WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Конституція США - Курсова робота

Конституція США - Курсова робота

уряду.
Конституція США, одна із найстарших нині чинних конституцій і одна із найбільше "жорстких": за 200 років у неї було внесено всього 26 поправок, 10 із них були внесені в 1791 році, так званий Білль про права. На противагу юридичної конституції існує, на думку американських теоретиків, "жива конституція". Іншими словами, Конституція 1787 року діє в даний час із численними доповненнями у виді судових прецедентів, законів Конгресу, актів президентів.
Під дахом Конституції 1787 року розвивалися й удосконалювалися і саме законодавство, і законодавча техніка, і вся система правозахисних механізмів, що дозволило американцям процвітати в багатьох відношеннях, а головне, забезпечити стабільність і правонаступність у своєму економічному і соціальному розвитку. У силу гнучкостіконституційного механізму забезпечення законності серйозних спроб скомпрометувати правові механізми, що існували, не починалося протягом двох сторіч. Конституція дотепер є юридично активної; 27 поправка до неї була прийнята лише в 1992 році.
Проте коли мова йде про вплив Конституції, то варто пам'ятати що в її словах і фразах немає нічого магічного. Могутня не сама конституція, а конституційна система. Ця система складається, по-перше, із відношення суспільства до Конституції, а по-друге, із зразків поводження й інститутів, вирощених навколо конституції.
Досвід інших країн підтверджує грунтовність цієї точки зору. Десятки країн писали свої конституції, але деякі з них виявлялись або декларативними, або неефективними для прав громадян.
Що б не було в інших країнах, у США конституційне правління є могутньою силою, із котрої необхідно рахуватися. Американська Конституція є живим законом, оскільки вона реально проведена в життя, у тому числі і за допомогою "судового контролю". Суди - ефективні провідники конституційної системи. Вони могутні, і важлива їхня роль у конституційному контролю. Коли люди говорять про конституцію як про живий закон, вони звичайно мають наувазі ті концепції і трактування, що були винайдені, розвинуті та поширені судами.
Але необхідно звернутися і до теорії. Конституція безумовно має верховенство над усіма джерелами права. Вона має вищий авторитет. Жодна людина, жодна гілка влади - ні президент, ні Конгрес, ні поліцейський на перехресті - не мають права ігнорувати Конституцію; її формулювання і правила є законом для всіх, а суди виступають у ролі провідників Конституції; вони мають право піддавати перевірці конституційні дії з метою оголосити їх недійсними і безсилими. З шанобливого відношення до Конституції починається і законослухняність і довіра до влади, що засновує свої дії насамперед на конституційних законах; саме їхня сукупність і ефективна дія надає політичній системі й уряду сталість і легітимність.
?
ВИСНОВОК
Риси американської Конституції, описані вище, продовжують характеризувати Конституцію і наприкінці двадцятого сторіччя. У той же час, із 1787 року відбулися серйозні зміни в ній через еволюцію в інтерпретації і застосуванні документа.
З одного боку, місцеві уряди й уряду штатів продовжують грати значну роль в американській політичній системі і беруть на себе досить широкий спектр задач, у той час як центральною прерогативою федерального уряду залишаються питання міжнародної політики і справ загальнонаціональної важливості.
З іншого боку, у нашому сторіччі повноваження федеральної влади інтерпретуються настільки широко, що Конгрес у принципі може регулювати усе, що він вважає проблематичним для всієї нації. Хоча і ясно, що ідея законної перевірки національної влади значно зменшилася, усе ж у 1994 році Верховний Суд США оголосив один федеральний закон неконституційним, тому що той вторгався в сферу повноваження штатів.
Дивовижно Конституція США, найстаріша і найкоротша (містить 4400 слів не рахуючи тексту поправок) із усіх писаних конституцій урядів, от уже протягом більш 200 років продовжує ефективно діяти. Коментатори підтверджують, що її секрет - у гнучкості і можливості по-різному трактувати різноманітні положення. Але в той же час вона є самим стабільним законом, тому що формально внести в її зміни дуже складно. Конституція також необхідна для контролю влади уряду, тому що ця влада "відбувається" від людей. Це подає контраст з іншими формами права, створеними урядом для контролю за людьми.
І усе ж для американців Конституція - це більше, чим просто звід законів. Це символ. Мирська біблія. У ній відбиті всі цінності суспільства, усі пріоритети і форми цих пріоритетів. Це особливо відбито в Преамбулі, де записані цілі Конституції, і в Біллі про права, що проголошує права людей. І весь документ у цілому відбиває класичні ліберальні погляди на індивідуальну свободу, рівність, власність, представницьку демократію й обмежений уряд. Словом, те, що ми зараз багатозначно називаємо "американською демократією". Те, наскільки багатозначно про неї говорять самі американці, викликає легку тінь заздрості до їх майже фанатичного патріотизму.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1 An Illustrated History Of the USA. Longman Group UK Limited, 1990
2 Internet. http:\www. constitutionfacts. com
3 Peter Woll. Behind the Scenes In American Government. Harpers Collins Publishers, 1991
4 The U. S. Constitution And Fascinating Facts About It. Copyright, 1998 by Oak Hill Publishing Company
5 Американський уряд: єдність у різноманітті. Під ред. М.Эслера, Б.Браун, Т.Макаффи, В.Федотовой. - М., 1997
6 Аптекер Г."История американского народа", т.1 "Колониальная эра". М., 1961.
7 Белявская И.А. "Франклин - деятель национально-освободительного движения американского народа// "Вопросы истории", 1956, N 10.
8 Бир Д."Британская колониальная политика 1754-1765 гг.
9 Бир Д."Происхождение британской колониальной системы 1578-1660 гг."
10 Бир Д."Старая колониальная система".
11 Бойченко Г.Г."Конституция Соединенных Штатов". М., изд. ИМО, 1959.Верховенство права М.1993
12 Гончаров Л.Н. "Политическая борьба в США за буржуазно-демократические права и свободы в 1787-1791гг" М., 1963.
13 Даниленко В. "Конституция США: декларации и реальность//"Международная жизнь", 1987.
14 Джефферсон Т. "Проект декларации независимости". 1776 и "Заметки о Виргинии" 1787г.
15 Зайчук О.В. "Конституція США і політика пануючого класу у сфері регулювання трудових відносин"// журн. "Радянське право".
16 Зайчук О.В. "Конституція США: ілюзії та реальність." Київ, "Знание", сер.4, Міжнародна, 1987р.
17 Конституційне (державне) право закордонних країн (колл. авторів), М,: БЕК, 1993.
18 Лоуренс Ф. Введение в американське право. М.: Прогрес, Універсам, 1993.
19 Хрестоматія по загальній історії держави і права. За редакцією К. И. Батыра й Е. В. Полікарпова. М.: Юристъ, 1996
20 Жидков

 
 

Цікаве

Загрузка...