WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Л.Кучма – президент України - Реферат

Л.Кучма – президент України - Реферат

уважно прислухатися до їхньої думки й був готовий брати на себе відповідальність за вироблене спільними зусиллями рішення. Високо цінував конструктора Л.Кучму славнозвісний академік М.К.Янгель (1911-1971), з 1954 р. - головний конструктор СКБ "Південне". Саме з його "подачі" Л.Кучма став заступником начальника КБ.
Л.Кучма ніколи не любив "потьомкінщини" і волів мати власний неупереджений погляд на речі. За це його не завжди любили в "рідному" міністерстві і в апараті ЦК КПУ. До того ж він ніколи не мовчав, якщо був переконаний у своїй правоті. Коли бюрократичні рогатки не дали змоги створити підсобне господарство на "Південмаші", Кучма привселюдно заявив, що "цю гнилу систему потрібно міняти". Тодішньому голові КДБ СРСР Г.Крючкову про таке вільнодумство доповідали неодноразово.
Перший наказ гендиректора Л.Кучми стосувався капітальної ревізії усіх технічних рішень, прийнятих КБ, заводом і замовниками. Він наказав зняти на камеру справжню ручну працю у цехах: адже для комісій ненадовго вмикали автоматизовані лінії.
Через непродуману горбачовську конверсію "Південмаш" втратив 80% виробничих потужностей, під загрозою звільнення опинилося
50 тис. робітників. За кілька місяців Л.Кучма перевів комбінат на виробництво товарів широкого вжитку, побутової техніки, тролейбусів тощо.
1992 р. тодішні керівники України запросилиЛ.Д.Кучму на посаду прем'єр-міністра. Мабуть, вони розраховували, що він, з одного боку, добрий господарник, а з іншого - у парламенті поводиться тихо. Звідки їм було знати, що Леонід Данилович завжди спершу приглядається і прислухається, перш нiж сказати, а тим більше - зробити. За своєю звичкою він не змовчав, виявивши розкрадання стратегічних нафтових запасів. Про це на весь голос заявив громадськості, звільнив з посади директорів нафтопереробних заводів. Втім, за кілька днів їх поновили... Не зустрів новий прем'єр розуміння і з боку парламенту. Він прагнув приборкати злочинність - силові структури не були до цього готові. Нацбанк, Фонд держмайна, процес приватизації - усі ключові установи були йому непідконтрольні.
Леонід Данилович упевнився, що даремно вимагає реальних повноважень,- його лише бажали використати у великій політичній грі. Л.Кучма сам подав у відставку з посади прем'єра, очолив Українську спілку підприємців та промисловців і почав підготовку до президентської кампанії. Як людина, що звикла брати відповідальність на себе, він був глибоко переконаний: його знання і досвід потрібні Україні.
У біографічному контексті перемога Леоніда Даниловича Кучми на президентських виборах 1994 р. не виглядає несподіванкою: він просто реалізував набуті навики - зібрав сильну команду, розробив "техплан", послідовно провів його у життя. І почав виводити Україну із страшного інфляційного шоку 1992-1993 рр., піднiмати "лежачу" економіку.
Дуже легко завжди списувати усі гріхи й негаразди на діючого Президента. Вони очевидні й болісні. Але слід пам'ятати, що саме його зусиллями вдалося відвернути набагато гірші варіанти розвитку подій, зокрема фінансово-економічний обвал на кшталт російського або ж "чеченізацію" чи "балканізацію", тобто громадянське протистояння і кровопролиття. Активна зовнішньополітична та зовнішньо-економічна діяльність дозволила вирішити такі нагальні проблеми, як уладнання територіальних претензій Румунії, підписання і ратифікація Великого російсько-українського договору й угоди по Чорноморському флоту. Україна отримує вкрай потрібні енергоносії. За безпосередньої участі Л.Кучми здiйснилася інтеграція України до європейських і світових структур: відбувся вступ до Ради Європи, укладено угоди з Євросоюзом та іншими міжнародними об'єднаннями.
У внутрішній політиці Леонід Кучма відзначається обережною послідовністю і передбачуваністю. Його зусиллями врегульовано надзвичайно складну проблему кримського сепаратизму. Завдяки ініціативі Президента держави Верховна Рада України 28 червня 1996 р. ухвалила довгоочікувану Конституцію України. Врятовано стратегічно важливу для України аерокосмічну галузь, яскравими успіхами якої останніх років стали проекти "Морський старт" і "Глобал Стар". Утримується стабільність національної валюти. Завершується приватизація, розвиваються реальні елементи ринкової економіки - вільні економічні зони. Зміцнено підмурок відродження й оновлення вітчизняного виробництва.
Ще на початку свого президентства Леонід Кучма окреслив основні напрямки розвитку України в доповіді "Курсом ринкових реформ". Він прагне виходу українського народу на шлях світового цивілізованого розвитку і протистоїть спробам повернення країни до часів тоталітарного минулого. Президент переконаний: "Добром, порядністю і рішучістю дій на обраному шляху ми збудуємо кращу Україну".
Але проголошені слова, чи слова виведені на папері не так легко втілити в життя. Тому завершальна стадія Л.Кучми як Президента Україна насичена різноманітними подіями, які по-різному можна оцінювати: справа Гонгадзе, касетний скандал, наближення до себе людей з темним минулим, які балотуються у Президенти України з метою прикриття різних справ колишнього Президента, неофіційний статок Л.Кучми зріз в сотні і навіть згідно неофіційних даних у тисячі разів (!), пасивне споглядання за розвитком подій під час фальсифікації виборів, і тільки міжнародний тиск не дав пролитися крові під час "помаранчової революції" і сприяв більш-менш спокійно передати свої президентські повноваження новообраному Президентові України.
Судити завжди легше, ніж робити самому. Але можна впевнено сказати: зроблено багато. Але скільки хорошого, а скільки поганого - покаже час.

 
 

Цікаве

Загрузка...