WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Майнові правовідносини батьків і дітей - Контрольна робота

Майнові правовідносини батьків і дітей - Контрольна робота

його заробітної плати за останній місяць на момент від'їзду, або з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати на час проведення розрахунків.
Аліменти з осіб, що одержують заробітну плату, як в українських гривнях, так і в валюті на підприємствах, в установах, організаціях, розташованих на території України, утримаються бухгалтеріями (розрахунковими відділами) за місцем роботи у розмірах, встановлених рішенням судів, як з українських гривень, так і з валюти.
6. Обов'язки дітей щодо батьків
Виходячи з взаємності обов'язків батьків та дітей, закон встановлює, що діти у тих випадках, коли батьки є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги, повинні їх утримувати. У більшості випадків дорослі діти подають своїм батькам матеріальну підтримку добровільно. Однак є особи, які не усвідомлюють свій обов'язок щодо батьків. Тому закон , встановлюючи обов'язок повнолітніх дітей по утриманню своїх непрацездатних батьків, що потребують допомоги, припускає можливість примусового здійснення такого обов'язку через суд.
До сплати аліментів притягуються повнолітні діти, які мають заробіток чи інші доходи. Деякі неповнолітні діти мають самостійний заробіток по досягненню ними 16-ти років, у зв'язку з чим можуть надавати своїм батькам певну матеріальну допомогу. Однак до настання повноліття (18 років) діти не несуть юридичного обов'язку надавати утримання батькам, і суд не має права стягувати з них аліменти на користь останніх.
Обов'язки по утриманню батьків виникають в тих випадках, коли вони є непрацездатними та потребують допомоги
Непрацездатними за віком визначаються жінки, які досягай 55 років, та чоловіки, які досягли 60 років (у певних випадках жінки, які досягли 50 років, чоловіки - 55 років), а також визнані у встановленому порядку інвалідами. Слід мати на увазі, що непрацездатні громадяни, які мають необхідний трудовий стаж, забезпечуються державними пенсіями. Тому аліментний обов'язок повнолітніх дітей виникає тільки щодо непрацездатних батьків, які потребують матеріальної допомоги. Факт нужденності встановлюється судом залежно від конкретних обставин справи. Повнолітні діти, які сплачують аліменти на батьків, можуть бути притягнуті до участі в додаткових витратах, викликаних винятковими обставинами (тяжка хвороба, каліцтво, оплата праці осіб, які доглядають за батьками, та ін.).
Згідно до статті 90 КпШС України розмір участі кожного з дітей по утриманню непрацездатних батьків, які потребують допомоги, встановлюється судом, виходячи з матеріального і сімейного становища батьків та дітей, у частковому відношенні до заробітку (доходу), що оплачується щомісячно. Крім того, судом враховується можливість батьків отримувати аліменти один від одного (мається на увазі, що подружжя повинні утримувати матеріально одне одного).
При визначенні суми утримання суд враховує всіх повнолітніх дітей даного з батьків, незалежно від того, пред'явлена вимога до всіх дітей або тільки до одного чи деяких з них.
Якщо батьки не виконують своїх батьківських обов'язків щодо дітей, то вони і не повинні розраховувати на отримання матеріальної допомоги від дітей у майбутньому, хоча такі вимоги зустрічаються у судовій практиці.
Підставою для звільнення дітей від обов'язків по утриманню своїх непрацездатних батьків, які потребують допомоги, і звільнення від стягнення витрат по догляду за ними є встановлений судом факт ухилення батьків від виконання своїх батьківських обов'язків .
Під ухиленням від виконання батьківських обов'язків потрібно розуміти результат винної поведінки батьків по виконанню та утриманню дітей. З незалежних від них причин батьки можуть протягом тривалого часу не брати участі у вихованні або утриманні своїх дітей. У цих випадках пов-нолітні діти не звільняються від обов'язків по утриманню своїх батьків.
За злісне ухилення ввд сплати аліментів на користь батьків, як і ухилення батьків від сплати утримання на дітей, передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до одного року або виправних робіт на той же строк ().
7. Права батьків і дітей на майно.
Майнові правовідносини між батьками і дітьми
Згідно до статті 77 КпШС України за життя батьків діти не мають права на їх майно, так само як батьки не мають права на майно дітей. Таким чином, батьки мають право належне їм майно продавати, дарувати, передавати до найму, не запитуючи згоди на це дітей. Батьки можуть також позбавити дітей спадщини за своїм заповітом (за винятком випадків, передбачених статтею 535 ЦК України, - обов'язкова частка у спадщині).
Разом з тим батьки не набувають прав на майно дітей. Роздільність майна батьків та дітей обумовлює їх особисту відповідальність по своїх боргах: батьки не відповідають по зобов'язаннях своїх дітей, незалежно від віку останніх, за винятком заподіяної шкоди неповнолітнім, коли його батьки зобов'язані відшкодувати заподіяну шкоду.
У неповнолітніх дітей може виникнути право власності на майно в результаті купівлі речей за власні кошти, отримання спадщини, дарування, а також створення його власною працею.
Батьки є законними представниками інтересів своїх неповнолітніх дггей, і одною з функцій такого представництва є управління їх майном. У зв'язку з цим батьки самостійно вирішують всі питання, пов'язані з володінням та розпорядженням майном неповнолітніх дітей, тобто фактично виконують права та обов'язки власників майна, діючи в інтересах дітей.
Однак вони не можуть передавати належне неповнолітнім Дітям майно у дарунок іншим особам, навіть родичам дитини, заповідати майно дітей, відмовляючись від нього від імені дітей. Управління майном дітей здійснюється батьками без спеціального на те повноваження, але їх дії щодо володіння, користування та розпорядження майном дітей контролюються органами опіки та піклування Ці ж органи розглядають спори між батьками щодо питаньуправління майном дітей.
Так, наприклад, сім'я з 3-х чоловік вирішила виїхати на постійне місце проживання за кордон і їм потрібно продати приватизовану квартиру, де співвласниками є батьки та 14-річний син. Для укладення договору купівлі-продажу потрібно взяти для продажу квартири дозвіл органу опіки і піклування, який контролює володіння, користування та розпорядження майном дітей їх батьками.
Батьки управляють майном дітей до досягнення ними повноліття. Після цього діти особисто здійснюють всі права та обов'язки по відношенню до свого майна. Розпорядження батьками майном повнолітніх дітей можливе тільки за згодою останніх та за наявності доручення .
Крім роздільності власності батьків та дітей, у них може виникнути спільна часткова власність, наприклад, у зв'язку з отриманням спадщини за законом чи заповітом. Спільна власність батьків та дітей може існувати незалежно від віку дітей. Відносини з приводу цієї власності регулюються ци-вільним законодавством України. За новим законодавством України між батьками і дітьми та іншими членами сім'ї може виникати як спільна часткова, так і спільна сумісна власність .
Список використаної літератури
1. Кодекс України про шлюб і сім'ю.
2. Кримінальний Кодекс України від 1 вересня 2001 р.
3. Зобов'язальне право. Теорія і практика. Навчальний посібник / За ред. О.В.Дзери. - К., 2000.
4. Сімейне право / За ред. Дзери О.В. - К., 1998.
5. Словник-довідник з сімейного права. - Харків, 2002.
6. Цивільне право. Підручник / За ред. Є. О. Харитонов, Н. О. Саніахметова. - К.: Істина, 2003. - 776 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...