WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Л.Кучма – президент України - Реферат

Л.Кучма – президент України - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Л.Кучма - президент України
?
Після Л.Кравчука президентом України став Леонід Данилович Кучма. Сучасна Україна - з її проблемами і успіхами (якщо такі є) - це його рук справа. Під його керівництвом відбувалося становлення малого, середнього та великого бізнесу в Україні. Руйнація промислових гігантів та "прихватизаційні" процеси відбувалися з його "благословіння". Хоча не все так було погано: Л.Кучма - людина-організатор, все, що стосувалося близького оточення колишнього президента - працювало практично на сто відсотків.
Сьогодні довго можна сперечатися, що більше зробив Л.Кучма Україні та українському народові - добра чи зла, але тільки час на відстані зможе все розкласти на свої місця і показати справжнє обличчя Леоніда Даниловича.
В даному рефераті спробуємо коротко ознайомитися, як відбувався процес становлення одного з українських Президентів.
Народився Л.Д.Кучма на Чернігівщині, в селі Чайкине Новгород-Сіверського району. Батько, Данило Прокопович, загинув на фронті у 1944 р. Мати, Параска Трохимівна, залишилася з трьома малими дітьми на руках.
У невеликому Чайкиному була лише початкова школа, тому Леонід закінчує десятилітку в селі Костобобрiв. Однокласники згадують феноменальну пам'ять, завдяки якій він буквально всотував знання безпосередньо на уроках, зі слуху.
Любов до точних наук, мрія стати учителем фізики і математики привели у 1955 р. сiмнадцятилітнього Л.Кучму до Дніпропетровського державного університету. З першої ж спроби Леонід вступає на фізико-технічний факультет. Факультет був особливим. У ті часи (доба хрущовської "відлиги"), що позначилися в СРСР певною лібералізацією, відмовою й офіційним засудженням "крайнощів" тоталітарного сталінського минулого, на міжнародній арені рівночасно набирала обертів "холодна війна", а відтак - гонка озброєнь. Радянський Союз гарячково створював власний ракетно-ядерний щит. Однією з складових його інфраструктури і став новий факультет Дніпропетровського університету, заснований лише за три роки до вступу Л.Кучми.
Мрії вчорашнього сільського хлопця підігрівала атмосфера таємничості та елітності, що оточувала фізтех, а ще, безперечно, стипендія у 450 тогочасних рублів (студенти інших факультетів одержували лише 190 руб.).
Вступникові пощастило: у нього взагалі могли не взяти документів, адже бракувало ледь не головного із них - паспорта. По-кріпосницьки прикутим до колгоспів селянам їх тільки (і то вкрай неохоче) почали видавати. Але він як син фронтовика мав пільги…
На фізтеху вирувало інтелектуальне і культурне життя, тут працювали чудові викладачі, на факультетські вечори потрапити було
неможливо - у залі зазвичай бракувало місць. Два роки поспіль студенти навiть не могли здогадуватися, кого саме з них готують, - вони отримували тільки загальнотехнічну освіту. Лише по закінченні другого курсу всіх зібрали за зачиненими дверима й оголосили, що вони - майбутні конструктори ракет. Студентам надали право вибирати одну з трьох можливих спеціалізацій. Леонід віддав перевагу проектуванню ракетних двигунів.
1958 р. студенти-старшокурсники поїхали працювати на цілинні землі. Леонід Кучма з однокурсниками потрапив у село Купіно Новосибірської області, навколо якого простягалися неозорі поля. Призвичаєний до важкої сільської роботи, юнак залюбки працював трактористом-комбайнером, за що й отримав першу у своєму житті нагороду - медаль "За освоєння цілини".
1960 р. Леонід Кучма успішно закінчує Дніпропетровський державний університет ім. 300-річчя возз'єднання України з Росією, отримавши диплом з відзнакою і розподіл на КБ "Південне", один із основних осередків розробки радянської ракетної техніки. Це був передній, "фронтовий" край науки, технології, промисловості, організаційної роботи. "Південмаш" був ядром велетенського утвору загальносоюзного масштабу. На ньому були "зав'язані" десятки й сотні розробників: інститути, конструкторські бюро, підприємства Києва, Москви, Ленінграда, Харкова, Воронежа, Бійська, Єревана тощо. Флагман відповідав за результати своєї роботи тільки перед найвищим партійно-державним керівництвом України.
Леонід Кучма прийшов на унікальне підприємство молодим дипломником і відразу почав працювати на дуже відповідальній ділянці Конструкторського бюро - у секторі розробки елементів автоматики ракет. На кожному працівникові сектора лежала величезна відповідальність: відмова будь-якого елемента автоматики в кращому разi перетворювала ракету на металобрухт, у гіршому - коштувала людських життів.
У ці роки сформувалися прикметні риси характеру Л.Кучми - ретельність, виваженість, бажання все припасувати і прилагодити
аж до оптимальної надійності. Й до сьогодні на українських ракетах стоять розроблені молодим інженером піроклапани.
Чотири покоління стратегічних ракет, розроблених на КБ "Південне", - СС-24, СС-18, космічні носії "Космос", "Інтеркосмос", "Циклон", "Зеніт", понад 400 супутників - успішно конкурували з витворами команди славетного С.П.Корольова. І в цьому є частка заслуги Л.Кучми, наполеглива праця якого невпинно піднімала його службовими сходами: інженер (1960-1964), старший інженер (1964-1966), провідний конструктор групи комплексу КБ "Південне" (1966-1972), помічник головного конструктора (1972-1975), секретар парткому КБ (1975-1980), секретар парткому ВО "Південмаш" (1980-1982), перший заступник начальника і генерального конструктора КБ "Південне" (1982-1986), генеральний директор ВО "Південмаш" (1986-1992).
І в конструкторській, і у виробничій, і в громадській роботі Леонід Данилович учився підбирати команду однодумців,

 
 

Цікаве

Загрузка...