WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Умовне засудження та відстрочка виконання вироку - Курсова робота

Умовне засудження та відстрочка виконання вироку - Курсова робота

цьому випадку досягається той же результат, що і при відбуванні покарання, але затрачаються на це значно менші зусилля суспільства і досягається він більш гуманними засобами. Тому можна констатувати, що досягнення цілей покарання переслідується і при звільненні від кримінальної відповідальності і відбування покарання.
Разом з тим слід відмітити, що засоби досягнення цих цілей інші. Ця специфіка і формує інститут звільнення від кримінальної відповідальності і відбування покарання, вона являється його відмінною рисою, властивою тільки звільненню .
Основне місце у виправленні і перевихованні надається перш за все роботі громадськості, трудовим колективам та громадським організаціям. Разом з тим в законодавстві, що регламентує застосування інституту звільнення від кримінальної відповідальності і відбування покарання. Значна увага приділяється обов'язковим вимогам до поведінки звільнених , виконання (або невиконання) яких пов'язано з настанням певних, зазначених в законі, наслідків. Ці вимоги направлені на стимулювання правомірної, активної поведінки звільненого, що доказує його виправлення або перевиховання. Довір'я, що оказане звільненому, а також гуманізм, виражений в звільненні винного від відповідальності або від відбування покарання, як передбачається, також повинні проявитися в його прагненні доказати своє виправлення або перевиховання зразковою поведінкою.
При звільненні від кримінальної відповідальності і відбуванні покарання цілі попередження досягаються своєобразно. Перш за все слід врахувати, що звільнення застосовується до осіб, що не представляють великої суспільної небезпеки. Тому контроль трудових колективів, громадських організацій за поведінкою таких осіб, індивідуальна робота, що проводиться з ними, як показує практика, лише за незначними виключеннями, дають позитивні результати. Такі особи не вчиняють злочинів. Аналіз випадків, коли звільнення виявилося неефективним показує, що в своїй більшості вони були результатом необгрунтованого звільнення, або незадовільної виховної робити, точніше, відсутності виховної роботи з звільненими від кримінальної відповідальності або відбування покарання. Особливо чітко це проглядається з неповнолітніми, притягненими до кримінальної відповідальності за повторно вчинені злочини. Слід також враховувати, що при звільненні від кримінальної відповідальності і відбування покарання застосовується умовне звільнення, що передбачає усунення відповідальності або відбування покарання під певною умовою. Цю умову звільнений повинен виконувати, притримуючись встановлених законом правил поведінки на протязі іспитового терміну. Порушення умови випробування може потягнути відбування покарання. Таким чином, на протязі визначеного часу на умовно звільнених впливає і загроза відбування покарання. Обговорення вчиненого в колективі або громадській організації, проведення виховної роботи і встановлення контролю за поведінкою звільненого, його звітність перед членами колективу чинить великий вплив не тільки на засудженого, але й на всіх присутніх або тих, що беруть участь в цій роботі, всіх членів даного колективу. Таким чином, мета кримінального покарання досягається і у випадках звільнення від кримінальної відповідальності і відбування покарання.
Звільнення від кримінальної відповідальності і відбування покарання неповнолітніх, що вчинили суспільно-небезпечне діяння, передбачене кримінальним законом, застосовується на більш пільгових умовах, особлива увага надається виховним і виховно-примусовим заходам, ціль яких перш за все сприяти тому, що неповнолітні розвивалися в правильному напрямку і стали корисними членами суспільства .
Звільнення від кримінальної відповідальності і відбування покарання сприяє викоріненню злочинності. Діюче Кримінальне законодавство передбачає наступні види звільнення від кримінальної відповідальності:
1. Звільнення від кримінальної відповідальності внаслідок відпаду суспільної небезпеки діяння, або особи, що його вчинила (ст. 50 КК);
2. Звільнення від кримінальної відповідальності з притягненням до адміністративної відповідальності (п. 1 ч. 1 ст. 51 КК);
3. Звільнення від кримінальної відповідальності з передачею справи в товариський суд (п. 2 ч. 2 ст. 51 КК);
4. Звільнення від кримінальної відповідальності з передачею винного на поруки (п. 4 ч. 1 ст. 51 КК);
5. Звільнення від кримінальної відповідальності внаслідок збігу строків давності (ст. 48 КК);
6. Звільнення від кримінальної відповідальності осіб, що вчинили злочин у віці до 18 років (ч. 3 ст. 10 КК) .
Всі види звільнення від кримінальної відповідальності, що виключенням звільнення від кримінальної відповідальності з передачею винного на поруки, являються безумовними. Це означає, що винний звільняється від кримінальної відповідальності без пред'явлення до нього яких-небудь вимог, що відносяться до подальшої його поведінки, порушення яких на протязі визначеного строку тягне за собою відміну звільнення.
Звільнення від кримінальної відповідальності процесуально оформляється постановою або поданням про припинення кримінальної справи (ст. ст. 6, 7, 8, 9 КПК). Воно може бути застосоване судом, органами прокуратури, слідчим, органами дізнання, зі згоди прокурора.
Діюче законодавство передбачає наступні види звільнення від покарання:
1. Звільнення від покарання внаслідок зникнення суспільної небезпеки особи, що вчинила злочин (ч. 2 ст. 50 КК);
2. Звільнення від покарання в силу збігу строків давності виконання обвинувального вироку (ст. 49 КК);
3. Умовне засудження (ст.45 КК);
4. Відстрочка виконання вироку (ст. 461 КК);
5. Умовно-дострокове звільнення і заміна покарання м'якшим (ст. 52 КК);
6. Звільнення від відбування позбавлення волі особі, якій виконання вироку було відстрочено до закінчення військових дій (ст. 46 КК);
7. Звільнення від покарання в силу акта амністії або помилування .
За загальним правилом кримінальна відповідальність реалізується в покаранні, що застосовується судом до осіб, які винні у вчиненні злочину. Однак, досягнення цілей боротьби із злочинністю в ряді випадків можливе без притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності або ж при їх засудженні, але із звільненням від реального відбування покарання.
Внаслідок цього кримінальному праву відомі інститути звільнення від кримінальної відповідальності та звільнення від відбування покарання.
Хоча ці інститути за своїм призначення та змістом дуже схожі між собою, проте за юридичними наслідками вони різні.
Звільнення від кримінальної відповідальності - це здійснювана відповідно до кримінального і кримінально-процесуального закону відмова компетентних органів держави від застосування заходів кримінально-правового характеру повідношенню до особи, яка скоїла злочин.
Під звільненням від покарання треба розуміти рішення, яке приймається уповноваженими на те органами держави, про незастосування покарання до особи, яка визнана винною і засудженою, та про звільнення її від подальшого відбування покарання.
Звільнення від покарання відрізняється від звільнення від кримінальної

 
 

Цікаве

Загрузка...