WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → 1.Проблемні питання, які виникають при визначенні коду товару по УКТ ЗЕД між декларантом і підрозділами митних органів. 2.Характеристика митного режим - Реферат

1.Проблемні питання, які виникають при визначенні коду товару по УКТ ЗЕД між декларантом і підрозділами митних органів. 2.Характеристика митного режим - Реферат

походження" містить відбиток штампу та підпис інспектора ВН, штамп та підпис начальника відділу номенклатури.
Якщо відділом приймається рішення, яке не підтверджує відомості, що заявлені декларантом, то для митного оформлення складається нова ВМД. В новій ВМД у графі 44 в п. 9 під кодом "9000" згідно з Класифікатором документів, затвердженим наказом Держмитслужби від09.07.97 N 307 "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації" проставляється номер рішення про визначення країни походження товарів.
На підставі другого (контрольного) екземпляру "рішення про визначення країни походження" оперативний підрозділ перевіряє обов'язковість його використання при митному оформленні.
Рішення питань про надання преференційного режиму при митному оформленні не належить до компетенції ВН.
Рішення про визначення країни походження товару винесене ВН не є остаточним та може бути скасоване Держмитслужбою України, згідно з п. 16 наказу ДМСУ від 02.12.99 р. N 782.
2. Характеристика митного режиму реекспорту
Митний режим - це сукупність норм, що встановлені законами з питань митної справи й залежно від заявленої мети переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон Українивизначають порядок такого переміщення та обсяг митних процедур, які при цьому здійснюються.
Декларант самостійно обирає митний режим, у який розміщуються товари, відповідно до мети їх переміщення через митний кордон України, і на підставі документів, що подаються митному органу для здійснення митного контролю й митного оформлення (стаття 186 Митного кодексу України). Зміна митного режиму допускається за умови виконання всіх належних процедур щодо заявленого режиму, дотримання вимог законодавства щодо тарифних і нетарифних заходів регулювання та подання митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів відповідних документів, що підтверджують заявлений режим.
Реекспорт - митний режим, відповідно до якого товари, що походять з інших країн, не пізніше ніж у встановлений законодавством строк з моменту їх увезення на митну територію України вивозяться з цієї території в митному режимі експорту (стаття 196 Митного кодексу України).
Цей митний режим застосовується виключно до товарів, що походять з інших країн. Митним кодексом України встановлено, що товари можуть вивозитися за межі митної території України в митному режимі реекспорту, якщо:
1) митному органу подано дозвіл уповноваженого Кабінетом Міністрів України органу чи органу, визначеного міжнародним договором України, укладеним у встановленому законом порядку, на реекспорт товарів;
2) товари, що реекспортуються, перебувають у тому ж стані, у якому вони перебували на момент увезення на митну територію України, крім змін унаслідок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та зберігання;
3) товари, що реекспортуються, не використовувалися на території України з метою одержання прибутку;
4) товари, що реекспортуються, вивозяться не пізніше ніж через один рік з дня їх увезення на митну територію України.
Звільнення від оподаткування товарів, що реекспортуються, регулюється виключно податковими законами України. До таких товарів також не застосовуються заходи нетарифного регулювання, крім випадків, визначених законом.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2003 № 1211 "Деякі питання реекспорту товарів" Мінекономіки України вповноважено видавати дозволи на реекспорт товарів, переліки яких оприлюднюються цим Міністерством, а саме товарів:
o походженням з України, що здійснюється з території інших країн відповідно до міжнародних договорів України;
o походженням з інших країн, що здійснюється за межі митної території України.
Дозволи Мінекономіки на реекспорт товарів іноземного походження, раніше ввезених в рамках угод про вільну торгівлю, надаються за умови надходження від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України письмової згоди на здійснення такої операції уповноваженого органу держави походження цих товарів, якщо цього вимагають відповідні міжнародні договори України (розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.04.05 № 97-р).
Порядком застосування митного режиму реекспорту до товарів, що переміщуються через митний кордон України (затверджено наказом Держмитслужби України від 07.10.2003 № 661), установлено, що товари, увезені на митну територію України та розміщені у відповідний митний режим, можуть вивозитися за межі митної території України в митному режимі реекспорту, якщо дотримано такі умови:
o товари, що реекспортуються, перебувають у тому самому стані, у якому вони перебували на момент увезення на митну територію України, крім змін унаслідок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та зберігання;
o товари, що реекспортуються, не використовувалися на території України з метою одержання прибутку;
o товари, що реекспортуються, вивозяться не пізніше ніж через один рік з дати їх увезення на митну територію України;
o митному органу подано дозвіл Мінекономіки України на реекспорт товарів, що входять до визначених відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2003 № 1211 переліків;
o митному органу подано дозвіл Державної служби експортного контролю України на реекспорт товарів, що підлягають державному експортному контролю;
o у випадках, визначених статтею 30 Закону України від 16.04.91 № 959-XІІ "Про зовнішньоекономічну діяльність", митному органу подано відповідний дозвіл.
Порядком застосування митного режиму реекспорту до товарів, що переміщуються через митний кордон України установлено, що товари, які реекспортуються, підлягають санітарно-епідеміологічному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю, контролю за переміщенням культурних цінностей тощо. До товарів, що реекспортуються, також не застосовуються заходи нетарифного регулювання, крім випадків, визначених законодавством України.
Список використаної літератури:
1. УКТ ЗЕД. - К., 2000.
2. Митний Кодекс України.
3. Митне право України. Підручник. - К., 2001.
4. Яцура С.І. Митні режими в Україні. - К., 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...