WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система органів Інтерполу - Реферат

Система органів Інтерполу - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Система органів Інтерполу"
ПЛАН
Вступ
Генеральна Асамблея - вищий орган Інтерполу
2. Виконавчий Комітет та Генеральний секретаріат Інтерполу
3. Інші складові системи органів Інтерполу
" Інформаційний центр
" Слідчий центр
" Група виконання покарань
" Національні центральні бюро
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Будь-яка організація має певну структуру. Чим більша ця організація, чим серйозніші функції вона виконує, тим складнішою є система її органів. Розглядаючи міжнародну організацію карної поліції - Інтерпол, яка була організована в 1923 р., то слід зазначити що вона має доволі складну і різнофункціонуальну систему органів. Оскільки в міру розвитку міжнародного поліцейського співробітництва Інтерпол став глобальною організацією, яка поєднує в даний час 177 країн світу, то і система органів є досить розгалуженою як територіально, так і галузево.
Так., країни-учасниці Інтерполу за 75 років своєї історії створили широку систему взаємодії - від обміну письмовою інформацією до новітніх інформаційних технологій з розгалуженою мережею комп'ютерних баз даних. Розроблено програму регіонального інформаційного розвитку, ціль якої - забезпечення всіх країн-членів Інтерполу спеціальним зв'язком. Високі професійні якості експертів і інших співробітників Інтерполу знайшли широке визнання у світі. Статус спостерігача Інтерполу в ООН - наочне цьому підтвердження.
В даному рефераті спробуємо розглянути основні складові елементи системи органів Інтерполу, їх повноваження та взаємозв'язок з іншими органами.
1. Генеральна Асамблея - вищий орган Інтерполу
Вищим органом Інтерполу є Генеральна Асамблея.
До складу Генеральної Асамблеї входять представники МВС всіх альянсів - учасників організації. Це може бути як глава відомства, так і у випадку неможливості його активної присутності в Інтерполу, співробітник МВС альянсу.
До складу Генеральної Асамблеї входять представники всіх країн-членів. Кількісний склад делегації ніде не обговорений. Однак устав вимагає включати сюди чиновників карної поліції високого рангу, службовців, функції яких у національному масштабі зв'язані з діяльністю Інтерполу, а також фахівців з питань, включеним до порядку денного чергової сесії Генеральної Асамблеї (стаття 7).
У роботі сесії можуть брати участь у якості спостерігачів представники країн, що не входять в Інтерпол, а також делегати від міжнародних організацій.
Статутні повноваження Генеральної Асамблеї: визначати основні напрямки співробітництва МВС різних альянсів у рамках Інтерполу; готувати і проводити заходу, що полегшують таке співробітництво; обирати посадових осіб організації. Резолюції Генеральної Асамблеї по внутріорганізаційних і процедурних питаннях є обов'язковими для виконання.
Сесії Генеральної Асамблеї проводяться по запиту будь-якого учасника організації, при необхідності колективного рішення чи виборів посадових осіб. Кожен альянс при голосуванні має один голос.
Сесії Генеральної Асамблеї проводяться щорічно, в осінній час, на різних континентах і в різних країнах. Кожна делегація при має один голос.
Статутні повноваження Генеральної Асамблеї: визначати основні напрямки співробітництва поліції різних країн у рамках Інтерполу; готувати і проводити заходу, що полегшують таке співробітництво; приймати нових членів; розглядати і стверджувати план роботи і на майбутній рік, обирати осіб організації і вирішувати фінансові питання. Тут же утворюються постійні і тимчасові комісії зі спеціального вивчення окремих питань боротьби зі неповнолітніх, поширенням та ін. Генеральної Асамблеї по внутріорганізаційних і процедурних питаннях є обов'язковими для виконання, а резолюції на адресу поліцейських органів і - рекомендаційними.
Крім названих сесій, представники держав-членів організації регулярно проводять Регіональні конференції з проблем, що недоцільно виносити на сесію Генеральної Асамблеї. Ряд проблем вимагає попереднього обговорення в країнах даного регіону. Як правило, тут формується єдина точка зору ряду країн по даній проблемі, єдиний підхід до її ,узгоджуються і координуються практичні зусилля по боротьбі з окремими злочинами карного характеру, розповсюдженими в даному регіоні.
Голосування вважається таким що відбулося, якщо проголосувало не менше 60% учасників Асамблеї.
Рішення вважається прийнятим, якщо 80 і більш відсотків учасників із присутніх на Асамблеї проголосували позитивно.
Термін голосування по будь-якому питанню - 1 тиждень.
2. Виконавчий Комітет та Генеральний секретаріат Інтерполу
Виконавчий комітет. Основним робочим відомством Інтерполу є Виконавчий Комітет.
Виконавчий комітет приймає рішення про внесення конкретного учасника в список мережі, наданні допомоги в покаранні і поверненні ресурсів, здійснює прийом нових учасників організації.
Виконавчий комітет складається з обираються учасниками організації Президента і віце-президентів, що курирують визначені напрямки.
Засідання Виконавчого комітету проводиться при необхідності прийняття рішень. Усі рішення приймаються більшістю голосів. Однак Президент користається своїм правом голосу тільки в тому випадку, якщо голоси інших членів розподілилися порівно. При виконанні своїх функцій усі члени
Виконавчого комітету діють як представники Інтерполу, а не як представники своїх альянсів.
Виконавчий комітет виконує функції Генеральної Асамблеї в період між сесіями. Він стежить за проведенням у життя рекомендацій Генеральної Асамблеї, контролює діяльність Генерального секретаря і готує порядок денний чергової сесії. Виконавчий комітет складається з обираються Генеральною Асамблеєю Президента (терміном на 4 роки), трьох Віце-президентів (терміном на 3 роки), що повинні представляти різні країни і континенти (Азію, Америку, Африку, і Європу) і дев'яти делегатів. Асамблея приймає рішення простою більшістю голосів у формі резолюцій чи рекомендацій. Кожна представлена Держава-член має один голос.
Президент Виконавчого комітету Інтерполу фактично є главою всієї організації і керує її діяльністю в період між сесіями Генеральної Асамблеї. Усе керівництво здійснюється як через Виконавчий комітет, так і безпосередньо шляхом прийняття одноособових рішень по поточним справах.
У 1988 р. Президентом Інтерполу був обраний француз Іван Барбо - генеральний національної поліції внутрішніх справ Франції, під початком якого знаходилися всі французької поліції і їхній особовий склад у кількості більш

 
 

Цікаве

Загрузка...