WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Рішення конституційного суду України - Реферат

Рішення конституційного суду України - Реферат

на їх обов'язковість, Конституції України;
в) щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста у порядку імпічменту.
У зміст висновку Конституційного Суду входять:
а) його найменування, дата і місце дачі, номер;
б) персональний склад суддів Конституційного Суду, які брали участьу розгляді справи;
в) перелік учасників судового засідання;
г) зміст конституційного подання або конституційного звернення;
д) положення Конституції України, якими керувався Суд даючи висновок;
е) мотивувальну частину висновку;
є) резолютивну частину висновку;
ж) обов'язкове зазначення того, що висновок Конституційного Суду є остаточним і оскарженню не підлягає.
Рішення Конституційного Суду приймаються та його висновки даються на пленарному засіданні, якщо за них проголосувало не менше десяти суддів Конституційного Суду. Названі акти приймаються чи даються після поіменного голосування шляхом опитування суддів Конституційного Суду. Пропозиції суддів до проекту рішення чи висновку голосуються у порядку надходження. Судді не мають права утримуватися від голосування. Рішення і висновки мотивуються письмово, підписуються окремо суддями, які голосували за їх прийняття і які голосували проти їх прийняття, та оприлюднюються. Вони є остаточними і не підлягають оскарженню. Підписання суддею рішення та висновку є обов'язковим. Суддя, який підписав рішення чи висновок може викласти у письмовій формі свою окрему думку і додати її до рішення чи висновку Конституційного Суду.
Рішення і висновки видаються державною мовою, мають бути підписані не пізніше семи днів після прийняття чи дачі. Вони офіційно оприлюднюються наступного робочого дня після їх підписання і разом з окремою думкою суддів публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та інших офіційних виданнях України і рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Копії рішень і висновків Конституційного Суду надсилаються наступного робочого дня після їх офіційного оприлюднення суб'єктові права на конституційне подання чи конституційне звернення, з ініціативи якого розглядалася справа, до Міністерства юстиції України, а також до органу влади, що прийняв правовий акт, який був предметом розгляду в Конституційному Суді.
У разі потреби Конституційний Суд може визначити у своєму рішенні, висновку порядок і строки їх виконання, а також покласти на відповідні державні органи обов'язки щодо забезпечення виконання рішення, додержання висновку. Він має право зажадати від органів, на які покладається обов'язок забезпечити виконання актів, письмового підтвердження виконання рішення, додержання його висновку. Невиконання рішень та недодержання висновків Конституційного Суду тягнуть за собою відповідальність згідно з законом.
4. Зміст та порядок виконання рішень
Конституційного Суду України
Рішення Конституційного Суду України містить:
1) найменування рішення, дату і місце прийняття, його номер;
2) персональний склад суддів Конституційного Суду України,
які брали участь у розгляді справи;
3) перелік учасників судового засідання;
4) зміст конституційного подання;
5) повну назву, дату прийняття, порядковий номер, за яким
органом, посадовою особою прийнято правовий акт, конституційність
якого розглядається;
6) положення Конституції України, якими керувався
Конституційний Суд України при прийнятті рішення;
7) мотивувальну частину рішення;
8) резолютивну частину рішення;
9) обов'язкове зазначення того, що рішення Конституційного
Суду України є остаточним і оскарженню не підлягає. Копії рішень і висновків Конституційного Суду України надсилаються наступного робочого дня після їх офіційного оприлюднення суб'єкту права на конституційне подання чи конституційне звернення, з ініціативи якого розглядалася справа, до Міністерства юстиції України, а також до органу влади, що прийняв правовий акт, який був предметом розгляду в Конституційному Суді України.
Рішення і висновки Конституційного Суду України підписуються не пізніше семи днів після прийняття рішення, дачі висновку.
Рішення і висновки Конституційного Суду України офіційно оприлюднюються наступного робочого дня після їх підписання.
Рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.
У разі необхідності Конституційний Суд України може визначити у своєму рішенні, висновку порядок і строки їх виконання, а також покласти на відповідні державні органи обов'язки щодо забезпечення виконання рішення, додержання висновку.
Рішення і висновки Конституційного Суду рівною мірою є обов'язковими до виконання. У разі необхідності Конституційний Суд може визначити у своєму рішенні, висновку порядок і строки їх реалізації, а також покласти на відповідні державні органи обов'язки щодо забезпечення виконання рішення, додержання висновку.
Невиконання рішень та недодержання висновків Конституційного Суду тягнуть за собою відповідальність згідно з законом.
Висновки
Конституційний Суд України - єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. Завдання його полягає в гарантуванні верховенства Конституції як Основного Закону держави на всій території України. Його рішення є остаточними: вони не можуть бути оскаржені. Вісімнадцять суддів Конституційного Суду України за своїм складом відображають паритет трьох гілок влади в державі. Об'єктом конституційної перевірки не можуть бути заяви, звернення та інші акти загальнополітичного характеру, що не мають прямого юридичного значення.
Таким чином, виконання рішень Конституційного Суду - ? це додержання усіма органами державної влади й органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами норм Конституції та законів України. Рішення Конституційного Суду спрямовані на охорону й забезпечення найвищої юридичної сили Основного Закону, суверенітету і територіальної цілісності України, захист прав і свобод людини й громадянина.
Використана література
1. Конституція України
2. Закон України "Про Конституційний Суд України"
3. Закон про судоустрій в Україні N 2531-III [2531-14] від 21.06.2001, ВВР, 2001, N 40, ст.191.
4. Бойко В.Нова Конституція і судова влада. Право України.-1997.
5. Погорілко В.Ф. Конституційне право України - Київ Наукова думка 1999р.
6. Лисенков С.Л. Конституція України: матеріали до вивчення - Київ Либідь 1997р.
7. Шемшученко Ю.С., Мурашин Г.0. Конституційний Суд України -Київ іе Юре 1997.

 
 

Цікаве

Загрузка...