WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Історія створення Інтерполу, етапи розвитку та основні завдання - Реферат

Історія створення Інтерполу, етапи розвитку та основні завдання - Реферат

законодавства країн-учасниць Інтерполу й у строгій відповідності з положеннями Всесвітньої декларації прав людини;
- заснування і розвиток усіх необхідних органів, що будуть ефективні в боротьбі з загальнокримінальною злочинністю.
Відповідно до Статуту Інтерпол не займається діяльністю політичного, військового, релігійного і расового характеру і не втручається в неї.
Співробітництво поліцейських органів у рамках Інтерполу засновано на діях, що починаються цими органами на території своїх країн і в строгій відповідності з їхніми національними законодавствами.
Усі країни, що входять в Інтерпол, мають рівні права незалежно від розміру їхніх фінансових внесків.
Інтерпол через НЦБ співробітничає з будь-якими правоохоронними органами, що ведуть боротьбу із загальнокримінальною злочинністю.
Розпорядчо-управлінськими органами Інтерполу є його Генеральна асамблея і Виконавчий комітет, що періодично збираються на свої сесії і засідання. У якості постійного адміністративно-виконавчого органа Інтерполу виступає Генеральний секретаріат, який займається реалізацією рішень, резолюцій і рекомендацій, прийнятих Генеральною асамблеєю і Виконавчим комітетом, координує діяльність по боротьбі з міжнародною злочинністю, здійснює збір і аналіз інформації про загальнокримінальні злочини і злочинців, проводить повсякденну роботу по зв'язку з НЦБ країн-членів Інтерполу і міжнародних установ.
Генеральний секретаріат очолюється Генеральним секретарем, що обирається Генеральною асамблеєю на 5-літній термін. По адміністративних і фінансових питаннях він підзвітний Генеральній асамблеї і Виконавчому Комітету.
Співробітництво Генерального секретаріату з НЦБ країн-учасниць Інтерполу здійснюється особливо ефективно в області боротьби зі:
- злочинами проти особистості і власності;
- організованою злочинністю і тероризмом;
- незаконним оборотом зброї, вибухових речовин, наркотиків, дорогоцінних металів і каменів;
- торгівлею людьми іпроституцією;
- злочинами сексуального й іншого характеру у відношенні неповнолітніх;
- шахрайством;
- підробленням грошей;
- злочинами в сфері економіки і кредитно-фінансової області.
З огляду на важливу роль Європи в боротьбі з транснаціональною злочинністю, у 1986 р. був створений Європейський секретаріат, що структурно входить у Друге управління, але підзвітний безпосередньо Генеральному секретарю.
З метою підвищення ефективності поліцейського співробітництва і посилення сполучної ролі Генерального секретаріату Інтерпол заснував три субрегіональних бюро в Банкоці, Буенос-Айресі й Абіджані.
Координуюча і сполучна роль Генерального секретаріату виявляється в тім, що він регулярно підготовляє і розсилає інформацію через НЦБ для поліцейських органів країн-учасниць Інтерполу.
Крім названих, Інтерпол підготовлює і розсилає пошукові карти викраденої власності, у яких дається докладний опис викраденого майна. фотографії викрадених предметів, при їхній наявності.
Генеральний секретаріат також направляє в НЦБ інформаційні листки з даними об нових і зухвалих особливий інтерес способах здійснення злочинів.
Великий обсяг інформації НЦБ одержують з Генерального секретаріату за допомогою різних циркулярних повідомлень і брошур, у яких приводяться, як правило, факти про конкретні злочини і злочинців (наприклад, щотижневі огляди про конфісковані наркотики й арештованих кур'єрів, про шахраїв, викрадачів літаків і т.д.).
3. Участь України в Інтерполі
Україна вступила в Інтерпол у 1992 році. Зараз ця міжнародна кримінологічна організація поєднує у своїх рядах понад 180 країн.
Бюджет Інтерполу формується за рахунок щорічних внесків країн-учасниць. Для кожної країни - своя сума. При її визначенні використовують так звану "бюджетну одиницюЙ. Коли Україна вступила в Інтерпол, вартість "бюджетної одиниці" склала 17 300 франків.
У ході останньої Генеральної асамблеї Інтерполу був установлений новий розмір 74 200 французьких франків. При визначенні щорічного внеску кожної держави в увагу приймають валовий національний доход і кількість населення.
Для України установили щорічний внесок, рівний п'ятнадцяти "бюджетним одиницям". Крім того, за вступ ми заплатили чотири "одиниці". Таким чином, щорічний внесок України складає 1 113 000 франків.
Координація діяльності Інтерполу здійснюється через національні центральні бюро, що працюють у всіх країнах-учасницях. В Україні керівником НЦБ Інтерполу призначений полковник міліції Віктор Радецький.
Висновки
Інтерпол - це і механізм, і посередник у практичному співробітництві служб кримінальної поліції різних держав у їх повсякденній роботі над розкриттям конкретного злочину, у координації і кооперації спільних дій, що починаються ними, і спостереженню, переслідуванню, розшуку і затримці міжнародних карних злочинців. У цьому механізмі співробітництва Інтерпол діє як єдиний світовий центр по виробленню спільної поліцейської стратегії і тактики боротьби з міжнародною карною злочинністю.
З цього погляду Інтерпол - унікальна, єдина міжнародна організація, що приймає безпосередню практичну участь у попередженні і придушенні "міжнародної злочинності".
Інтерпол ставить перед собою дві глобальні задачі: забезпечення і розвиток взаємного співробітництва кримінальних поліцій різних країн, а також розвиток організацій, здатних ефективно боротися з міжнародною злочинністю.
Незважаючи на досить широкі задачі, рамки діяльності Інтерполу строго обмежені. Статут організації забороняє втручання в справи політичного, військового, релігійного чи расового характеру. Інтерпол поважає національні суверенітети і бореться тільки з загальнокримінальними злочинами.
Список використаної літератури
1. Смірнов С.А. Міжнародні правоохоронні органи. - К., 1999.
2. Управління правоохоронними органами. - К., 2001.
3. Словник-довідник правоохоронця. - М., 2000.
4. Яременко М.І. Інтерпол: історія і майбутнє. - Харків, 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...