WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Офшорні компанії - Реферат

Офшорні компанії - Реферат


Реферат на тему:
Офшорні компанії
Поняття "офшору"
Легальне планування податків - не просто добре налагоджений бухгалтерський облік і правильне складання звітних балансів, це ще й законна можливість або не платити ніяких податків узагалі, або звести їх рівень до мінімального.
Отож "офшор" (від англійського offshore - "поза берегом", "поза кордоном") - це один з найвідоміших методів податкового планування. Його основою є законодавства багатьох країн, які частково або повністю звільняють від оподаткування компанії, що належать іноземним особам, але за умови, що фірма не має прибутків у цій країні, а власники і керівництво не є резидентами країни.
Створюючи офшорну компанію, підприємець може суттєво і абсолютно законно зменшити суму податкових виплат його місцевої фірми. У результаті взаємодії місцевої фірми і офшорної компанії можна практично ліквідувати виплати по податку на прибуток і значно зменшити виплати по прибутковому податку.
При цьому головне правило, якого потрібно дотримуватися при створенні і використанні офшорних компаній - врахування норм вітчизняного законодавства і норм країни реєстрації компанії. Невиконання елементарних вимог може призвести до поганих наслідків.
На сьогоднішній день у світі нараховується більше 60 країн, нормативна база яких передбачає податкові пільги для офшорів. До числа найбільш відомих належать:
Європа: Ірландія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мадейра, Мальта, Монако, Нідерланди, Швейцарія.
Британські острови: Гернсі, Гібралтар, Джерсі, Олдерні, Мен, Сарк.
Близький Схід: Бахрейн, ОАЕ.
Африка: Ліберія, Маврикій, Сейшельські острови, Занзібар.
Тихий океан: острови Кука, Гонконг, Лабуан, Маршаллові острови, Науру, Сінгапур, Вануату, Західне Самоа.
Центральна і Південна Америка: Беліз, Коста-Ріка, Панама, Уругвай.
Загалом усі ці країни можна розділити на дві групи:
а) ті, які обкладають офшорні компанії відносно невисоким податком;
б) ті, які повністю звільняють такі компанії від податків (у цьому випадку фірма платить урядові фіксоване мито за продовження ліцензії на діяльність).
Мета створення офшору
Проведення бізнесу через офшор надає легальну можливість збільшити ступінь захищеності інвестицій. Тим більше, що їх використання особливо актуальне для підприємців, які працюють в країнах Східного блоку. Висока імовірність інвестиційного ризику, обумовлена існуючою в цих країнах економічною, політичною, соціальною і правовою нестабільністю, обмежує притік іноземних інвестицій, необхідних для модернізації промисловості, торгівлі і фінансової сфери.
На думку спеціалістів, біля 80 % інвестицій в Україну внесені саме через офшорні компанії. Для цього можуть використовуватися взаємовигідні договори, кредитні лінії, дочірні і спільні підприємства. Іноземні інвестиції також можуть здійснюватися у вигляді обладнання і технологій.
Загалом класичними методами створення офшору є:
"Офшор - сейф". Компанія створюється лише з метою зберігання і використання коштів. Наприклад, у вас є деяка сума грошей і ви хотіли б розмістити її в надійному місці. При цьому мати до неї негайний доступ, вільно розпоряджатися цими фінансами і разом з тим бути захищеним від політичної нестабільності тієї держави, в якій ви живете. Вихід - у відкритті офшорної компанії, де ви директор і відповідно розпорядник рахунку (про те, що ви і власник - ніхто не дізнається). Правильний вибір юрисдикції фірми дає можливість вирішувати будь-які завдання.
Найбільш популярними для зберігання коштів є Співдружність Багамських островів, Британські Віргінські острови, Беліз, Кайкос.
"Офшор - учасник вашого бізнесу". Ваша компанія веде зовнішньоекономічну діяльність і вам потрібно оптимізувати податки, спростити документообіг, прискорити фінансові потоки і забезпечити їх надійність. У цьому випадку офшорна компанія грає роль посередника між вашою місцевою компанією і продавцем (покупцем), з яким ви ведете свій міжнародний бізнес.
"Імпорт основних засобів". Цей спосіб використовується для імпортування, наприклад, засобів виробництва з униканням при цьому сплати мита і ПДВ.
"Резидент НІДЕ". Законодавство деяких країн дає можливість уникнути оподаткування зарплати, яку приватна особа отримала під час закордонного відрядження.
Останнім часом мета використання офшорних компаній дещо змінилася. Зараз офшор є доволі ефективним інструментом стабілізації виплат, регулювання цін експортно-імпортних контрактів, самофінансування, продажу авторських прав, передачі обладнання в лізинг, найму персоналу, поставок давальницької сировини, купівлі нерухомості за кордоном.
Офшорні юрисдикції
Країни, де реєструють офшорні компанії, умовно можна розділити на декілька категорій.
1. Невеликі держави, острови з невисоким рівнем розвитку власної економіки, але з досить високою політичною стабільністю (Багами, Британські Віргінські острови, Вануату, Сейшельські острови і т.д). Як правило, ці країни не висувають ніяких вимог до звітності, головне - це внесення щорічного фіксованого збору в казну.
2. Країни, з боку керівництва яких здійснюється контроль більш жорсткий, ніж у попередньому випадку, ведеться реєстр директорів і акціонерів компаній. Але і престиж таких фірм набагато вищий. Це Кіпр, Ірландія, Гібралтар, Люксембург, Швейцарія, острів Мен та ін.
3. Також є ряд неофшорних країн, в яких можна працювати в пристойній компанії і при цьому виплачувати зовсім невеликі суми. Це США, Великобританія, Канада. Ці

 
 

Цікаве

Загрузка...