WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основні завдання, правові засади та головні напрямки діяльності Інтерполу - Реферат

Основні завдання, правові засади та головні напрямки діяльності Інтерполу - Реферат

найбільш широкого співробітництва між зацікавленими органами кримінальної поліції в рамках діючого національного законодавства країн-учасниць Інтерполу й у строгій відповідності з положеннями Всесвітньої декларації прав людини;
- заснування і розвиток усіх необхідних органів, що будуть ефективні в боротьбі з загальнокримінальною злочинністю.
Відповідно до Статуту Інтерпол не займається діяльністю політичного, військового, релігійного і расового характеру і не втручається в неї.
Співробітництво поліцейських органів у рамках Інтерполу засновано на діях, що починаються цими органами на території своїх країн і в строгій відповідності з їхніми національними законодавствами.
Усі країни, що входять в Інтерпол, мають рівні права незалежно від розміру їхніх фінансових внесків.
Інтерпол через НЦБ співробітничає з будь-якими правоохоронними органами, щоведуть боротьбу із загальнокримінальною злочинністю.
Розпорядчо-управлінськими органами Інтерполу є його Генеральна асамблея і Виконавчий комітет, що періодично збираються на свої сесії і засідання. У якості постійного адміністративно-виконавчого органа Інтерполу виступає Генеральний секретаріат, який займається реалізацією рішень, резолюцій і рекомендацій, прийнятих Генеральною асамблеєю і Виконавчим комітетом, координує діяльність по боротьбі з міжнародною злочинністю, здійснює збір і аналіз інформації про загальнокримінальні злочини і злочинців, проводить повсякденну роботу по зв'язку з НЦБ країн-членів Інтерполу і міжнародних установ.
Генеральний секретаріат очолюється Генеральним секретарем, що обирається Генеральною асамблеєю на 5-літній термін. По адміністративних і фінансових питаннях він підзвітний Генеральній асамблеї і Виконавчому Комітету.
Співробітництво Генерального секретаріату з НЦБ країн-учасниць Інтерполу здійснюється особливо ефективно в області боротьби зі:
- злочинами проти особистості і власності;
- організованою злочинністю і тероризмом;
- незаконним оборотом зброї, вибухових речовин, наркотиків, дорогоцінних металів і каменів;
- торгівлею людьми і проституцією;
- злочинами сексуального й іншого характеру у відношенні неповнолітніх;
- шахрайством;
- підробленням грошей;
- злочинами в сфері економіки і кредитно-фінансової області.
З огляду на важливу роль Європи в боротьбі з транснаціональною злочинністю, у 1986 р. був створений Європейський секретаріат, що структурно входить у Друге управління, але підзвітний безпосередньо Генеральному секретарю.
З метою підвищення ефективності поліцейського співробітництва і посилення сполучної ролі Генерального секретаріату Інтерпол заснував три субрегіональних бюро в Банкоці, Буенос-Айресі й Абіджані.
Координуюча і сполучна роль Генерального секретаріату виявляється в тім, що він регулярно підготовляє і розсилає інформацію через НЦБ для поліцейських органів країн-учасниць Інтерполу.
Крім названих, Інтерпол підготовлює і розсилає пошукові карти викраденої власності, у яких дається докладний опис викраденого майна. фотографії викрадених предметів, при їхній наявності.
Генеральний секретаріат також направляє в НЦБ інформаційні листки з даними об нових і зухвалих особливий інтерес способах здійснення злочинів.
Великий обсяг інформації НЦБ одержують з Генерального секретаріату за допомогою різних циркулярних повідомлень і брошур, у яких приводяться, як правило, факти про конкретні злочини і злочинців (наприклад, щотижневі огляди про конфісковані наркотики й арештованих кур'єрів, про шахраїв, викрадачів літаків і т.д.).
3. Карна реєстрація - один з найважливіших напрямків діяльності Інтерполу
По-перше, це карна реєстрація. Будучи загальновизнаним і найбільш ефективним способом розкриття міжнародних карних злочинів, розшуку і міжнародних злочинців, вона організується Генеральним секретаріатом за спеціальною методикою з метою ідентифікації, як злочинців, так і деяких злочинів.
Основними ідентифікаційними ознаками є демографічні дані, зовнішні ознаки об'єкта, спосіб здійснення злочину ("модус операнди"), особливі прикмети людини, її звички, хода, манера поведінки й ін.
Карна реєстрація підрозділяється на два основних види: загальну і спеціальну. Об'єктом загальної реєстрації стають відомості про міжнародних злочинців і злочини карного характеру, що мають міжнародний елемент. Спеціальна реєстрація фіксує відбитки пальців і фотознімки злочинців. По кожнім виді карної реєстрації ведуться картотеки.
До них відносяться:
1) алфавітна картотека усіх відомих міжнародних злочинців і осіб, у злочинній діяльності, у якій на спеціальній картці викладені всі демографічні й інші зведення, включаючи злочинну "професію" (на кінець 1996р., наприклад, у ній значилося більш 4 млн. злочинців, з них більш З00 тис. активно діючих, на яких додатково ведеться персональне "досьє" з даними про їхні ,переїздах і зв'язках);
2) картотека словесного портрета злочинців, де викладені зведення про зовнішність злочинців по 177 показникам (НЦБ) держав-членів організації заповнюють спеціальну картку на кожного міжнародного злочинця і відправляють її в Генеральний секретаріат, одержавши запит зі словесним портретом розшукуваного, досвідчені службовці знаходять відповідну картку, знімають з її ксерокопію і направляють адресату;
3) картотека документів і назв, що складає з двох розділів. У першому враховуються по номерах, серіям і іншим реквізитам , особи, посвідчення на право літаком, автомобілем, вогнепальною зброєю, кінокамерою й інші документи, якими користалися міжнародні злочинці. Другий розділ містить картки з назвами морських судів, літальних апаратів, автомашин, на яких перевозилися наркотики, коштовності і т.п., а також назви чи фірм організацій, замішаних у міжнародних злочинах);
4) картотека злочинів і способів їхнього здійснення, що складається з декількох картотек з описом назви і способів здійснення однорідних чи груп окремих видів злочинів: незаконного поширення наркотиків, підроблення грошей, контрабанди зброєю, захоплення і літаків і т.п.;
5) дактилоскопічна

 
 

Цікаве

Загрузка...