WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система органів Інтерполу - Реферат

Система органів Інтерполу - Реферат

125 тис. службовців.
Сьогодні Президентом Інтерполу є Хесус Еспігарес Міра та Генеральний секретар цієї організації - Рональд Ноубла.
Засідання Виконавчого комітету проводиться не менш одного разу в рік. Усі рішення приймаються більшістю голосів. Однак Президент користається своїм правом голосу тільки в тому ,якщо голосу інших членів розподілилися нарівно. При виконанні своїхфункцій усі члени Виконавчого комітету діють як представники Інтерполу, а не як представники своїх країн (ст. 21 Статуту).
Генеральний секретаріат. Генеральний секретаріат є постійно діючою службою всієї організації, містить у собі Генерального секретаря, фахівців і адміністративний персонал. Він проводить у життя рішення Генеральної Асамблеї і Виконавчого комітету, діє як міжнародний центр по боротьбі з загальною злочинністю, а також як спеціалізований і інформаційний центри, забезпечує ефективне адміністративне керівництво Інтерполом, підтримує зв'язку з НЦБ і міжнародними організаціями, готує необхідні публікації, виконує робочого секретаріату на сесіях Генеральної Асамблеї і засіданнях Виконавчого комітету, підтримує зв'язок із Президентом і т.п.
Очолює секретаріат Генеральний секретар, що призначається Генеральною Асамблеєю терміном на 5 років з числа осіб, не старше 65 років. Це головна фігура Інтерполу в справі організації боротьби зі злочинністю. За своїм розсудом він підбирає персонал Генерального секретаріату і керує всіма його службами. За станом на січень 1997 р. у штаті Секретаріату нараховувалося близько 280 співробітників, з яких 16 працюють за контрактом. Інші спрямовані сюди на роботу поліцейськими службами країн-членів організації. Усім цим співробітникам заборонено при виконанні своїх функцій чи запитувати дотримувати якого-небудь чи уряду інших органів поза Інтерполом. Вони повинні утримуватися від будь-яких дій, що можуть перешкоджати виконанню їхньої міжнародної місії (ст. 30 Статуту).
З 1987 р. у складі Генерального секретаріату діє Європейський секретаріат для дозволу чисто регіональних проблем боротьби з незаконною торгівлею наркотиками на континенті й інших злочинах і удосконалювання поліцейського співробітництва держав у Європі. У числі інших органів Генерального секретаріату варто назвати службу Генерального секретаріату, спеціальне відділення для проведення робіт загального характеру і зміцнення безпеки організації. В даний час у складі секретаріату діють 4 відділи: адміністративного, поліцейського, науково-дослідного і технічного забезпечення. Найбільший інтерес представляє діяльність поліцейського відділу, що координує співробітництво поліцейських органів - членів у боротьбі зі злочинністю.
У його структурі маються підвідділи по боротьбі з незаконною торгівлею міжнародною контрабандою тощо. В іншому підвідділі обробляється інформація про виготовлення і збут підроблених паперових і металевих грошей, дорожніх та інших фактів підроблення грошей. Тут працює своя експертна лабораторія для дослідження підроблених паперів, готується і видається спеціальний бюлетень "Фальшивомонецтво0", передплатниками якого є більш 15 тис. емісійних установ усього світу.
3. Інші складові системи органів Інтерполу
Інформаційний центр. Основною задачею є ведення картотеки злочинців і оповіщення громадськості про порушників. Роботу інформаційного центру контролює один з віце-президентів.
Слідчий центр. Проведення слідчих заходів перед включенням людини в список персон мережі. Це містить у собі опитування свідків, уточнення розмірів збитку, уточнення на предмет порушення правил сфери Андромеди.
Спеціальний підвідділ поліцейського відділу займається збором і аналізом інформації про незаконне поширення наркотичних коштів. У нього входять служба керівника підвідділу зі спеціальним підрозділом по зв'язках і співробітництву, що знаходиться в Банкоку (Таїланд), група по проведенню операцій і група розвідки. Велику допомогу в роботі роблять регіональні органи по боротьбі з цими злочинами. Керує роботою підвідділу вищий чиновник з Керування по справах про наркотичні кошти міністерства юстиції США.
Група виконання покарань. Якщо альянсам-учасникам Інтерполу буде потрібно військова допомога при покаранні злочинців, даний відділ робить координацію дій по нейтралізації злочинця, погоджуючи їх з Виконавчим Комітетом.
Національні центральні бюро (НЦБ) створюються в структурі поліцейської служби кожного держави-члена Інтерполу. Вони є центрами міжнародного співробітництва держав по боротьбі зі злочинністю, опорними пунктами Інтерполу на місцях. Як уже було відзначено, у конкретній державі НЦБ є постійно діючим органом Інтерполу. Одночасно воно є поліцейським органом цієї держави, наділеним великими повноваженнями по боротьбі зі злочинністю. Подібних органів немає в жодній міжнародній організації. Будучи опорними пунктами міжнародного поліцейського співробітництва НЦБ у своїх країнах підтримує ділові зв'язки із ,,прикордонною і службами, а на міжнародному рівні - із НЦБ інших країн і Генеральним секретаріатом.
Висновки
Основними директивними органами Інтерполу є Генеральна Асамблея і Виконавчий Комітет. Вищим пленарним органом Інтерполу є Генеральна Асамблея, у період між її сесіями вищим адміністративним органом з більш вузькими повноваженнями і складом - комітет на чолі з президентом. Постійно діючим робочим органом є Генеральний секретаріат, на чолі якого коштує Генеральний секретар.
Особливе положення в системі органів керування Інтерполу займають Національні центральні бюро (НЦБ), що діють одночасно в двох системах: окремої держави і даної організації з відповідним подвійним підпорядкуванням. Замикають систему органів управління радники, що виконують винятково консультативні функції.
Окрім цих органів практичну роботу здійснюються ряд центрів і бюро: інформаційний центр (збір і передача по країнах-учасницях необхідної інформації), слідчий центр (проведення слідчих заходів), група виконання покарань, національні центральні бюро Інтерполу тощо.
Отже, з розглянутого випливає, Інтерпол - це унікальна, єдина міжнародна організація, що приймає безпосередню практичну участь у попередженні і придушенні "міжнародної злочинності".
Список використаної літератури
1. Міжнародні правові організації / За ред. Мешкова В.И. - М., 1998.
2. Смірнов С.А. Міжнародні правоохоронні органи. - К., 1999.
3. Словник-довідник правоохоронця. - М., 2000.
4. Управління правоохоронними органами. - К., 2001.
5. Яременко М.І. Інтерпол: історія і майбутнє. - Харків, 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...