WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Застосування Сімейного кодексу України до іноземців та осіб без громадянства - Реферат

Застосування Сімейного кодексу України до іноземців та осіб без громадянства - Реферат

висновок, який видає компетентний орган країни, в якій проживає кандидат в усиновителі, що підтверджує його можливість бути усиновителем, із зазначенням житлово-побутових умов, складу сім'ї та інше; дозвіл компетентного органу країни проживання кандидата в усиновителі на в'їзд і постійне проживання усиновлюваної дитини; документ про доходи, медичний висновок про стан здоров'я кандидата в усиновителі; копія спідоцтва про шлюб (якщо перебуває в шлюбі), копія документа, який засвідчує особу кандидата в усиновителі, відомості про те, що дана особа не притягувалась до кримінальної відповідальності; зобов'язання усиновителів у разі усиновлення дитини в місячний термін поставити її в консульській установі України в країні проживання та надання цій установі періодичної інформації про умови проживання і виховання дитини, а також про збереження усиновленій дитині громадянства України до досягнення 18-річного віку.
Центр розглядає подані кандидатами в усиновителі документи, становить їх на облік. Якщо центр встановить, що особа, яка подала документи, не може бути усиновителем, то заявнику надається обгрунтована відмова у його клопотанні.
Для вирішення питання про можливість усиновлення конкретної дитини іноземні громадяни подають заяву до відділу освіти за місцем проживання дитини. Орган опіки та піклування за місцем проживання усиновлюваної дитини на підставі заяви кандидата в усиновителі і поданих документів готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
Усиновлення дитини, яка є громадянином України, іноземними громадянами проводиться рішенням районного (міського) суду. Усиновлення іноземними громадянами дитини, яка є громадянином України і проживає за межами України, проводиться в консульській установі України за умови одержання в кожному окремому випадку дозволу Центру.
Для здійснення нагляду застаном утримання і виховання дітей, які усиновлені іноземними громадянами, Центр надсилає до Міністерства закордонних справ документи про усиновлення.
Міністерство закордонних справ після отримання зазначеної інформації з Центру надсилає до відповідної консульської установи України в країні проживання усиновленої дитини доручення щодо постанови її на консульський облік та організації нагляду за умовами проживання та виховання усиновленої дитини.
Нагляд за межами України за станом утримання та виховання дітей, які усиновлені іноземними громадянами, здійснюється за дорученням Міністерства закордонних справ
України відповідною консульською установою до досягнення цими дітьми 18-річного віку.
4. Вирішення питання опіки (піклування), які ускладнені іноземним елементом. Порядок реєстрації актів громадянського стану громадян України, що проживають поза межами України
В силу статті 200 КпШС України опіка (піклування) над неповнолітніми недієздатними або обмеженими в дієздатності громадянами України, які проживають поза межами України, а також над іноземними громадянами, які проживають в Україні, встановлюється за законодавством України.
Опіка (піклування) встановлена над громадянами України, які проживають поза межами України, за законами відповідних держав, визнається дійсною в Україні, якщо проти встановлення опіки (піклування) чи проти її визнання немає заперечень консульської установи України.
Опіка (піклування), встановлена над іноземними громадянами поза межами України за законами відповідних держав, визнається дійсною в Україні.
В силу статті 201 КпШС України реєстрація актів громадянського стану (народження, смерті, вступу до шлюбу) громадян України, які проживають поза межами України, провадиться в консульських установах України.
При реєстрації актів громадянського стану в цих випадках застосовується законодавство України, якщо зацікавлені особи є громадянами України. Якщо вони є громадянами інших держав чи не встановлено, громадянами якої держави вони є, то з їх згоди застосовується законодавство однієї з держав, а в випадку незгоди - за рішенням консула, який реєструє акти громадянського стану.
Документи, які посвідчують акти громадянського стану, здійснені поза межами України за законами відповідних держав відносно громадян України, іноземних громадян і осіб без громадянства, які видані компетентними органами іноземних держав, визнаються дійсними в Україні за наявності консульської легалізації (визнання законним) в силу статті 202 КпШС України.
5. Застосування іноземних законів і міжнародних договорів
В окремих випадках на території нашої держави допускається застосування іноземного закону і визнаються акти громадянського стану, здійснені за кордоном за законами відповідних держав. Але КпШС України (частина 1 статті 203) встановлює правило, в силу якого застосування іноземного закону або визнання на підставі цих законів актів громадянського стану не може мати місця, якщо таке застосування або визнання суперечило б основам державного устрою України.
Так, якщо громадянин X. прибув в Україну з іншої держави, де дозволено багатожонство, в супроводі чотирьох дружин і спільних дітей на тривале проживання, то такий шлюб визнається в Україні, але його заява в орган ЗАГСу про реєстрацію наступного шлюбу не може бути задоволена, так як в нашій країні діє принцип одношлюбності. В той же час не виключена можливість розгляду судом справи про стягнення з X. аліментів на своїх неповнолітніх дітей.
В силу частини 2 статті 203 КпШС України при застосуванні законодавства України до іноземців або при застосуванні іноземного закону про шлюб і сім'ю необхідно спочатку встановити, чи не укладений державою, громадянином якої є зацікавлена особа, відповідна міжнародна угода. За наявності такої угоди питання про застосування законодавства України або іноземного законодавства повинне вирішуватись відповідно до правил міжнародної угоди.
Використана література
1. Кодекс України про шлюб і сім'ю.
2. Сімейне право / За ред. Дзери О.В. - К., 1998.
3. Словник-довідник з сімейного права. - Харків, 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...