WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Вантажно-митна декларація, її характеристика - Реферат

Вантажно-митна декларація, її характеристика - Реферат

коли ВМД анульовано до завершення митного оформлення (тобто до того часу, як проставлено на ВМД відбиток особистої номерної печатки службової особи митниці), другий, третій, четвертий, п'ятий (шостий) її примірники після завершення процедури анулювання їх зберігаються в окремих від оформлених ВМД реестрах у справах відділу статистики; а перший примірник разом із ксерокопіями документів заявного характеру (рапорт начальника структурного підрозділу митниці, заява суб'єкта ЗЕД про анулювання ВМД), на підставі яких було проведене анулювання, оригіналами або ксерокопіями товаросупровідних документів, карткою відмови в митному оформленні - в підрозділі митниці, який раніше приймав зазначену ВМД до митного оформлення.
Після завершення процедури анулювання ВМД, відповідно до якої митне оформлення товарів і транспортних засобів було закінчене раніше, вилучені у декларанта четвертий, п'ятий (шостий) примірники ВМД архівуються в окремих від оформлених ВМД реестрах у справах відділу статистики митниці.
Анульовані електронні копії ВМД зберігаються в окремій базі даних анульованих електронних копій ВМД у порядку, передбаченому відповідними нормативними документами ДМСУ.
За наявною на сьогодні в митних органах України практикою анулювання ВМД є можливим у таких випадках:
1. До завершення оформлення ВМД (на ВМД не проставлено особистої номерної печатки працівника митниці):
o відповідно до заяви декларанта (суб'єкта ЗЕД);
o за рапортом начальника структурного підрозділу митниці, що прийняв ВМД до оформлення (у тому числі при видачі декларанту Картки відмови в пропуску на митну територію України або митного оформлення товарів і транспортних засобів).
2. Після завершення оформлення ВМД (особисту номерну печатку працівника митниці проставлено на ВМД):
при оформленій вивізній ВМД:
o за заявою декларанта (суб'єкта ЗЕД) або рапортом начальника структурного підрозділу митниці, що прийняв ВМД до оформлення, за умови, що всі заявлені у ВМД товари і транспортні засоби з певних причин не залишили митну територію України;
o відповідно до рішення начальника митниці, що прийняла ВМД до оформлення, навіть тоді, коли всі заявлені у ВМД товари і транспортні засоби (їх частина) залишили митну територію України, якщо у митниці є на це законні підстави.
Декларантам треба пам'ятати, що неналежне заповнення ВМД може розглядатися як порушення митних правил - протиправна, винна, умисна або необережна дія чи бездіяльність, яка посягає на встановлений порядок управління і за яку законодавствомпередбачено відповідальність.
Відповідно до ст. 340 МКУ, недекларування товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів, транспортних засобів, а на посадових осіб підприємств - від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів, транспортних засобів.
Наведена практика анулювання митницями України ВМД склалася в результаті комплексного застосування вимог і положень чинних законодавчих та нормативних актів стосовно митної справи. Вона припускає існування деяких розбіжностей у процесі її застосування на місцях, оскільки не встановлено єдиного порядку анулювання ВМД. Сподіваємося, що з огляду на важливість інформації, що зазначається у ВМД, з ініціативи ДМСУ та інших зацікавлених державних органів буде розроблено і введено в дію необхідний порядок анулювання ВМД.
Висновки
Вантажна митна декларація - це заява, що містить відомості про товари і транспортні засоби, транспортні засоби та мету їх переміщення через митний кордон України або про зміну митного режиму щодо цих товарів, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів. При цьому під митним режимом розуміють сукупність положень, що визначають для митних цілей статус товарів, транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України.
Декларуючи товари і транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України, декларант самостійно визначає їх митний режим відповідно до мети їх переміщення та на підставі документів, що подаються митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення (ст. 186 МКУ).
Інформація до ВМД заноситься комбіновано в текстовому та цифровому вигляді (відповідно до встановлених цифрових класифікаторів).
Механізм і правила заповнення граф ВМД регламентує Інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації, затверджена наказом Державної митної служби України від 9 липня 1997 р. № 307, а також Порядок заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів, затверджений наказом ДМСУ від 30 червня 1998 р. № 380.
Декларація вважається оформленою тоді, коли на всіх її аркушах є відбиток особистої номерної печатки інспектора митниці, який здійснив митне оформлення товару. Оформлена ВМД засвідчує надання суб'єкту зовнішньоекономічної діяльності права на розміщення товарів і транспортних засобів у визначений митний режим і підтверджує права та обов'язки зазначених у ВМД осіб щодо проведення ними відповідних правових, фінансових, господарських та інших операцій.
ВМД заповнюється на партію товарів, які належать юридичним особам або фізичним особам (підприємцям), за умови, що до всіх товарів цієї партії застосовується єдиний митний режим.
У процесі здійснення зовнішньоекономічних операцій у суб'єктів ЗЕД може виникнути потреба в прийнятті рішень, які змінюють умови переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України (наприклад, змінити характер угоди з купівлі-продажу на бартер; коригувати ціну товарів, що поставляються; внаслідок виникнення певних обставин взагалі відмовитися від переміщення через кордон товарів і транспортних засобів (їх частини)).
Використана література:
1. Інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації (у редакції наказу Держмитслужби України від 18 квітня 2002 р. N 207)
2. Основи митного регулювання / За ред. Рибчука О.М. - Харків, 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...