WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Майнові правовідносини батьків і дітей - Контрольна робота

Майнові правовідносини батьків і дітей - Контрольна робота

аліменти за проханням особи, яка вимагає їх, можуть бути встановлені судом у твердій грошовій сумі, яка підлягає виплаті щомісячно.
Наприклад, письменник, який не має щомісячного заробітку та живе на гонорари, отримав у кінці року 4800 гривень. Розмір аліментів слід встановлювати таким чином: 4800 гривень : 12 = 400 гривень : 1/4 = 100 гривень на місяць.
Аліменти в твердій грошовій сумі стягуються і у тих випадках, коли діти знаходяться у кожного з батьків. У таких випадках аліменти стягуються на користь менш забезпеченого з батьків, в залежності від матеріального сімейного стану сторін у межах, встановлених для стягування аліментів.
Наприклад, після розірвання шлюбу з матір'ю залишилася дочка, а сина взяв батько. Заробіток матері складає 160 гривень на місяць, а заробіток батька - 240 гривень. На утримання дочки батько має виплачувати 60 гривень у місяць (1/4 від 240), а на утримання сина з матері належить 40 гривень у місяць (1/4 від 160). У даному випадку аліменти в сумі 20 гривень (60 - 40) підлягають стягненню на дитину, яка живе з матір'ю. Сума в 20 гривень виводиться у результаті заліку зустрічних грошових вимог.
У разі стягнення аліментів з батьків на непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги, розмір аліментів визначається в частковому відношенні до заробітку (доходу), виходячи з матеріального та сімейного становища особи, з якої стягуються аліменти, та особи, яка одержує їх.
У силу частини 2 статті 89 КпШС України розмір аліментів у цих випадках не може перевищувати відповідний розмір аліментів, які сплачуються на неповнолітніх дітей, тобто однієї чверті заробітку на одну дитину, однієї третини - на двох дітей та половини заробітку (доходу) - на трьох чи більше дітей і не може бути меншим 1/2 неоподатковуваного мінімуму доходу громадян на кожну дитину.
Стягнення аліментів у твердій грошовій сумі провадиться тільки у вищезгаданих випадках, і вимоги про зміну цього порядку законом не передбачені. Так, рішенням суду з громадянина П. були стягнуті аліменти на користь громадянки Ф. на дочку в розмірі 1/4 заробітку. Згодом Ф. пред'явила позов про стягнення з П. аліментів у твердій грошовій сумі у зв'язку з тим, що відповідач ухиляється від їх сплати. Вимога Ф. була задоволена, з П. стягнуті аліменти на дочку в сумі 55 гривень щомісячно. Це рішення було скасовано як необгрунтоване, так як стягнення аліментів у твердій грошовій сумі з мотивів ухилення одного з батьків від сплати аліментів законом не передбачено.
Позови про стягнення аліментів на користь повнолітніх непрацездатних дітей можуть подавати самі ці особи або їх опікуни (піклувальники).
Бувають випадки, коли з однієї особи стягуються аліменти на дітей від двох і більше різних матерів, що в цілому перевищує розмір аліментів, який передбачений законом. У таких випадках особа, яка сплачує аліменти, має право пред'явити позов до будь-якої особи, на користь якої згідно з судовим рішенням стягнуті аліменти, про їх зниження. Наприклад, відповідач сплачує аліменти на дитину від першого шлюбу в розмірі 1/4 частини заробітку. Після розірвання другого шлюбу до нього поданий позов про стягнення алі-ментів на дитину від цього шлюбу в розмірі 1/4 заробітку. При розгляді такої справи в судове засідання повинна бути викликана особа, яка отримує аліменти на користь першої дитини.
З врахуванням того, що на двох дітей за законом повинно бути стягнуто не більше третини заробітку, а не половина (1/4 + 1/4 = 1/2), суд вправі зменшити розмір аліментів. Тоді кожна дитина отримує по 1/6 (1/3 : 2), а не по 1/4 заробітку батька. У таких випадках зменшення розміру алі-ментів є не правом, а обов'язком суду.
4. Участь батьків у додаткових витратах на утримання дітей
Законодавством передбачено (стаття 86 КпШС України), що батьки, які сплачують аліменти на неповнолітніх дітей, можуть бути притягнуті до участі в додаткових витратах, які викликані винятковими обставинами (тяжке захворювання, каліцтво дитини та ін.).
У даному випадку мова йде про притягнення одного з батьків до участі у додаткових витратах, а не про додаткове стягнення аліментів. Тому розміри суми, яка стягується, мають визначатися залежно від дійсно понесених чи передбачених витрат і не можуть бути визначені у частковому відношенні до заробітку (доходу) відповідача.
Якщо заздалегідь відомо, що витрати потребуються тільки одночасно чи на точно встановлений строк, суд може встановити суму, яка належить одночасній виплаті, чи обмежити строком суму, яка присуджується. Якщо стан здоров'я дитини потребує додаткових витрат, позивач має право знову звернутися до суду. Відповідач, в свою чергу, має право просити суд звільнити його від подальших виплат, якщо стан дитини не потребує додаткових витрат.
У силу статті 87 КпШС України з батьків можуть бути стягнуті кошти по утриманню дітей, влаштованих у дитячі заклади, в розмірах, передбачених в статті 82 КпШС України. Це правило в основному застосовується щодо батьків, які не виконували своїх обов'язків по вихованню дітей, у зв'язку з чим були позбавлені батьківських прав.
Кошти на утримання дітей, влаштованих у дитячі заклади, і призначені їм державні пенсії та допомога перераховуються на особисті рахунки цих дітей до ощадних банків.
5. Види заробітку, з яких утримання
аліментів не провадиться
Утримання аліментів не провадиться: з вихідної допомоги при звільненні та сум неоподатковуваного розміру матеріальної допомоги; з одноразових премій; з премій, що присуджуються за видатні роботи в області науки, літератури, мистецтва; з сум одноразової винагороди за винаходи та раціоналізаторські пропозиції; з компенсаційних сум у разі відряджень та переведень на роботу у іншу місцевість; з польового забезпечення, надбавок до заробітної плати та інших сум, які виплачуються замість добових та квартирних; з компенсаційних сум, які виплачуються за амортизацію інструменту та зношеність одягу; з вартості безкоштовного надання квартир та комунальних послуг; з державних послуг; з державної допомоги багатодітним та одиноким матерям, з допомоги з нагоди народження дитини, з допомоги на поховання, а також з допомоги, що виплачується на неповнолітніх дітей у період розшуку їх батьків; з вартості виданого безкоштовно обмундирування та натурального постачання (або їх грошової компенсації); з матеріальної допомоги особам, які втратили право на допомогу побезробіттю; з щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на територіях радіоактивного забруднення.
З військовослужбовців, а також осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ утримання аліментів не провадиться з вихідної допомоги в разі звільнення з військової служби і з органів внутрішніх справ, а також з інших видів грошового забезпечення, які не мають постійного характеру.
Утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.
Особи, які працюють в установах України за кордоном, виплачують аліменти на користь осіб, які проживають в Україні, з подвійного заробітку з встановленими надбавками, одержуваного в Україні у національній валюті.
З осіб, які працюють за контрактами в іноземних компаніях і одержують заробітну плату тільки за кордоном, аліменти утримуються із 100 відсотків заробітної плати, яку платник аліментів одержував до укладення контракту або виходячи із його заробітної

 
 

Цікаве

Загрузка...