WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Митно-правові відносини у ЗЕД - Реферат

Митно-правові відносини у ЗЕД - Реферат

з порушника стягується їхню вартість.
Провадження у справах про порушення митних правил здійснюється службовими особами митних органів України.
Службова особа митного органу вилучає:
предмети, що є безпосередніми об'єктами порушення митних правил;
предмети із спеціально виготовленими тайниками, що використовувалися для переміщення через митний кордон України з приховуванням таких предметів;
документи, необхідні для розгляду справи про порушення митних правил.
Вилучення може бути проведено як під час складання протоколу про порушення митних правил, так і в інший час. В останньому випадку воно оформлюється окремим протоколом вилучення. Він складається в двох примірниках, при цьому другий вручається під розпис особі, в якої було проведено вилучення.
Протокол про порушення митних правил складає службова особа митного органу України, яка це порушення виявила. Форма протоколу встановлюється Державною митною службою України (далі - ДМС України). У випадках виявлення порушень митних правил при огляді міжнародних поштових відправлень протокол складається в трьох примірниках. Перший примірник залишається в справах митного органу, другий - підлягає відправленню відправнику міжнародного поштового відправлення з повідомленням про вручення, а третій - видається представнику підприємства зв'язку для вручення одержувачу, що має підтверджуватися його підписом. Після відправлення другого примірника протоколу відправнику впершому та третьому примірниках про це робляться відповідні позначки. Протокол вважається врученим, навіть якщо адресат не перебуває у вказаному ним місці або це місце він вказав невірно.
В інших випадках протокол складається у двох примірниках, перший з яких залишається в справах митного органу, другий вручається правопорушнику. Якщо власник предметів не встановлений, копія протоколу може бути вручена іншим зацікавленим особам (капітану корабля, начальнику поїзду тощо), представнику підприємства або декларанту. Допускається складання протоколу довільної форми. В разі необхідності заповнюється додаток до протоколу, який є його невід'ємною частиною. Про заповнення додатку обов'язково робиться позначка в самому протоколі.
У кожному протоколі мають зазначатися такі відомості:
дата й місце його складання;
посада, прізвище, ім'я та по батькові службової особи, що склала протокол;
необхідні для розгляду справи відомості про особу, яка вчинила порушення митних правил, якщо її встановлено;
місце, час вчинення та суть порушення митних правил;
стаття Митного Кодексу України, що передбачає відповідальність за таке порушення митних правил;
прізвища та адреси свідків, якщо вони є;
пояснення особи, яка вчинила порушення митних правил, відомості про вилучені предмети та документи;
інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписує службова особа, яка його склала, а також особа, яка вчинила порушення митних правил (якщо її встановлено). За наявності свідків протокол можуть підписати й ці особи.
Якщо особа, яка вчинила порушення митних правил, відмовляється від підписання протоколу, в протоколі робиться відповідний запис. Правопорушник має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу, а також пояснити мотиви своєї відмови від його підписання. Пояснення, зауваження, а також мотиви відмови від підписання протоколу, власноручно складені особою, додаються до протоколу.
При складанні протоколу особі, яка вчинила порушення митних правил, мають бути роз'яснені її права (про що робиться позначка в протоколі).
Згідно з чинним законодавством особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: ознайомлюватися з матеріалами справи; давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача; оскаржувати постанову у справі.
Зауважимо, якщо митні правила порушила особа, яка не має в Україні постійного місця проживання або адреси, допускається вилучення речей, валюти та цінностей у розмірах, необхідних для забезпечення стягнення штрафу, або вартості предметів, які можуть бути конфісковані.
Вилучені предмети й документи мають бути перелічені в протоколі про порушення митних правил або в описі, що додається до нього, з точним зазначенням кількості, міри, ваги та особливих ознак цих предметів і документів, а також їхньої вартості.
Митний орган України проводить оцінку вилучених предметів на підставі роздрібних цін, що діють в Україні, а за відсутності таких цін - на підставі висновків експертів. Перерахування вилученої іноземної валюти у валюту України провадиться за встановленим на день виявлення порушення митних правил курсом Національного банку України, що застосовується для розрахунків за зовнішньоекономічними операціями.
Адміністративне затримання проводиться з метою припинення порушення митних правил, складання протоколу про таке порушення (при неможливості його складення на місці), забезпечення вчасного й правильного розгляду справи та виконання постанови по ній. У виняткових випадках допускається адміністративне затримання особи, яка вчинила порушення митних правил, на строк до трьох годин.
Адміністративне затримання особи, яка вчинила порушення митних правил, провадиться службовими особами митних органів України за рішенням начальника митного органу України чи особи, яка його заміщує.
Строк адміністративного затримання обчислюється з моменту доставлення особи, яка вчинила порушення митних правил, до службового приміщення митного органу України чи іншого приміщення, де виконання необхідних дій виявиться можливим, а особи, яка була в стані сп'яніння, - з часу її витвереження. Щодо особи, яка знаходиться у вказаному приміщенні в зв'язку із здійсненням митного контролю, строк адміністративного затримання обчислюється з моменту закінчення такого контролю.
Список використаної літератури
1. Конституція України від 1996.06.28
2. Митний кодекс України (Із змінами і доповненнями, внесеними Законами України).
3. Украинская таможня, справочник - 95, составление и общая редакция М.С. Муравьева, изд. "Либра", Киев, 1995г.

 
 

Цікаве

Загрузка...