WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Тарифні пільги та преференції - Реферат

Тарифні пільги та преференції - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Тарифні пільги та преференції"
ПЛАН
Вступ
1. Митні пільги для дипломатичних представництв
2. Митні пільги для співробітників адміністративно-технічного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави
3. Пільги щодо огляду дипломатичної документації
4. Митні пільги для представників та членів делегацій іноземних держав
5. Тарифні пільги ( тарифні преференції )
Висновки
Використана література
Вступ
Згідно з нормами Митного Кодексу України (МКУ) митні пільги надаються представництвам іноземних держав та міжнародних організацій. Представництвам іноземних фірм та офіційним особам на території України, а також дипломатичним представництвам України, що перебувають за кордоном, пільги надаватимуться відповідно до вимог МКУ (ст. 286 - 300). Крім митних пільг, на товари можуть надаватися тарифні пільги (тарифні преференції) у вигляді звільнення від сплати мита, зниження ставок мита або встановлення тарифних квот на імпорт товарів. Ці пільги (тарифні преференції) застосовуються виключно на підставі податкового законодавства України, норм МКУ, законів України, укладених в установленому законом порядку (ст. 301).
Виходячи з розглянутих норм МКУ можна зробити висновок стосовно пріоритетності податкового законодавства при проведенні процедур митного оформлення із застосуванням тарифних преференцій. Окремими статтями МКУ визначено митні пільги для організацій та представництв, що мають дипломатичний імунітет на митній території України та за її межами
1. Митні пільги для дипломатичних представництв
Дипломатичні представництва іноземних держав на території України за умови дотримання встановленого цим Кодексом порядку переміщення товарів через митний кордон України можуть ввозити на митну територію України та вивозити з її митної території товари, призначені для офіційного (службового) користування представництв із звільненням від митного огляду та сплати податків і зборів, за винятком плати за митне оформлення таких товарів, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, встановленим для митних органів.
Глава дипломатичного представництва іноземної держави та члени дипломатичного персоналу представництва, а також члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, за умови, що вони не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть ввозити в Україну товари, призначені для особистого користування, включаючи предмети початкового облаштування, та вивозити з України товари, призначені для особистого користування, включаючи придбані на митній території України, з дотриманням встановленого цим Кодексом порядку їх переміщення через митний кордон України та із звільненням від сплати податків і зборів, за винятком плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, встановленим для митних органів.
Особистий багаж глави дипломатичного представництва іноземної держави, членів дипломатичного персоналу представництва, членів їхніх сімей, які проживають разом з ними, звільняється від митного огляду, якщо немає достатніх підстав вважати, що він містить товари, не призначені для особистого користування, або товари, ввезення (вивезення) яких заборонене законом або регулюється карантинними та іншими спеціальними правилами.
Такий огляд повинен здійснюватися тільки в присутності названих у цій статті осіб або їх уповноважених представників та за письмовим розпорядженням керівника чи заступника керівника відповідного митного органу. На митному посту допускається також проведення огляду за письмовим розпорядженням керівника поста або його заступника.
2. Митні пільги для співробітників адміністративно-технічного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави
Співробітники адміністративно-технічного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави та члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, якщо ці співробітники та члени їхніх сімей не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть ввозити в Україну товари, призначені для початкового облаштування, із звільненням від сплати податків і зборів, за винятком плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, встановленим для митних органів.
На основі спеціальної угоди з іноземною державою митні пільги , що надаються згідно з цим Кодексом членам дипломатичного персоналу представництва іноземної держави, можуть поширюватися на співробітників адміністративно-технічного та обслуговуючого персоналу цього представництва, а також на членів їхніх сімей, які не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, виходячи з принципу взаємності стосовно кожної окремої держави.
На основі спеціальної угоди з іноземною державою на працівників обслуговуючого персоналу консульської установи, а також на членів їхніх сімей, які не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, виходячи з принципу взаємності стосовно кожної окремої держави, можуть поширюватися митні пільги , що надаються згідно з цим Кодексом відповідному персоналу дипломатичного представництва іноземної держави.
3. Пільги щодо огляду дипломатичної документації
Переміщення дипломатичної пошти та консульської валізи іноземних держав через митний кордон України Дипломатична пошта та консульська валіза іноземних держав, що переміщуються через митний кордон України, не підлягають ні розпечатуванню, ні затриманню.
За наявності достатніх підстав вважати, що консульська валіза містить товари, не зазначені в частині третій цієї статті, митний орган може зажадати розпечатання валізи уповноваженими особами цієї іноземної держави у присутності посадових осіб митного органу. У разі відмови від розпечатання така валіза повертається до місця відправлення. Всі місця, що становлять дипломатичну пошту та консульську валізу, повинні мати видимі зовнішні ознаки, що свідчать про їх характер.
Дипломатична пошта може містити виключно дипломатичні документи та товари, призначені для офіційного користування, а консульська валіза - тільки офіційну кореспонденцію та документи або товари, призначені виключно для офіційного користування. Стаття 292. Митні пільги для іноземних дипломатичних і консульських кур'єрів
Іноземні дипломатичні та консульські кур'єри можуть ввозити в Україну та вивозити з України

 
 

Цікаве

Загрузка...