WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Застосування Сімейного кодексу України до іноземців та осіб без громадянства - Реферат

Застосування Сімейного кодексу України до іноземців та осіб без громадянства - Реферат

ЗАГСу або суді), на тих же мотивах і з тими ж правовими наслідками, які встановлені в Кодексі про шлюб і сім'ю України. Нашим законодавством при розірванні іноземних шлюбів не передбачено ніяких обмежень і виключень. Тому при розлученні іноземці не вправі посилатися на свої національні закони, наприклад, на ті, які забороняють розірвання шлюбу або обмежують його визначеними умовами, або навпаки, примушують розірвати шлюб, виходячи з расових, релігійних і інших забобон. Вони повністю підпорядковуються в цьому відношенні українським правилам розлучення.
Але розірвання шлюбу через суд України може мати значні перешкоди, коли один з подружжя проживає за кордоном, так як закон України за всіх умов не може заборонити іноземцю звертатися з вимогами про розірвання шлюбу в суд держави, в якій він проживає. Невизнання розірвання шлюбу, проведеного в цих випадках іноземним судом, привело б до того, що іноземець вважався брозведеним, а громадянин України продовжував би перебувати в шлюбі. Тому, якщо в момент розірвання шлюбу хоч би один з подружжя (іноземець або громадянин України) проживав за межами України, КпШС України (стаття 197) визнає дійсним розірвання шлюбу, проведене іноземним органом за законом відповідної держави.
В тих випадках, коли обидва з подружжя проживають за межами України, розірвання шлюбу в суді України може спричинити для них непереборні труднощі. Примусити таке подружжя приїхати в Україну для здійснення розлучення значило б поставити їх в тяжке становище і порушити їх права. Тому КпШС України (частина 3 статті 197) встановлює, що розірвання шлюбу, здійснене за межами України за законами відповідних держав, визнається дійсним в Україні, якщо обидва з подружжя, які є громадянами України, проживають за її межами.
В той же час громадяни України, які постійно проживають за кордоном, не можуть бути в силу цього позбавлені права розірвати шлюб в суді України. Тому КпШС України (частина 6 статті 197) надає громадянам України, які проживають за кордоном, право звертатися з вимогою про розірвання шлюбу в суди України. В цих випадках Верховний Суд України дає обраному ним суду, яким може виявитись будь-який суд України, доручення розглянути справу про розірвання шлюбу між громадянами України, які постійно проживають за межами України.
Законодавство України передбачає можливість в окремих випадках розірвати шлюб шляхом реєстрації розлучення в органах ЗАГСу без попереднього звернення до суду. Оскільки консульство України надало право реєструвати всі акти громадянського стану, то в силу частини 5 статті 197 КпШС України громадяни України, які постійно проживали за кордоном, мають право за наявності передбачених умов розірвати шлюб шляхом реєстрації розлучення в консульській установі України. Якщо подружжя є іноземцями, то незалежно від місця їх проживання розірвання їх шлюбу, проведене за межами України за законами відповідних держав, визнається дійсним в Україні.
3. Порядок усиновлення дітей, які є громадянами України і проживають в Україні або за межами України, іноземними громадянами
Законодавство в цьому питанні направлено на захист дітей України, які в силу складних обставин залишились без батьківського піклування поза межами своєї Батьківщини.
Усиновлення дітей, які мають громадянство України і проживають за її межами, як правило, проводиться в консульській установі України При усиновленні консульська установа України керується загальними правилами про усиновлення. В тих випадках, коли усиновитель не має громадянства України, крім дотримання всіх встановлених законом умов для усиновлення потребується одержання в кожному окремому випадку дозволу на усиновлення дитини від Центру по усиновленню дітей при Міністерстві освіти України.
В ряді випадків неможливо оформити усиновлення у відповідному представництві України за кордоном. Оформлення усиновлення в органах держави, де проживає дитина, необхідно іноді і тому, що дана держава не визнає дійсним усиновлення, проведене в консульській установі іншої держави. Тому КпШС України (частина 2 статті 199) визнає дійсним таке усиновлення, яке проведено в органах держави, на території якої проживає дитина, однак при неодмінній умові отримання на це попередньої згоди від Центру по усиновленню дітей при Міністерстві освіти України. Отримання такого дозволу обов'язкове в усіх випадках, а не тільки в тих, коли усиновитель не має громадянства України.
Усиновлення дітей, які є громадянами України, іноземними громадянами на території України провадиться відповідно до глави 14 КпШС України у випадках, коли вичерпані всі можливості щодо усиновлення, взяття під опіку (піклування) чи на виховання цих дітей в сім'ї громадян України та коли ці діти перебувають на обліку в Центрі по усиновленню при Міністерстві освіти не менше одного року (стаття 199-1 КпШС).
Бувають випадки, коли діти, які усиновлюються, перебувають у родинних стосунках з іноземними громадянами або коли ці діти мають захворювання, зазначені в Переліку, затвердженому Міністерством охорони здоров'я, то тоді усиновлення здійснюється без дотримання термінів перебування дітей на обліку в Центрі по усиновленню.
Якщо іноземний громадянин перебуває в шлюбі з громадянином України на території України, бажає усиновити дитину, яка є громадянином України, то усиновлення проводиться в порядку, який передбачений для громадян України (стаття 199-1 КпШС).
Іноземні громадяни, виявивши бажання усиновити дитину, яка є громадянином України, звертаються з письмовою заявою до Центру про взяття їх на облік кандидатами в усиновителі та видачу направлення на відвідування відповідного дитячого закладу для підбору, знайомства та встановлення контакту з дитиною.
Крім заяви ці особи повинні подавати певні документи, перекладені на українську мову, перелік яких встановлює пункт 41 Постанови Кабінету Міністрів України про "Порядок передачі дітей, які є громадянами України на усиновлення громадянам України та іноземним громадянам і здійснення контролю за умовами їх проживання у сім'ях усиновителів". Це

 
 

Цікаве

Загрузка...