи державного управління в області адміністративно-політичної діяльності - Курсова робота

реєстрації прав на нерухоме майно, ведення реєстру застави рухомого майна;
" організація діяльності, пов'язаної з громадянством та реєстрацією фізичних осіб;
" здійснення методичного керівництва правовою роботою в місцевих органах виконавчої влади, на державних підприємствах, в установах і організаціях, надання зазначеним органам методичноїдопомоги у приведенні нормативних актів у відповідність до чинного законодавства;
" розвиток правової інформатизації, формування у громадян правового світогляду;
" організація роботи з кадрами апарату управління юстиції, установ юстиції, підвищення кваліфікації їхніх працівників.
До структури органів юстиції входять також органи нотаріату та реєстрації актів громадського стану.
Повноваження цих органів визначені в Законі України "Про нотаріат", Кодексі про шлюб та сім'ю України та інших нормативно-правових актах.
Реєстрація актів громадського стану
Акти громадського стану - це засвідчені державою факти народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, установлення батьківства, зміни прізвища, імені, по батькові. Вони є юридичними фактами, з якими закон зв'язує виникнення, зміну чи припинення відповідних прав і обов'язків.
Акти громадського стану підлягають обов'язковій реєстрації в органах реєстрації актів цивільного стану. Відповідно до Закону України від 24 грудня 1993р. "Про органи реєстрації актів громадського стану" їхню систему складають відділи реєстрації актів громадського стану, а в сільській місцевості - виконавчі комітети сільських і селищних рад.
Відділ реєстрації актів громадського стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення) управлінь юстиції проводять реєстрацію народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, зміни прізвища, імені, по батькові, приймають і розглядають заяви громадян про внесення змін, доповнень, поновлення, а також анулювання записів актів громадського стану та у встановленому порядку зберігають актові книги. Основними завданнями цих відділів є:
- засвідчення від імені держави юридичних фактів одруження;
- реалізації державної політики щодо розвитку та зміцнення сім'ї;
- пропаганда здорового способу життя;
- культурно-освітня робота серед молоді та молодого подружжя;
- встановлення міжнародних контактів та співробітництво з аналогічними службами за кордоном;
- забезпечення повної, своєчасної і правильної реєстрації актів громадянського стану;
- внесення до актових записів необхідних змін, доповнень та виправлень;
- поновлення втрачених та анулювання повторно складених актових записів;
- видача громадянам свідоцтв про реєстрацію;
- збереження архівного фонду.
До працівників відділів реєстрації актів громадського стану пред'являються відповідні вимоги. Керівником і фахівцем відділу реєстрації актів громадського стану може бути призначений громадянин України, що має вище юридичне утворення і рекомендований кваліфікаційною комісією для роботи в органах реєстрації актів громадського стану. Відповідно до Положення про кваліфікаційну комісію органів реєстрації актів громадського стану такі комісії створюються і діють при Головному управлінні юстиції в АРК, управліннях юстиції обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.
Реєстрація актів громадського стану і ведення діловодства в органах реєстрації актів громадського стану здійснюються в порядку, визначеному Мін'юстом України.
Відділ очолює начальник, що його призначає відповідне управління юстиції, а в деяких випадках безпосередньо Мін'юст (наприклад, стосовно начальника Центрального відділу реєстрації шлюбів міста Києва).
Крім зазначених органів, у систему юстиції України входять також державні підприємства "Укрспец'юст" та "Інформаційний центр", установи та організації, що належать до сфери управління Мін'юсту (наприклад, науково-дослідні інститути, центр правової реформи і законопроектних робіт, координаційна рада з проблем судової експертизи, центральна експертно-кваліфікаційна комісія).
Організація нотаріальної служби
Нотаріат в Україні - це система органів і посадових осіб, на які покладені обов'язки засвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, і здійснювати інші нотаріальні дії з метою надання їм юридичної вірогідності.
Головними задачами нотаріальної служби є: охорона прав і законних інтересів громадян, юридичних осіб і держави, їхньої власності шляхом здійснення визначених нотаріальних дій; профілактика правопорушень; зміцнення законності.
Правове регулювання нотаріату в Україні, видів і порядку вчинення нотаріальних дій здійснюється Законом України "Про нотаріат" від 2 вересня 1993р. Відповідно до цього Закону здійснення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, що працюють у державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) чи займаються приватною нотаріальною практикою (частки нотаріуси).
Закон надав державному і приватному нотаріусам право завіряти угоди; видавати свідчення про право власності на частину в загальному майні; видавати свідчення про придбання житлових будинків на публічних торгах; видавати дублікати документів, що зберігаються в справах нотаріальної контори; засвідчувати правильність перекладу документів з однієї мови на іншій; завіряти факт, що громадянин є живим; завіряти факт перебування громадянина у визначеному місці і робити інші нотаріальні дії.
Державні нотаріуси мають більші повноваження, ніж приватні. Виключно державними нотаріусами здійснюється:
1) накладання і зняття заборони відчуження жилого будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна;
2) видачі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного із подружжя;
3) видачі свідоцтва про право на спадщину;
4) вжиття заходів до охорони спадкового майна;
5) посвідчення договорів довічного утримання;
6) засвідчення справжності підпису на документах, призначених для дії за кордоном, та посвідчення доручень для цієї мети, а також засвідчення справжності підпису батьків або опікуна (піклувальника) на згоді про усиновлення дитини.
Крім того, державні нотаріуси надають населенню додаткові послуги правового характеру, що не зв'язані з чиненими нотаріальними діями, а також послуги технічного характеру. Порядок здійснення цих послуг урегульований відповідним Положенням, затвердженим наказом Мін'юсту України від 4 січня 1998 р.
У населених пунктах, де немає державного чи частки нотаріуса, визначені нотаріальні дії здійснюють посадові особи виконавчих комітетів сільських, селищних і міських рад. Вичерпний перелік нотаріальних дій, що відбуваються цими посадовими особами, закріплений Інструкцією про порядок здійснення нотаріальних дій

 
 

Цікаве

Загрузка...