WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Вантажно-митна декларація, її характеристика - Реферат

Вантажно-митна декларація, її характеристика - Реферат

у відділ статистики митниці. Службова особа відділу статистики митниці вилучає всі примірники ВМД, що знаходяться згідно з вимогами Положення про ВМД в інших підрозділах митниці. Після цього всі примірники ВМД перекреслюють і на кожному з них вчиняють запис: "Анульовано відповідно до звернення суб'єкта ЗЕД, вх. від____________№ __ " (якщо анулювання проводиться за ініціативою суб'єкта ЗЕД), або "Анульовано згідно з рапортом начальника _____відділу, вх. від__№ __" (якщо анулювання здійснюється внаслідок причин, зазначених у рапорті начальника відповідного структурного підрозділу митниці). Потім вони зберігаються в окремій базі даних анульованих ВМД.
Після цього примірники анульованої ВМД розподіляються по підрозділах, у яких вони раніше зберігалися. До структурного підрозділу, який здійснював процедуру прийому ВМД до оформлення, передаються:
" копії заяви суб'єкта ЗЕД та/або рапорта начальника структурного підрозділу про анулювання ВМД;
" перший примірник ВМД;
" всі товаросупровідні документи.
У разі потреби (залежно від бажання суб'єкта ЗЕД) за рішенням начальника підрозділу, що здійснював митне оформлення, разом із анульваною ВМД у справі замість оригіналів документів можуть зберігатися їх ксерокопії. При цьому в справі архівується заява суб'єкта ЗЕД, що мотивує необхідність повернення йому оригіналів товаросупровідних документів, і безпосередньо сам перелік документів (оригіналів), повернутих за нею. Оригінали документів заявного характеру (рапорт начальника структурного підрозділу митниці, заява суб'єкта ЗЕД про анулювання ВМД), на підставі яких було проведено анулювання ВМД, зберігаються у відділі статистики митниці.
У підрозділі митниці, що здійснив оформлення анульованої ВМД, до журналу реєстрації ВМД та обліку анульованих ВМД вносяться необхідні відмітки та відомості щодо анулювання ВМД.
Якщо згодом замість анульованої ВМД оформляється нова, то в ній, у графі 40 "Загальна декларація/попередній документ", зазначається реєстраційний номер анульованої ВМД з кодомдокумента (анульована ВМД) - "0024".
У разі коли під час оформлення ВМД декларанту було видано завірену копію ВМД, щоб надати її до уповноваженого банку для купівлі іноземної валюти, митниця інформує про анулювання ВМД уповноважений банк та обласне управління НБУ.
Якщо анулюється ВМД, якою задекларовані предмети, оформлені у митниці не за місцем акредитації суб'єкта ЗЕД (за листом-узгодженням між митницями), відділ статистики митниці оформлення повідомляє про це митницю місця акредитації суб'єкта ЗЕД.
5. Тривалість митного контролю
Відповідно до ст. 43 МКУ товари і транспортні засоби перебувають під митним контролем з моменту його початку і до закінчення згідно з заявленим митним режимом.
У разі ввезення на митну територію України товарів і транспортних засобів митний контроль розпочинається з моменту перетинання ними митного кордону України.
У разі вивезення за межі митної території України митний контроль розпочинається з моменту пред'явлення товарів і транспортних засобів для митного оформлення та їх декларування в установленому цим Кодексом порядку.
Митний контроль закінчується:
" у разі ввезення на митну територію України - після здійснення у повному обсязі митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України (за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму - наприклад, режиму митного складу);
" у разі вивезення за межі митної території України - після здійснення у повному обсязі митного оформлення товарів і транспортних засобів та перетинання ними митного кордону України, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму.
Під час транзиту через територію України товари і транспортні засоби переміщуються під митним контролем між двома митними органами або в межах зони діяльності одного митного органу.
Товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, до митного оформлення (у розглядуваному випадку - до завершення оформлення ВМД) можуть зберігатися підприємством або митницею (підприємства зберігають товари і транспортні засоби тільки з дозволу митниці та під її контролем) відповідно до вимог статей 99 - 109 і 166-171 МКУ.
Тому в разі прийняття рішення про анулювання ВМД автоматично виникає питання про поновлення (продовження) митного контролю щодо предметів, заявлених у такій ВМД, до моменту отримання відповідного дозволу з боку митниці на розміщення їх у відповідному режимі. Тобто митниця має вжити заходів для забезпечення зберігання зазначеного в анульованій ВМД вантажу під митним контролем. Це передбачено статтями 85 - 87 Митного кодексу України від 12 грудня 1991 р. № 1970-ХІІ, статтями 99 - 109, 166-171 нового Митного кодексу, а також Положенням про склади тимчасового зберігання, затвердженим наказом Державної митної служби України від 7 жовтня 2003 р. № 674.
Якщо рішення про анулювання ВМД прийнято після пропуску в Україну вантажу в заявленому у ВМД митному режимі (наприклад, вільного використання на митній території України), то анулювання здійснюється за умови, що суб'єкт ЗЕД розмістить вантаж під митний контроль на складі митниці чи з дозволу митниці на складі підприємства в зоні її діяльності або оформить нову ВМД на цей вантаж. Зазначимо, що при здійсненні митного оформлення нової ВМД підрозділ митниці, що його здійснив, додатково повідомляє про це відділ статистики, після чого проводиться анулювання електронної копії ВМД.
Анулювання ВМД щодо товарів і транспортних засобів, які оформлені до вивезення за межі України, але з певних причин не залишили митну територію нашої країни, має деякі особливості. Якщо прийнято рішення про анулювання ВМД, оформленої в митному режимі, що передбачає вивезення вантажу за межі митної території України, але не було повернуто митниці повного комплекту документів, раніше виданого декларанту, то відділ митниці з контролю за доставкою вантажів у митниці призначення (далі - Відділ КДВ) з'ясовує факт невивезення вантажу за межі України за цією ВМД і повідомляє прикордонну митницю про неможливість у майбутньому пропуску вантажу в рахунок такої ВМД. При цьому рапорт начальника відділу КДВ із повідомленнями прикордонних митниць про результати проведеної перевірки підлягають архівуванню разом із анульованою ВМД.
У разі

 
 

Цікаве

Загрузка...