WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Історія створення Інтерполу, етапи розвитку та основні завдання - Реферат

Історія створення Інтерполу, етапи розвитку та основні завдання - Реферат

представлені всі континенти, крім Австралії. Серед делегатів конгресу були кримінологи і дипломати Австрії, Бельгії, Чехословаччини, Данії, Єгипту, Франції, Німеччини, Греції, Голландії, Угорщини, Італії, Японії, Латвії, Польщі, Румунії, Швеції, Швейцарії, Туреччини і Сполучених Штатів Америки.
Резолюція конгресу містила широке коло поліцейських проблем по боротьбі з міжнародною злочинністю. Це насамперед установлення відносин між службами безпеки різних країн, підвищення ефективності взаємодії через висновок конкретних міжнародних угод по боротьбі зі злочинністю.
Крім того, конгрес заснував Міжнародну комісію кримінальної поліції, що негайно приступила до роботи над програмою. Таким чином, 1923 р. став вважатися датою народження Міжнародної організації карної поліції - Інтерпол, хоча офіційно до 1956 р. вона називалася Міжнародною комісією кримінальної поліції. Витрати цієї організації до 1928 р. узяла на себе Австрія. Кожна країна-учасниця повинна була виплачувативнесок у розмірі 1 швейцарського франка на 10000 жителів. У 1953 р. розмір внеску складав 10 швейцарських франків. В наступні роки він багато разів мінявся.
У травні 1924 р. Міжнародна комісія кримінальної поліції прийняла резолюцію по п'яти важливих питаннях, які визначили напрямок дій на багато років уперед. Це:
- створення інформаційних відділень по збору фактів про міжнародну злочинність;
- розробка систем доказів і міжнародний пошук злочинців;
- організація відділень по ідентифікації людей на відстані;
- видання газети міжнародної поліції;
- створення спільної програми по запобіганню і виявленню підроблених банкнот і документів.
У листопаді 1924 р. на прохання Інтерполу Віденська поліція приступила до випуску поліцейського огляду "International offentiliche Sicherheit" ("Міжнародна суспільна безпека), на сторінках якого опублікували свої статті Шобер, Хоплер, Хейндел, Калабріз, Луваж, Кеффер та ін. У них також були поміщені зразки ордерів на арешт у Німеччині, Франції, Великобританії й Італії.
Друга сесія відбулася у Відні в 1926 р., де була прийнята 21 важлива резолюція. Вони в основному стосувалися установ інформації з міжнародної злочинності, введення правил телеграфного зв'язку між поліцейськими силами, мір, спрямованих проти порнографічних фільмів і літератури. На другій сесії була також підтримана пропозиція представника Бельгії Кеффера про проведення чергового конгресу в 1926 р. у Берліні.
На Берлінському конгресі Міжнародної кримінальної поліції, що відбувся з 17 по 30 вересня 1926 р., були присутні 245 чоловік. Уряди Німеччини і Пруссії були представлені міністрами внутрішніх справ д-ром Култцем і д-ром Северінгом відповідно.
Конгрес в основному був присвячений темі екстрадиції (видача злочинців). Однак тільки у вересні 1930 р. Інтерполом були розроблені принципи, на підставі яких могла здійснюватися екстрадиція.
Чергові конгреси МККП пройшли в 1934 р. у Відні, у 1935 р. у Копенгагені, у 1936 р. у Белграді, у 1937 р. Лондоні й у 1938 р. у Бухаресті.
12 березня 1938 р. німецькі війська ввійшли в Австрію, і вісімнадцять місяців по тому почалася друга світова війна. Діяльність МККП була істотно порушена. З 1940 р. МККП очолював шеф німецької служби безпеки Гейдрих. Адміністрація МККП і Міжнародне бюро були переведені з Відня в Берлін. Спеціальний представник президента, радник д-р Зіндель (спадкоємець Оскара Дроселі) був призначений керівником МККП, що діяла під керівництвом служби безпеки і її шефа. Керівником Міжнародного бюро був Артур Кебі, що був одночасно главою кримінальної поліції Німеччини.
Протягом другої світової війни не було ні одного офіційного конгресу МККП (Міжнародної комісії кримінальної поліції).
З 3 але 5 червня 1946 р. представники 17 держав у відповідь на заклик уряду Бельгії зустрілися в Брюсселі з метою відтворення Міжнародної комісії кримінальної поліції, що не провела жодного засідання з 1938 р. Головний інспектор Міністерства юстиції Бельгії М. Луваж і М. Місяцю Дукло, глава Французької кримінальної поліції при Міністерстві внутрішніх справ, були обрані відповідно Президентом і Генеральним секретарем МККП. Було прийняте рішення перенести штаб-квартиру Комітету в Париж. 19 країн відновили свою участь у МККП, серед них Бельгія, Чилі, Данія, Єгипет, Франція, Греція, Голландія, Іран, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Швеція, Швейцарія, Чехословаччина, Туреччина, Великобританія, Сполучені Штати Америки і Югославія.
За час існування МККП відбулися три дуже важливих зміни. Перша: її дія поширилася на увесь світ у результаті вступу в її ряди нових членів. Друга: у 1956 р. Міжнародна комісія кримінальної поліції була перейменована в Міжнародну організацію карної поліції - Інтерпол. Третя: була прийнята нова конституція Інтерполу.
У 1990 р. у члени Міжнародної організації карної поліції був прийнятий СРСР. Згодом його правонаступником у цій організації стала Росія. Офіційно день створення Національного центрального бюро Інтерполу в Росії є 27 вересня 1990 року. З 1 січня 1991 р. НЦБ Інтерполу в Росії приступило до роботи.
2. Мета і завдання Інтерполу
Інтерпол - це і механізм, і посередник у практичному співробітництві служб карної поліції різних держав у їх повсякденній роботі над розкриттям конкретного злочину, у координації і кооперації спільних дій, що починаються ними, і спостереженню, переслідуванню, розшуку і затримці міжнародних карних злочинців. У цьому механізмі співробітництва Інтерпол діє як єдиний світовий центр по виробленню спільної поліцейської стратегії і тактики боротьби з міжнародною карною злочинністю.
З цього погляду Інтерпол - унікальна, єдина міжнародна організація, що приймає безпосередню практичну участь у попередженні і придушенні "міжнародної злочинності".
Головні задачі і цілі Інтерполу полягають у наступному:
- забезпечення найбільш широкого співробітництва між зацікавленими органами кримінальної поліції в рамках діючого національного

 
 

Цікаве

Загрузка...