WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → 1.Проблемні питання, які виникають при визначенні коду товару по УКТ ЗЕД між декларантом і підрозділами митних органів. 2.Характеристика митного режим - Реферат

1.Проблемні питання, які виникають при визначенні коду товару по УКТ ЗЕД між декларантом і підрозділами митних органів. 2.Характеристика митного режим - Реферат


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з митного права
ПЛАН:
1) Проблемні питання, які виникають при визначенні коду товару по УКТ ЗЕД між декларантом і підрозділами митних органів.
2) Характеристика митного режиму реекспорту.
1. Проблемні питання, які виникають при визначенні коду товару по УКТ ЗЕД між декларантом і підрозділами митних органів.
Рішення про визначення коду товару може бути прийняте нарівні:
- оперативного підрозділу на підставі детального вивчення документів представлених до митного оформлення та проведення митного огляду.
- відділу номенклатури (далі - ВН) на підставі запиту з оперативного підрозділу при умові, що питання класифікації та кодування товару не може бути вирішено на рівні оперативного підрозділу.
Держмитслужби України по питанням класифікації та кодування товару, рішення яких через їх складність не можуть бути прийняті на рівні ВН.
Порядок взаємодії відділу номенклатури з оперативними підрозділами КРМ при вирішенні спірних питань класифікації та кодування товарів/
До ВН передається на розгляд спірні класифікаційні питання вирішення яких не може бути знайдене в оперативному підрозділі, а також розгляд класифікаційних питань щодо товарів, за якими згідно з керівними документами Держмитслужби, має прийматися класифікаційне рішення з обов'язковим залученням ВН.
На розгляд до ВН передаються спірні питання класифікації та кодування товарів при декларуванні вантажів по ВМД в наступних митних режимах: "ІМ40", "ЕК10". Розгляд спірних питань класифікації та кодування товарів при декларуванні вантажу по ВМД у митному режимі "ІМ74" здійснюється відповідно з технологією КРМ по роботі з МЛС.
Розгляд спірних питань класифікації та кодування товарів при декларуванні вантажу по ВМД в інших митних режимах здійснюється за розпорядженням керівництва КРМ.
На відповідних етапах митного оформлення оперативним підрозділом перевіряється відповідність товару заявленого декларантом в графі 31 ВМД коду товару, який заявлений в графі 33ВМД.
Для перевірки відповідності заявленого у гр.33 ВМД коду товару інспектори оперативного підрозділу та ВМП мають право, відповідно п.2 ст.48 МКУ, вимагати надання додаткової інформації про товар, використовувати висновки експертних організацій.
Оперативним підрозділом приймається рішення про митне оформлення товару за заявленим кодом на підставі УКТЗЕД та наданих документів.
У випадку визначення оперативним підрозділом чи відділом митних платежів (далі ВМП) іншого коду товару для митного оформлення заявленого товару та відсутності чітких доказів для кодування товару одним з розглянутих кодів, питання вважається спірним і передається на розгляд до ВН.
Під спірним питанням класифікації та кодування товарів слід розуміти невідповідність між кодом товару, який був заявлений декларантом та кодом товару, що встановлений інспектором оперативного підрозділу або інспектором ВМП на підставі товаросупровідних документів та документів, які характеризують товар за його призначенням, властивостями та іншими показниками або за результатами митного огляду, при неможливості однозначно віднести товар до того чи іншого коду УКТЗЕД.
Рішення про звернення оперативного підрозділу або ВМП до ВН приймається начальником оперативного підрозділу або начальником ВМП.
Звернення оперативного підрозділу до ВН, у разі виникнення спірного класифікаційного питання, оформлюється у вигляді запиту.
Запит оформлюється інспектором оперативного підрозділу або інспектором ВМП у відповідності з вимогами наказу ДМСУ від02.12.1999 р. N 782.
Запит має бути обґрунтованим. У ньому обов'язково зазначаються: - причина направлення до ВН;
- запропонований оперативним підрозділом код товару згідно з УКТ ЗЕД.
- точка зору оперативного підрозділу або ВМП з відповідного класифікаційного питання; - пропозиції щодо можливого вирішення відповідного класифікаційного питання;
- код товару, заявлений декларантом.
Запит щодо класифікації товарів, по яких, згідно з керівними документами Держмитслужби, має прийматися рішення з обов'язковим залученням ВН, здійснюється з обов'язковим посиланням на відповідні керівні документи.
Оперативний підрозділ реєструє запит у журналі реєстрації запитів під Nxx/yyy, де: "xx" - індекс оперативного підрозділу; "yyy" - порядковий номер запиту.
До ВН разом із запитом передаються (оригінали та копії):
ВМД (МД-1, поштова декларація), завірена штампом "Підмитним контролем", з реєстраційним номером;
Копія картки акредитації суб'єкта ЗЕД та ксерокопія паспорту уповноваженої особи;
Повний пакет документів, що поданий при митному оформленні;
Ілюстровані каталоги (при наявності);
Документи, що надають найбільш повну інформацію щодо назви, характеристик та властивостей товару: технічна документація, креслення, паспорт виробу, інструкція користувача, сертифікати якості або аналізу, фотознімки (обов'язково зі зворотного боку засвідчуються особистою номерною печаткою інспектора оперативного підрозділу та містять посилання на відповідний реєстраційний номер ВМД), специфікації та інші документи, які можуть бути використані відділом при прийнятті класифікаційного рішення;
Експертні висновки щодо кодування товарів, що видаються незалежними експертними організаціями, яким надано право займатись класифікаційною експертизою (при наявності);
Форма акту визначена ПКМУ від 21.10.1998 р. N 1665"Про порядок взяття проб і зразків товарів та інших предметів для проведення досліджень, необхідних для їх митного оформлення";
Акт про митний огляд повинен містити дві складові частини. В першій частині акту зазначаються результати огляду по ідентифікації товарів зазначених у гр.31 ВМД з конкретним найменуванням товарів, що були оглянуті та вид поставки (зібрані, розібрані, частково розібрані). Якщо товар

 
 

Цікаве

Загрузка...