WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основи митної справи - Реферат

Основи митної справи - Реферат

організацію митного оформлення і контролю на понад 8 тисячах кілометрів державного кордону, щодобовий пропуск через кордон 100 тисяч громадян, майже 20 тисяч одиниць транспортних засобів. Щодня оформлюється в середньому майже 4 тисячі вантажних митних декларацій, близько 1 мільйона тонн вантажів.
Облаштування державного кордону, розпочате десять років тому, триває і сьогодні. Адже митниця завжди була і залишається державною структурою, яка першою формує думку іноземців про державу та її громадян. За своєю суттю є своєрідним обличчям країни, її офіційними воротами. Саме належним облаштуванням кордону держава засвідчує свій рівень цивілізованості та економічної захищеності.
За десять років роботи Держмитслужба стала не тільки одним з основних виконавців законодавства з митних і зовнішньоекономічних питань, а й істотним джерелом формування доходної частини Державного бюджету України. З 1995 року, коли Службою було перераховано в Держбюджет 340 млн грн, внесок митників зріс у 26 разів - до 9,02 млрд гривень у 2000 році. У 2001 році щомісячно Держмитслужбою спрямовується до бюджету близько одного мільярда гривень. Починаючи з 1997 року, Держмитслужба щорічно збільшує обсяг перерахувань у середньому в півтора раза. Питома вага внеску митних органів у загальний фонд бюджету за п'ять останніх років збільшився майже в 10 разів - з 2,8 % від усіх надходжень дохідної частини Державного бюджету в 1995 році до більш як 27 % - у 2000-му.
Зусилля керівництва, центрального апарату Держмитслужби, митних органів на місцях концентруються, насамперед на вирішенні актуальних проблем, пов'язаних з подальшим розвитком митної справи в державі. Одним з найважливіших напрямків у діяльності Держмитслужби є протидія контрабанді і порушенням законодавства в сфері зовнішньоекономічних зв'язків. Від стану справ на цьому напрямку залежить не лише економічна безпека держави й ефективність заходів митно-тарифного регулювання, а й стабілізація вітчизняного виробництва, створення сприятливих умов для його економічного зростання.
Митними органами в середньому щодня оформляється понад 170 протоколів про порушення митних правил на загальну суму майже 2,7 млн грн. Щотижня митними органами порушується 8-9 кримінальних справ загальною вартістю близько 3,6 млн грн. За минулий рік усього заведено кримінальних і адміністративних справ на загальну суму 1 млрд 56 млн грн, вилучено близько 3,3 тонни наркотиків, десятки кілограмів золота, срібла, дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів. На "гарячому" затримано 314 наркокур'єрів. Удвічі, у порівнянні з 1999 роком, зросла кількість випадків затримання історичних та культурних цінностей.
З метою посилення протидії незаконному ввезенню та реалізації товарів не тільки силовими, а й економічними методами в Україні розпочато побудову єдиної загальнодержавної системи контролю, що унеможливить реалізацію на внутрішньому ринку незаконно ввезених товарів. Одним з перших кроків у цій справі стало прийняття Урядом України у жовтні 2000 року Програми протидії контрабанді і реалізації на внутрішньому ринку незаконно ввезених товарів на 2000-2001 роки, активним ініціатором розробки якої виступила Держмитслужба.
Важливою складовою загальнодержавної системи контролю є і розроблена Держмитслужбою система контролю за доставкою вантажів у митниці призначення. Цю унікальну для країн СНД систему митна служба України поетапно впроваджує, починаючи з 1999 року, з метою вирішення проблеми недоставки вантажів до митниць призначення. Система ефективно виявляє порушників діючого законодавства, які аби уникнути сплати до Держбюджету належних платежів, вдаються до так званого "утоплення" вантажів.
Система базується на попередньому оформленні суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності заявки про переміщення вантажу, інформація про яке передається через відомчу мережу супутникового зв'язку (а це майже 250 наземних станцій). Митники не пропустять товар на територію України, перш ніж у пункті пропуску на кордоні не буде отримано повідомлення з Єдиного банку даних митної інформації про його одержувача на території України, а також про те, що одержувач заявив митним органам про очікування цього вантажу: який це товар, його кількість, вартість тощо.
Зараз системою контролю за доставкою вантажів охоплені усі види переміщень автомобільним транспортом. З уведенням такої системи в дію відбувся якісний ривок у вирішенні проблеми доставки вантажів. Якщо в 1998 році - до введення системи контролю - з кожної тисячі відправлень не були доставлені понад 10 партій вантажів, то до кінця 2000 року при загальній кількості відправлень навіть більшій, ніж у 1998 році, кількість недоставлених партій вантажів зменшилась майже в 6 разів. Робота з впровадження системи контролю за переміщенням вантажів під митним контролем продовжується. З грудня 2000 року почато черговий етап упровадження системи - контроль за транзитом товарів залізничним транспортом по митній території України. Планується в 2001 році ввести цю систему контролю у повному обсязі.
Державна митна служба забезпечує виконання законодавства з митних і зовнішньоекономічних питань, веде значну законотворчу роботу. Нею був розроблений Митний кодекс України, прийнятий у 1991 році Верховною Радою України. За активної участі Держмитслужби велася робота і над прийнятим в 1992 році Законом України "Про Єдиний митний тариф", а також Законом "Про митний тариф", який затверджено нинішнього року. Усі ці документи заклали правові підвалини для здійснення митної справи та врегулювання зовнішньоекономічної діяльності. Значним доробком Служби у законотворчій роботі став проект нового Митного кодексу, що знаходиться зараз на розгляді у Верховній Раді України. Прийняття нового Кодексу, очікуваного не лише митниками, але й суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності і громадянами, відіграє важливу роль у подальшому розвитку митної справи в Україні.
Цей проект дістав високу оцінку у фахівців Всесвітньої митної організації, Світової організації торгівлі та Генерального директорату Європейського Співтовариства. Проектретельно вивчався, і в деяких країнах СНД його використали як базис для побудови національного митного законодавства. Це ще раз підтверджує його універсальність, прогресивність, спрямованість не лише на вирішення проблем сьогодення, а й на перспективу.
Важливим напрямом, на якому зосереджуються зусилля Держмитслужби, є спрощення, гуманізація, прискорення процедур митного оформлення і контролю. У цьому напрямку багато зроблено і робиться. Зокрема, 22 березня 2001 року Кабінет Міністрів України прийняв розроблену Держмитслужбою постанову, відповідно до якої громадяни, які в'їжджають в Україну, здійснюють лише в усній формі декларування предметів, обсяги яких не перевищують норми оподатковування чи не підлягають обов'язковому декларуванню.
Торік введений у дію розроблений Держмитслужбою разом з Нацбанком новий порядок переміщення через кордон України валюти. Зокрема, передбачено усне декларування при переміщенні через кордон України платіжних карток банківських систем, а також іноземної валюти, якщо її сума не перевищує еквівалент 1000 доларів.
Уже протягом 5 років у деяких пунктах пропуску України діє двоканальна система митного оформлення громадян за принципом "зеленого" і "червоного" коридорів, що дозволяє законослухняним громадянам без заповнення митної декларації швидко й у спрощеному порядку проходити митний контроль. Спочатку така технологія була введена в аеропортах "Бориспіль", "Сімферополь", "Одеса", "Харків", "Дніпропетровськ", а згодом і на автопереходах "Рава-Руська", "Краковець", "Шегині", "Ягодин", "Устилуг", "Чоп".
З 1999 року принцип "зеленого" коридору вводиться Держмитслужбою і стосовно сумлінних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Тим суб'єктам, що не мають заборгованості по

 
 

Цікаве

Загрузка...